منوی تعمیرگاه دوربین

خبر تأیید نشده: کمپانی سیگما، امسال از دو لنز 14mm f/1.8 ART و 135mm f/1.8 ARTرونمایی خواهد کرد.


خبر تأیید نشده: کمپانی سیگما، امسال از دو لنز   14mm f/1.8 ART و  135mm f/1.8 ARTرونمایی خواهد کرد.

 

اگر لنزهای سری Art سیگما را یک "معجزه" بنامیم باز هم نتوانسته ایم حق مطلب را ادا کنیم. پاداش این خط تولیدِ شگفت انگیز این است که نمایش یک لنز جدید و یا حتی خبر افزوده شدن یک لنز جدید به مجموعه‌ی لنزهای Art، طوفانی به پا می‌کند. چرا که عکاسان میدانند با استفاده از لنزهای سیگما می‌توانند کیفیتی بسیار بالاتر را با قیمتی بسیار پایین تر از دیگر لنزها تجربه کنند.

و اینک ، زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که حاکی از این است که دو لنز دیگر نیز از این خط تولید در راه هستند.

تا پیش از این مدت‌ها بود که دنیای عکاسی انتظار رونمایی از لنز Sigma 24-70mm f/2.8 Art را می‌کشید که البته هنوز هم مشخص نیست که آیا این لنز در نمایشگاه CP+ که در آخر فوریه 2017 برگزار می‌شود رونمایی می‌گردد یا نه.

اما به تازگی سایت خبری Sony Alpha Rumors گزارش تأیید نشده ای را منتشر کرده است که علاوه بر لنز مذکور،  سیگما قصد رونمایی از دو لنز  Art پرایم را نیز در سال 2017 دارد.

این دولنز عبارتند از:

لنز پرایم  14mm f/1.8 و لنز پرایم 135mm f/1.8

این  خبر با وجودی که در حد یک گمانه زنی است و هنوز تأیید نشده است اما برای به وجد آوردن بسیاری از عکاسان کفایت می‌کند تا جایی که بسیاری از فروم ها و انجمن ‌های عکاسی در حال گفتگو در خصوص این خبر هستند.

سایت Sony Alpha Rumors ادعا نموده است که این خبر را "یک منبع موثق" به این خبرگزاری اطلاع داده است اما ما هیچ دلیلی نداریم که ما را مجاب کند تا باور کنیم که این دو لنز ساخته شده اند. مشخصاً می‌توان خود دوربین 135mm f/1.8 را نام برد که شایعه ساخت آن به تاریخ 2013 برمی‌گردد اما هنوز هم این خبر در حد شایعه باقی مانده است. البته می‌توان اینگونه نیز به موضوع نگریست که این لنز تا کنون در حال تکمیل شدن بوده است و جدیداً به مرحله تست رسیده باشد، اما هنوز هم این موضوع در حد یک شایعه است.

سایت خبری Canon Rumors بر این باور است که به احتمال زیاد خبر تولید 14mm بایستی فراتر از یک شایعه باشد اگر چنین لنزی مخصوص دوربینهای فول فریم ساخته شود به طور مستقیم قادر خواهد بود که با لنز سیگما 24-12 میلیمتر f/4 سوپرواید که در ماه سپتامبر رونمایی شد به رقابت بپردازد.

هرچند که این سایت خبر معتقد است که این لنز به صورت فول فریم ساخته نخواهد شد و برای دوربین‌های APS-C تولید میگردد.

 

خبرهای دیگر:

لنز سیگما 85 میلیمتری سری ART با f/1.4 توانسته است عنوان برنده بالاترین امتیاز از DxOMARK را تا کنون از آن خود کند.

سیگما برای محافظت از لنزهای گرانقیمت فیلتر سرامیکی ساخت

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=