مشخصات دوربین نیکون Nikon D6 رسما اعلام شد .

مشخصات دوربین نیکون Nikon D6  رسما اعلام شد .

 

بعد از گذشت مدت زمان نسبتا طولانی  ؛ کمپانی نیکون مشخصات پرچمدار جدید خود یعنی دوربین نیکون Nikon D6 را به صورت رسمی اعلام نمود.

دوربین نیکون - تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی نیکون

این دوربین به عنوان یک ابزار کاملا حرفه ای که به زودی در دسترس عکاسان ورزشی , خبری و سایر ژانر های پر تحرک قرار می گیرد ؛ یک دوربین مقاوم و پر سرعت و با کیفیت نسبتا بالا است و اگر چه انتظار نمی رد تا مرز های خاصی را فناوری تولید دوربین های DSLR جابجا نماید اما به هر روی دوربین Nikon D6 بسیاری از نیاز های عکاسی در سبک های پر تحرک را بر طرف می نماید.

دوربین نیکون - تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی نیکون

در درون بدنه دوربین نیکون Nikon D6 از یک سنسور 20.8MP استفاده شده است که رزولوشن شبیه به دوربین قدیمی تر نیکون D5 را ارایه می دهد اما استفاده از پردازشگر جدید Expeed 6 موجب شده است تا این دوربین سرعت عکاسی 14fps در زمان به کار گیری لنز های مانت E را به دست آورد .

دوربین نیکون - تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی نیکون

در حالت عکاسی با نمای زنده ( Live View ) دوربین نیکون D6  قادر به انجام عکاسی کاملا بدون صدا با سرعت 10.5fps در رزولوشن کامل است . اما برای کاربران این امکان وجود دارد که در حالت رزولوشن 8MP به سرعت 30fps و در رزولوشن 2MP به سرعت عکاسی متوالی 60fps نیز دست یابند .

نرخ پایه حساسیت ایزو دراین دوربین از 100 تا 102400 می باشد و بنابر اعلام نیکون در حالت گسترده ؛ تا 2/3 میلیون قابل افزایش می باشد.

دوربین نیکون - تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی نیکون

اما یکی از بزرگترین تغییرات به وجود آمده برای کاربران نهایی سیستم اتوفوکوس کاملا جدید دوربین نیکون D6 می باشد. اگر چه تعداد نقاط فوکوس این دوربین از 153 به 105 نقطه کاهش یافته اند اما تمامی این نقاط فوکوس قابل انتخاب بوده و تمامی آنها دارای حالت کراس می باشند . بر آیند فناوری اتوفوکوس به کار رفته در این دوربین آن خواهد بود که سطح پوشش اتوفوکوس در این دوربین به میزان 6/1 برابر متراکم تر از دوربین نیکون D5 است و تعداد 15 نقطه فوکوس مرکزی در این دوربین با F8 سازگار می باشند . نکته قابل توجه آنجا  است که نقطه فوکوس مرکزی در دوربین نیکون D6 قادر به تشخیص نقطه فوکوس در شرایط کم نور تا -4.5 EV می باشد .

دوربین نیکون - تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی نیکون

همچنین کمپانی نیکون وعده داده است تا گستره ناحیه فوکوس برای تمام نقاط در هر دو حالت تک نقطه یا گروهی ؛ به نحو قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند .

از لحاظ فیلمبرداری ؛ دوربین نیکون D6 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K/30p می باشد اما در زمان استفاده از ویژگی انتخاب فوکوس ( Focus Peaking ) تنها گزینه ضبط با فرمت mp4 را در اختیار خواهید داشت.

دوربین نیکون - تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی نیکون

بر خلاف دوربین نیکون D5  ؛ این مدل جدید تر به عنوان یک دوربین حرفه ای از  فایل های تصویری Compact Flash پشتیبانی نمی کند و در عوض دو درگاه کارت حافظه XQD / CFExpress برای این دوربین در نظر گرفته شده اند . این دوربین دارای قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث است و گزینه GPS داخلی نیز برای آن در نظر گرفته شده است . درگاه اتصال به شبکه دوربین نیکون D6 از سرعت انتقال 15 درصد سریعتر از مدل های قبلی برخوردار است

با توجه به اطلاعات به دست آمده از نمایندگی نیکون , انتظار می رود تا دوربین نیکون Nikon D6 تا قبل از المپیک 2020 به بازار های جهانی عرضه شود و قیمت خرده فروشی این دوربین در سراسر جهان 6499 دلار اعلام شده است .

دوربین نیکون D6 به زودی معرفی می شود .

تعمیر دوربین نیکون

نظرات