آیا تا قبل از اتمام سال جاری میلادی ما شاهد EOS R5 Mark II o خواهیم بود؟


آیا تا قبل از اتمام سال جاری میلادی ما شاهد EOS R5 Mark II o خواهیم بود؟

در این مقاله سعی شده است بر اساس روند سیاست‌گذاری Canon پیش‌بینی شود که تا آخر امسال احتمال رونمایی چه دوربین‌هایی از این کمپانی وجود دارد.

هدیه ویژه شرکت ایده‌آل دوربین به سینماگران


هدیه ویژه شرکت ایده‌آل دوربین به سینماگران

شرکت ایده‌آل به مناسبت روز ملی سینما ، برای سینماگران و فیلمبرداران سینمایی هدیه ویژه‌ای در نظر گرفته است. این شرکت هرساله این هدیه را به سینماگران ارائه می‌دهد

خرید بهترین دوربین‌های فول فریم کارکرده (دست دوم)


خرید بهترین دوربین‌های فول فریم کارکرده (دست دوم)

دوربین‌های فول فریم جدید ، دارای قابلیت‌های جدیدی نیز می‌باشند که گاهی بسیار بیشتر از نیاز عکاسان معمولی است و این امکانات فقط به درد عکاسانی می‌خورد که فراتر از امور معمول عکاسی کرده و مثلاً عکاسان کاملاً حرفه‌ای مجلات بزرگ و یا عکاسان مراکز تبلیغاتی هستند. اما عکاسان نیمه حرفه‌ای که فقط عکس‌هایی برای امور عادی و اخبار داخلی و پروژه‌های کوچکتر کارشان را راه می‌اندازد، نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت ندارند و با پرداخت مبالغ بسیار بسیار کمتری می‌توانند دوربین‌های کارکرده فول فریمی را تهیه کنند که اتفاقاً بسیار هم دوربین‌های خوبی هستند و گاهی چیزی بیشتر از نیازهای این عکاسان را به آن‌ها ارائه می‌دهند. در این مقاله به معرفی چند دوربین کارکرده که به با وجود دست دوم بودن اما بسیار بسیار خوب کار می‌کنند و خرید آن‌ها توصیه می‌شود پرداخته‌ایم...

هدیه ویژه ایده‌آل دوربین به مناسبت روز خبرنگار


هدیه ویژه ایده‌آل دوربین به مناسبت روز خبرنگار

شرکت ایده‌آل دوربین خدمات ویژه‌ای را به خبرنگاران عزیز در روز جهانی خبرنگار ارائه خواهد نمود که در ادامه مطلب به آن پرداخته شده است.

سونی a6600 یا a6700 کدام بهتر است؟


سونی a6600 یا a6700 کدام  بهتر است؟

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم بین دو دوربین Sony a6600 و Sony a6700 مقایسه‌ای انجام دهیم تا اگر شما قصد خرید یک دوربین در این سطح را دارید بتوانید بسته به نیاز خود انتخاب بهتری انجام دهید. اید دور دوربین از نظر ظاهری بسیار شبیه به همدیگر هستند ، اما در اصل دارای تفاوت‌های زیادی می‌باشند که ما در ادامه‌ به این تفاوت‌ها خواهیم پرداخت. 

هر آنچه که به عنوان خریدار لنز و دوربین عکاسی باید بدانید


هر آنچه که به عنوان خریدار لنز و دوربین عکاسی باید بدانید

اگر قصد خرید دوربین عکاسی یا لنز دارید و یا اگر این تجهیزات را خریداری کرده‌اید ، برای استفاده بهینه از آن و همچنین استفاده تمام و کمال از خدمات پس از فروش لازم است که کارهایی انجام دهید که در این مقاله به آن‌ها پرداخته ایم.

تعمیر سنسور اصلی و کارت خوان دوربین عکاسی


تعمیر سنسور اصلی و کارت خوان  دوربین عکاسی

در این مقاله به دلایل خرابی سنسور و همچنین کارت خوان دوربین‌های عکاسی بیان شده است .

دوربین‌های عکاسی با استفاده از کارت‌های حافظه، امکان ذخیره‌سازی تصاویر و فیلم‌های گرفته شده را برای عکاسان فراهم می‌کنند. اما ممکن است در برخی مواقع با مشکلاتی در کارت خوان دوربین مواجه شوید که مانع از دسترسی به اطلاعات موجود بر روی کارت حافظه شود. در این مقاله، به معرفی روش‌های تعمیر کارت خوان روی بدنه‌ی دوربین عکاسی پرداخته خواهد شد.

نکات مهم برای حفظ و تعمیر لنز دوربین عکاسی


نکات مهم برای حفظ و تعمیر لنز دوربین عکاسی

دوربین عکاسی یک وسیله مهم برای عکاسان حرفه‌ای و علاقه‌مندان به عکاسی است. یکی از عناصر کلیدی در یک دوربین عکاسی، لنز آن است. لنز دوربین مسئولیت اصلی برای انتقال نور به سنسور دوربین را برعهده دارد و در نتیجه، کیفیت و وضوح تصاویر تولید شده توسط دوربین را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این مقاله، به بررسی روش‌ها و نکات مهمی که در تعمیر و حفظ لنز دوربین عکاسی باید در نظر گرفته شود، می‌پردازیم.

فهرست مطالب
گرد و غبار و خاک روی لنز دوربین
تمیز کردن لنز با استفاده از باد کمپرس شده
استفاده از برس نرم برای تمیز کردن لنز
استفاده از مایع تمیز کننده و پارچه مخصوص
خط و خش روی لنز دوربین
استفاده از فیلتر حفاظتی
استفاده از کاور محافظ
رعایت دقت در استفاده از لنز دوربین
لکه‌های روی لنز دوربین
استفاده از مایع تمیز کننده مخصوص لنز
استفاده از پارچه نرم برای پاک کردن لنز
تنظیم صحیح لنز در دوربین
انجام تنظیمات فوکوس
بررسی صحت نصب لنز در دوربین
تعمیر لنز دوربین
تعمیر خودکار لنز
تعمیر لنز توسط تعمیرکار حرفه‌ای
جایگزینی لنز

آموزش هدف گذاری و انتقال منظور در عکاسی


آموزش هدف گذاری و انتقال منظور در عکاسی

انتقال منظور عکاس به بیننده در دنیای عکاسی بسیار حائز اهمیت است و این امر یه هنر است که هر همگان دارای این هنر نیستتند. بلکه این هنر آموختنی است و با تمرین می‌توان در آن مهارت یافت

خدمات ویژه اما رایگان در سالروز تأسیس ساختمان مرکزی ایده‌آل دوربین


خدمات ویژه اما رایگان در سالروز تأسیس ساختمان مرکزی ایده‌آل دوربین

شرکت ایده آل دوربین در دومین  سالروز تأسیس ساختمان مرکزی خود خدمات ویژه‌ای را به صورت رایگان به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهد. این خدمات از روز 27 اردیبهشت تا تاریخ 31 اردیبهشت (بجز روز جمعه بیست و نهم)به تمامی مراجعه کنندگا ارائه خواهند.