لنز سیگما 85 میلیمتری سری ART با f/1.4 توانسته است عنوان برنده بالاترین امتیاز از DxOMARK را تا کنون از آن خود کند.

لنز سیگما 85 میلیمتری سری ART با f/1.4 توانسته است عنوان برنده بالاترین امتیاز از DxOMARK  را تا کنون از آن خود کند.

رتبه لنزهای سیگما در فهرست امتیاز گیری مدام در حال نوسان و بالا و پایین شدن است ، اما اخذ آخرین امتیاز ثبت شده برای یکی از این لنزها حائز اهمیت است.  بالاترین امتیازی که تاکنون در شرکت DxOMark به یک لنز داده شده است این بار به لنز 85 میلیمتری جدید سیگما، سری ART و f/1.4 تعلق یافته است

این لنز در حالی در قله سه لنز برتر گروه قرار گرفت که تا پیش از این ، یکی از لنزهای زایس این جایگاه را در اختیار داشت. بالاترین امتیاز ارائه شده 50 می‌باشد که پیش از این لنز Zeiss Otus 55mm f/2 توانسته بود تا امتیاز 48 پیش برود.

 

لنز Sigma 85mm f/1.4 Art  نسبت به دو لنز سری ART که پیش از این لنز ارائه شده بودند بزرگتر و البته گرانتر است (1199 دلار).

DxOMARK در خصوص این لنز می‌نویسد: "در مدت کوتاهی این لنز سیگمای جدید را یکی از بهترین نمونه ارائه شده در رده فول فریم 85 میلیمتر یافتیم. در این لنز جدید سیگما وضوح لنز به بالاترین و همگن ترین شکل ارائه شده است .  عدسی‌های لنز 85 میلیمتری جدید سیگما در حالت wide-open با سرعتی عمل می‌کنند که گویی در حال مسابقه دادن هستد. "

و در نهایت DxOMARK در این خصوص می‌گوید: "باوجودی که تمامی لنزهای فول فریم سری ART در پردازش نور ممتاز هستند اما این مدل آخر بهترین لنز دراین دسته است . با وجودی که لنز Zeiss Milvus به طرز وحشتناکی گرانقیمت است (3999 دلار)است"

لنز 85 میلیمتر سیگما در نوامبر 2016 ارائه شد که اینک در سرعت و ساختار لنز و همچنین وضوح و کیفیت تصویر ، به یک پدیده شگفت انگیز تبدیل شده است.

 

خبرهای دیگر:

خبر تأیید نشده: کمپانی سیگما، امسال از دو لنز 14mm f/1.8 ART و 135mm f/1.8 ARTرونمایی خواهد کرد.

حسگر کانن EOS 1D X Mark II و لنز سیگما 30mm f/1.4 DC DN جزء بهترین ها معرفی شدند

نظرات