تعمیرات دوربین کانن CANON - نمایندگی کانن در تهران

 

تعمیر دوربین کانن در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به مدیریت عمران قاسمی . تلفن تماس با نمایندگی تعمیر دوربین کانن 66749494 . خیابان جمهوری - بعد از سه راه جمهوری - روبروی شیخ هادی - خیابان رازی - کوچه یاسمن پلاک 1

 

تعمیرگاه مرکزی دوربین /  ایده آل دوربین اولین و تنها کلینیک تخصصی تعمیرات دوربین کانن  است.

خدمات پس از فروش ایده آل دوربین که به نام خدمات حرفه ای ایده آل (Ideal Professional Services) نیز نامیده میشود

به اختصار به صورت IPS معرفی میگردد. 

IPS در واقع پلی است میان خریدار دوربین و کلینیک تعمیرات دوربین های کانن،  که به واسطه آن خریدار میتواند تمامی موارد مورد نیاز خود را در این خصوص (اعم از آموزش کار با دوربین ، استفاده از خدماتی همچون سرویسهای دوره ای دوربین و لنز ، استفاده و یا از بیمه نامه  ، تعمیرات دوربین و لنز و .... ) برطرف نماید.

 

نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات کانن - تعمیر دوربین کانن

مرکز تعمیر دوربین کانن علاوه بر این، تلاش می کند تا جزو اولین مراجع اطلاع رسانی خبرهای رسمی در مورد رونمایی و تعمیرات و تغییرات دوربین های  کانن موجود در بازارباشد  و همواره درصدد است تا هر روز با رصد کردن خبرگزاری های مختلف جهان و ترجمه ی خبر های دست اول حوزه عکاسی و ابزار عکاسی، آنها را در اختیار مخاطبین و علاقه مندان خود قرار دهد.

در کنار تعمیرات دوربین و ارائه ی خدمات آموزشی ، اساتید آموزشگاه عکاسی ایده آل دوربین آماده هستند تا هرگونه سوال و یا مشورتی در مورد کار با انواع دوربین های کانن و یا مشکلات پیش آمده برای کاربران را بررسی کرده و پاسخ دهند، برای این کار کافیست در زیر یکی از پست‌های سایت که امکان درج نظرات است ، پرسش خود را ثبت و ارسال نمایند.

 

ضمن اینکه تمامی خریداران دوربین  با داشتن گارانتی ایده آل می توانند در جلسات آموزش عکاسی رایگان شرکت کنند  و بدین صورت با منو ها و دسترسی های دوربین خود به سادگی آشنا شوند.

 

نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات کانن - تعمیر دوربین کانن

 

سئوالات رایج در زمان خرابی دوربین کانن

 

دوربین کانن نیز همانند هر وسیله  الکترونیکی دیگر ؛ ممکن روزی خراب شده و از کار بیفتد. یکی از عمده ترین وظایف تعریف شده برای نمایندگی دوربین کانن ؛ ارایه بخش تعمیر دوربین و رفع عیوب انواع دوربین و لنز های ساخت کمپانی کانن می باشد. 

در زمان خراب شدن یک دوربین و در حالتی که به هر دلیل دوربین شما روشن نمی شود و یا یکی از بخش های آن کار نمی کند ؛ اولین توصیه نمایندگی دوربین کانن آن است که راهنمای عملکرد دوربین خود را به خوبی مطالعه نمایید .

همچنین در سایت های مختلف نمایندگی دوربین کانن ؛ بخش های متعددی وجود دارند که به سئوالات رایج در رابطه با موارد خرابی و شرایط تعمیر دوربین کانن پاسخ می دهند . این بخش ها که در سایت نمایندگی کانن با عنوان پرسش های متداول مشخص شده است ؛ حاوی نکات بسیار زیادی است که به کاربران کمک می کنند تا با بررسی دوربین خود ؛ علت خرابی دوربین را به طور ساده کشف نموده و نسبت به راه اندازی دوربین خود اقدام کنند .

در صورتی که با استفاده از امکانات ارایه شده در سایت نمایندگی دوربین کانن قادر به راه اندازی دوربین خود نبودید ؛ بدون انجام هرگونه دستکاری در شکل ظاهری دوربین یا بخش های مختلف آن ؛ به بخش تعمیر دوربین کانن در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین مراجعه نمایید .

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

1- دوربین من نیاز به تعمیر دارد : در نخستین گام چه کاری را باید انجام دهم ؟

در صورتی که دوربین کانن خریداری شده از سوی شما نیاز به تعمیر دارد ؛ می بایست مستقیما به بخش تعمیرات دوربین در  نمایندگی دوربین کانن مراجعه نمایید .

سازمان خدمات تعمیرگاه مرگزی دوربین ؛ به عنوان نمایندگی خدمات پس از فروش دوربین کانن ؛ انواع خدمات و قطعات مورد نیاز برای تعمیر دوربین کانن را ارایه می دهد .

نمایندگی تعمیر دوربین کانن ؛ واقع در تعمیرگاه مرکزی دوربین ؛ با برخورداری از به روز ترین و پیشرفته ترین ابزار ؛ تجهیزات و برنامه های ادجاست ؛ یکی از بزرگترین مراکز تعمیر دوربین در خاور میانه می باشد.

در اولین مرحله پس از خرابی دوربین ؛ با یکی از شماره تلفن های مندرج در این سایت تماس گرفته و با کارشناس ویژه تعمیرات دوربین در بخش تعمیرات دوربین کانن ؛ صحبت نمایید .

کارشناسان تعمیرات دوربین ؛ با مطرح نمودن پرسش هایی در زمینه عیوب احتمالی دوربین ؛ شما را راهنمایی می کنند تا در سریعترین زمان ممکن به بخش تخصص تعمیرات دوربین در نمایندگی دوربین کانن هدایت شوید .

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

2 – پس از مراجعه به تعمیرگاه دوربین کانن چه کاری باید انجام دهم ؟

زمانی که به بخش تعمیرات دوربین در نمایندگی کانن مراجعه می نمایید ؛ بخش پذیرش شما را مستقیما به تکنسین تعمیرات دوربین کانن ارجاع می دهد تا مشکل دوربین خود را با او در میان بگذارید .

کارشناس تعمیرات دوربین ؛ پس از بازدید اولیه و در صورتی که دوربین شما به تعمیرات تخصصی نیاز داشته باشد ؛ دوربین شما را در اختیار بخش پذیرش تعمیرگاه دوربین کانن قرار می دهد .

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

3 – چه اطلاعاتی برای بخش پذیرش دوربین مورد نیاز است .

در صورتی که دوربین شما دارای گارانتی معتبر می باشد ؛ گارانتی و کد رهگیری گارانتی ثبت شده دوربین خود را به بخش پذیرش دوربین ارایه دهید .

در صورتی که دوربین شما دارای بیمه نامه معتبر می باشد ؛ بیمه نامه دوربین خود را به بخش پذیرش تعمیرگاه دوربین کانن ارایه دهید .

در صورت عدم برخورداری از بیمه و گارانتی معتبر ؛ مشخصات فردی و اطلاعات شماره سریال دوربین خود را به بخش پذیرش تعمیرات دوربین کانن ارایه نمایید.

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

4 – آیا امکان ارسال دوربین برای تعمیرات وجود دارد ؟

بله – در صورتی که در یک شهر دور از نمایندگی کانن در ایران زندگی می کنید و دوربین شما نیاز به تعمیر دارد ؛ با هر یک از روش های پست که در شهر شما دارای خدمات است ؛ دوربین خود را به آدرس نمایندگی تعمیر دوربین کانن ارسال نمایید .

برای ارسال دوربین به صورت پستی ؛ اطمینان حاصل نمایید که دوربین شما به نحو صحیح بسته بندی شده باشد .

به همراه دوربین ؛ شرح کاملی از اطلاعات و شرایط استفاده از دوربین را در یک برگه یادداشت نموده و ارسال نمایید .

دراین حالت نیز بیمه نامه ؛ کارت گارانتی و فاکتور خرید خود را به همراه دوربین در درون بسته بندی قرار دهید .

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

5 – بعد از ارسال دوربین برای تعمیر ؛ چه اتفاقی  می افتد ؟

به محض دریافت دوربین از پست ؛ دوربین تعمیری شما در سیستم بخش تعمیرات نمایندگی دوربین کانن ثبت می شود . این دوربین به همراه توضیحاتی که شما ارسال نموده اید ؛ در اختیار تعمیرکار دوربین کانن قرار می گیرد.

تکنسین تعمیر دوربین کانن ؛ بعد از بررسی اولیه و انجام تشخیص قطعی علت خرابی دوربین ؛ برآورد هزینه تعمیر دوربین را انجام داده و اطلاعات کاملی را در اختیار بخش پذیرش نمایندگی تعمیرات دوربین کانن قرار می دهد .

در این مرحله , از بخش پذیرش تعمیرگاه دوربین کانن به صورت مستقیم با شما تماس گرفته شده و ضمن ارایه توضیحاتی در رابطه با روند تعمیرات دوربین ؛ هزینه ( احتمالی ) مورد نیاز برای تعمیر دوربین کانن را به شما اطلاع می دهد .

در صورت موافقت شما با هزینه تعمیر دوربین ؛ فرایند تعمیر در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود .

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

6 – برای تحویل گرفتن دوربین از تعمیرگاه دوربین کانن چه باید کرد ؟

در صورتی که دوربین را شخصا به تعمیرگاه نمایندگی کانن ارایه داده اید ؛ برای تحویل گرفتن آن ؛ شخصا به دفتر نمایندگی تعمیرات کانن مراجعه نمایید .

در صورتی که دوربین را به وسیله پست ارسال نموده اید ؛ دوربین تعمیر شده شما نیز به وسیله پست به همان آدرس ارسال می شود .

دریافت یا ارسال دوربین با پست ؛ پس از پرداخت هزینه تعمیر دوربین کانن ؛ امکان پذیر خواهد بود .

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

7 – هزینه تعمیر دوربین چقدر است ؟

هرگز و پیش از بررسی دوربین به وسیله تکنسین تعمیرات دوربین ؛ اعلام هزینه تعمیرات میسر نمی باشد . اعلام هزینه تعمیرات دوربین در بیشتر موارد؛ به وسیله متخصص تعمیرات صورت می پذیرد .

8 – دوربین من بلافاصله پس از خرید دچار مشکل شده است ؛ چه باید بکنم ؟

در صورتی که دارای گارانتی معتبر برای دوربین خود هستید ؛ شرایط مندرج در کارت گارانتی را به خوبی مطالعه نمایید . به طور معمول هر کارت گارانتی ؛ عیوب مرتبط با خط تولید دوربین کانن را پوشش می دهد ؛ بسیاری از عیوب و خرابی های دوربین تحت پوشش کارت گارانتی نیستند .

جهت پیشگیری از هر گونه سوء برداشت نسبت به شرایط گارانتی دوربین خود ؛ با بخش گارانتی نمایندگی دوربین کانن تماس حاصل نمایید.

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

9 – دوربین من خراب است ؛ آیا می توانم آنرا تعویض کنم ؟

نمایندگی کانن و بخش تعمیرات دوربین در این نمایندگی ؛ دوربین شما را فقط تعمیر می کنند. تعویض دوربین تنها در همان محل خرید دوربین و در صورت موافقت فروشنده امکان پذیر است . در نمایندگی کانن ؛ به هیچ عنوان امکانی برای تعویض دوربین وجود ندارد  . پس بنابراین برای تعویض احتمالی دوربین خود ؛ به فروشگاه محل خرید دوربین باید مراجعه نمایید .

10 – برای اطلاع از فرایند تعمیر دوربین با کجا تماس بگیرم ؟

در تمامی مراحل تعمیر دوربین ؛ با شماره تلفن های مندرج در سایت نمایندگی کانن و یا شماره تلفن های مندرج در رسید تحویل دوربین به بخش تعمیرات نمایندگی دوربین کانن ؛ تماس بگیرید و اطلاعات مربوط به دوربین خود را دریافت نمایید.

11- آیا دوربین تعمیر شده گارانتی دارد ؟

هرگونه تعمیرات انجام شده در نمایندگی کانن ؛ تا سه ماه در رابطه با قطعه تعویض شده یا بخش تعمیرات انجام شده ؛ دارای گارانتی می باشد .

بعد از گذشت سه ماه از تعمیرات دوربین ؛ این گارانتی لغو می شود .

تعمیر دوربین کانن - تعمیرات دوربین کانن - تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن

12 – در صورت نیاز به تعمیر مجدد در همان بخش تعمیر شده ؛ آیا نیاز به پرداخت هزینه می باشد ؟

خیر ؛ در صورتی که تا مدت سه ماه از زمان تعمیرات ؛ اگر دوربین شما از همان ناحیه مجددا دچار مشکل شود ؛ تعمیرات مجدد آن بخش بدون هزینه خواهد بود.

13 – در صورتی که با هزینه تعمیرات موافق نباشم چه اتفاقی می افتد ؟

اگر با هزینه تعمیرات انجام شده در نمایندگی دوربین کانن موافق نباشید ؛ قطعه تعویض شده از روی دوربین برداشته می شود ؛ و دوربین در همان وضعیت اولیه ورود به تعمیرگاه دوربین ؛ به شما عودت داده می شود .

14- با مشاهده چه علایمی باید به بخش تعمیرات دوربین کانن مراجعه کنم ؟

در صورت مشاهده هر یک از شرایط زیر به بخش تعمیر دوربین در نمایندگی تعمیرات دوربین کانن مراجعه نمایید

LCD اصلی دوربین شما روشن نمی شود .

فلاش دوربین باز نمی شود .

دکمه شاتر دوربین کار نمی کند .

دکمه AF-ON دوربین کانن کار نمی کند .

دوربین نورسنجی نمی کند .

دوربین فوکوس نمی کند .

پانل ال سی دی فوقانی دوربین روشن نمی شود .

اتصال لنز و دوربین برقرار نمی شود .

اطلاعات داخل ویزور دوربین دیده نمی شود .

قسمت کارتخوان دوربین کار نمی کند .

قسمت باتری دوربین کار نمی کند .

دوربین روشن نمی شود .

دوربین ؛ در حین عکاسی خاموش می شود .

دوربین در شن افتاده است .

دوربین در آب افتاده است .

رطوبت وارد بدنه دوربین شده است..

تیم تخصصی تعمیرات دوربین کانن

در مقایسه با سایر مراکز تعمیر دوربین ؛ یکی از عمده ترین مزیت های تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن برخورداری از تیم تخصصی تعمیر انواع دوربین و لنز در این مجموعه می باشد.

تعمیرات دوربین یک فرایند کاملا تخصصی است و به علم و دانش بسیار زیادی نیاز دارد . یک متخصص تعمیرات دوربین ؛ در فرایند تعمیر دوربین کانن ؛ نیاز دارد تا علاوه بر آکاهی از علم الکترونیک , تمامی مدار  های دوربین را به خوبی بشناسد ؛ ایرادات دوربین را در سریعترین زمانن ممکن تشخیص دهد و به قطعات مورد نیاز برای تعمیر دوربین دسترسی داشته باشد .

تیم تخصصی تعمیرات دوربین در نمایندگی دوربین کانن ؛ یکی از زبده ترین نیرو های آموزش دیده در زمینه تعمیرات دوربین در ایران می باشند .

افراد تیم تخصصی تعمیرگاه مرکزی دوربین ؛ به علم روز تعمیرات دوربین آگاهی داشته و از بهترین محیط و امکانات برای انجام تعمیرات دوربین برخوردار می باشند .

تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن ؛ یک مرکز کاملا تخصصی است و محیطی است که تمامی فناوری  ها و قطعات مورد نیاز برای تعمیر دوربین در آن وجود دارد .

تمامی رده های مختلف دوربین کانن اعم از دوربین های حرفه ای یا نیمه حرفه ای و یا حتی دوربین های سطح مبتدی ؛ در این تعمیرگاه ؛ مورد تعمیر قرار می گیرند .

تعمیر فلاش ؛ تعمیر بورد اصلی دوربین ؛ تعمیر میرورباکس دوربین کانن ؛ تعمیر Main PCB ؛ تعمیر قسمت کنترل فوکوس دوربین ؛ تعمیر دایل مود ؛ تعمیر دایل شاتر ؛ تعمیر ال سی دی ؛ تعمیر جوی استیک دوربین ؛ تعمیر دیوپتر ؛ تعمیر HDMI دوربین ؛ تعمیر پورت USB دوربین ؛ تعمیر پورت میکروفون ؛ تعمیر پیکسل سوخته دوربین ؛ تعمیر فلت ال سی دی ؛ تعمیر نورسنج دوربین ؛ تعمیر سوکت هدفون ؛ تعمیر پین ها کارتخوان دوربین کانن ؛ تعمیر مانت لنز کانن ؛ تعمیرات دایل دوم دوربین کانن و ..... از جمله فرایند های تخصصی تعمیرات هستند که در تعمیر گاه مرکزی دوربین کانن در نمایندگی اصلی آن ارایه می شوند.

نرم افزار های ادجاست

برای اینکه دوربین شما به بهترین شکل ممکن قادر به انجام امور عکاسی باشد ؛ تعمیرات دوربین به تنهایی کفایت ننموده و به یک فرایند تخصصی دیگر برای راه اندازی دوربین شما نیاز می باشد .

تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن ؛ تنها مرکز تخصصی تعمیرات دوربین در ایران و خاور میانه است که نرم افزار های ادجاست دوربین را به صورت انحصاری و اختصاصی در اختیار دارد .

هر دوربین کانن پس از فرایند تعمیرات به ؛ انجام ادجاست یا تنظیمات تخصصی با استفاده از نرم افزار مخصوص کانن نیاز دارد .

نرم افزار  های ادجاست؛ نرم افزار های ویژه  و بسیار تخصصی هستند که از سوی نمایندگی اصلی کانن در اختیار نمایندگی های منطقه ای آن قرار می گیرند.

بعد از تعویض قطعات دوربین و یا تعمیر دوربین ؛ دوربین شما به اتاق ادجاست فرستاده می شود تا بر اساس تعمیرات انجام شده ؛ نرم افزار ادجاست نیز بر روی آن نصب شود .

در نمایندگی مرکزی دوربین کانن در ایران ؛ فرایند ادجاست نرم افزاری بعد از تعمیر دوربین ؛ به وسیله مدیریت مجموعه ( آقای عمران قاسمی ) انجام می شود.

بخش مخصوص تعمیرات دوربین های کامپکت کانن :

در تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن؛ یک بخش مخصوص برای تعمیر انواع دوربین کامپکت کانن وجود دارد .

کمپانی کانن یکی از اصلی ترین تولید کننده های دوربین های کامپکت برای مصارف عکاسی خانگی و غیر حرفه ای می باشد. اگر چه این دوربین ها در رده بندی دوربین های غیر حرفه ای قرار می گیرند ؛ اما فرایند تعمیر آنها ؛ به شدت حرفه ای بوده و نیازمند دانش تخصصی می باشد .

تعمیر انواع دوربین های کامپکت با استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در مجموعه تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن صورت می پذیرد .

دوربین های کامپکت از قابلیت تعویض لنز برخوردار نیستند و به به دلیل خاصیت بازشوندگی لنز در این دوربین ها ؛ خرابی لنز یکی از عمده ترین موارد ارجاع دوربین برای تعمیر در تعمیرگاه مرکزی دوربین  کانن می باشد .

علاوه بر تعمیر قسمت لنز ؛ تعمیر سایر بخش های داخلی دوربین های کامپکت نیز در تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن انجام می شود .

تخصصی ترین فرایند تعمیرات دوربین های کامپکت کانن در بخش مخصوص این دوربین ها ارایه می شوند.

تعمیر دوربین کانن G5 ؛ تعمیر دوربین G7 ؛ تعمیر دوربین G1 ؛ تعمیر دوربین های سری SX و سایر دوربین های کامپکت در این مجموعه ارایه می شود .

تعمیر دوربین های آبخورده :

فرو افتادن دوربین در آب یکی از حوادث به شدت ناگوار است که متاسفانه به کرات شاهد آن بوده ایم. فرو افتادن دوربین در آب شور ( آب دریا – رودخانه ) به سرعت باعث ایجاد خوردگی در بخش های داخلی دوربین می شود .

تعمیر دوربین های آب خورده ؛ یکی از دشوار ترین فرایند های تعمیرات دوربین به شمار می آید و در بسیاری از مواقع نیاز است تا بخش های مختلفی از قطعات یک دوربین آبخورده تعویض شوند .

در تعمیر آب خوردگی دوربین ؛ فناوری های متعددی مورد استفاده قرار داده می شوند. در این مرکز دانش تخصصی و فنی مورد نیاز برای تعمیرات دوربین های آبخورده وجود دارد.

در اینجا رفع رطوبت از دوربین آبخورده با استفاده از تجهیزات مخصوص انجام می شود. بعد از باز شدن و جدا شدن تمامی قطعات دوربین از یکدیگر ؛ بخش های آسیب دیده مورد تشخیص قرار داده شده و در صورتی که بتوان قطعات داخلی دوربین را تعمیر نمود ؛ فرایند تعمیرات انجام می شود .

در صورتی که قعطات آسیب دیده در اثر آب شور قابل تعمیر نباشند ؛ بلافاصله قطعات یدکی اصلی و اورجینال از نمایندگی اصلی کانن سفارش داده شده و برای تعمیر دوربین آب خورده مورد استفاده قرار می گیرند .

بر خلاف تصور عموم مردم ؛ ورود آب شور به دوربین یک خطر اصلی برای سلامت دوربین است و به محض ورود آب شور به دوربین ؛ بدون انجام هرگونه عمل اضافی ؛ می بایست به تعمیرگاه مرکزی دوربین به عنوان نمایندگی اصلی تعمیرات دوربین کانن در ایران ؛ باید مراجعه نمود .

تعمیر پیکسل سوخته دوربین

سنسور دوربین کانن به طور قطع حساس ترین بخش آن به شمار می آید .

برخورد تابش مستقیم اشعه خورشید به سنسور دوربین موجب ایجاد پسکیل سوخته در دوربین می شود . رفع پیکسل سوخته نیز یکی از فرایند های تخصصی در تعمیر دوربین کانن است . تعمیر پیکسل سوخته دوربین ؛ با استفاده از نرم افزار های مخصوص انجام می شود و تعمیرگاه مرکزی دوربین ؛ تخصصی ترین مرکز تعمیر و رفع پیکسل سوخته دوربین های عکاسی در ایران به شمار می آید. 

برخورد اشعه لیزر با سنسور دوربین نیز یک مورد بسیار خطرناک به شمار می آید . در بیشتر موارد ؛ سنسور لیزر خورده ؛ قابل تعمیر نمی باشد و نیاز به تعویض دارد . تعویض سنسور دوربین در تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن به سرعت انجام می شود.

تعمیر یا تعویض شاتر دوربین کانن

شاتر دوربین ؛ یکی از بخش های مصرفی دوربین به شمار می آید . به طور معمول عمر متوسط شاتر دوربین در حدود 150 هزار شات می باشد و با رسیدن به این عدد شاتر دوربین دچار اشکالاتی می شود . تعمیر و تعویض شاتر دوربین در تعمیر گاه دوربین کانن انجام می شود . بعد از تعمیر یا تعویض شاتر دوربین ؛ این بخش از دوربین شما مجددا همانند روز اول کار خواهد کرد .

تعمیر مدار فلاش دوربین :

مدار فلاش دوربین نیز یکی از بخشهایی است که دارای خرابی های عمده ای می باشد .

عدم دقت در رعایت نکات ایمنی کار با دوربین موجب خرابی مدار فلاش دوربین کانن خواهد شد .

در بیشتر مواقع زمانی که پیام خطای مرتبط با مدار فلاش دوربین در صفحه ال سی دی دستگاه مشاهده می شود ؛ دوربین قادر به عکاسی نخواهد بود و نیاز به تعمیر دارد . تعمیر یا تعویض مدار فلاش دوربین با تشخیص تکنسین تعمیرات دوربین کانن انجام می شود . تعمیرات فلاش دوربین نیز با استفاده از قطعات اصلی در این مرکز انجام می شود .

تعمیر بورد اصلی دوربین کانن

نوسان برق ؛ ورود رطوبت به داخل بدنه دوربین ؛ و عدم رعایت نکات ایمنی در زمان حمل و نقل دوربین؛ از جمله عواملی هستند که منجر به خرابی بورد اصلی دوربین کانن می شوند .

تعمیر بورد اصلی دوربین ؛ به طور قطع یکی از پیچیده ترین مراحل تعمیر دوربین به شمار می آید . در صورتی که ایرادات بورد اصلی دوربین قابل تعمیر شناخته شوند ؛ تکنسین تعمیرات دوربین آن را باز سازی خواهد نمود و در صورتی که بورد اصلی دوربین قابل تعمیر نباشد ، بورد اورجینال دیگر به جای آن نصب خواهد شد .

تعمیر مانت لنز دوربین

مانت لنز ؛ محل قرار گیری لنز بر روی بدنه دوربین می باشد . عدم دقت در اتصال صحیح لنز با بدنه دوربین موجب بروز آسیب های شدیدی در قسمت مانت لنز دوربین می شود. تعمیر مانت لنز دوربین ؛ با استفاده از دستورالعمل های مخصوص کمپانی کانن در نمایندگی تعمیر دوربین کانن صورت می پذیرد .

تعمیر جوی استیک دوربین

دوربین های حرفه ای کانن دارای دکمه ای به نام جوی استیک هستند . جوی استیک یک کلید ظاهرا کوچک است اما فرایند تعویض یا تعمیر آن مستلزم باز شدن بخش های بسیار زیادی از بدنه دوربین می باشد .

تعمیر قسمت جوی استیک دوربین در تعمیرگاه مرکزی کانن به وسیله تکنسین مخصوص تعمیر قطعات بدنه دوربین انجام می شود .

مادیفای کردن دوربین

در مادیفای کردن دوربین ؛ تعمیرات انجام نمی شود بلکه با افزودن یا کاستن از بخش های خاصی از دوربین ؛ قابلیت های خاصی به دوربین عکاسی شما افزوده می شود . به عنوان مثال آن دسته از عکاسانی که به عکاسی نجومی علاقه دارند ؛ با  مادیفای کردن دوربین در تعمیرگاه مرکزی دوربین ؛ دوربین خود را برای عکاسی از اجرام آسمانی متناسب می سازند .

تعمیر کارتخوان دوربین

قسمت کارتخوان دوربین یکی از بخش هایی است که در معرض خرابی های زیادی قرار دارد. هر گونه اشتباه در وارد نمودن کارت حافظه به درون دوربین ؛ موجب خرابی کارتخوان دوربین می شود . تعمیر قسمت کارتخوان و تعمیر پین های داخلی کارتخوان ؛ نیز از جمله تعمیرات تخصصی در تعمیر گاه مرکزی دوربین می باشد .

تعمیر درپوش باتری دوربین

در صورتی که درپوش باتری دوربین شما آسیب ببیند ؛ این احتمال وجود دارد که دوربین به طور دایم خاموش شود و تا زمانی که محل درپوش باتری دوربین تعمیر نشود ؛ دوربین قادر به روشن شدن نمی باشد. تعمیر درپوش قسمت باتری ؛ حتما باید توسط کارشناس مخصصو تعمیرات دوربین انجام شود .

تعمیر وای فای و جی پی اس دوربین

دوربین های جدید و مدرن امروزی دارای قابلیت اتصال با دستگاه های هوشمند جانبی هستند . بااستفاده ازاین امکان ؛ قابلیت انتقال عکس ها و تصاویر ثبت شده در دوربین به دستگاه ها و تلفن های هوشمند به وجود می آید . در صورتی که وای فای دوربین شما از کار افتاده است و نیاز به تعمیر دارد ؛ تعمیرات تخصصی وای فای دوربین را در نمایندگی مرکزی دوربین کانن دریافت نمایید .