چرا دوربین کانن EOS R5 یک گزینه ایده آل برای عکاسی در طبیعت است ؟

چرا دوربین کانن EOS R5 یک گزینه ایده آل برای عکاسی در طبیعت است ؟

 

عکاسان حرفه ای در ژانر عکاسی طبیعت و منظره ؛ دوربین جدید کانن EOS R5 را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده اند وبسیاری از آنها این محصول را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در عکاسی طبیعت ، بیان نموده اند . در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا دوربین کانن EOS R5 یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی در طبیعت است ؟

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

 تنظیمات دقیق برای دستیابی به رزولوشن 45 مگاپیکسل

یکی از بهترین و بزرگترین مزیت های موجود در سیستم های EOS R ساخت کانن قدرت این دوربین ها در دستیابی به رزولوشن بالا با استفاده از لنز های مانت RF است . و زمانی جزئیات بسیار ریز و ظریف با استفاده از لنز های RF به دست آورده می شوند ؛ سنسور بسیار با کیفیت و رزولوشن بالای موجود در EOS R5 ؛ این اطلاعات را به بهترین تصویر موجود مبدل می نماید .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

تنظیم شفافیت با استفاده از تنظیمات داخلی دوربین

عکاسان در ژانر طبیعت همیشه علاقه دارند تا بهترین تصویر را با استفاده از دوربین خود به دست بیاورند و برای انجام اینکار ؛ گزینه های موجود در تنظیمات دوربین ؛ از اهمیت فوق العاده زیادی برای آنها برخوردار است . دوربین جدید کانن EOS R در منو تنظیمات خود گزینه ای به نام Clarity ( شفافیت ) را در اختیار قرار می دهد که با استفاده از آن جزئیات تصویر در خطوط بسیار ریز را می توان به دست آورد . این گزینه مجزا ار حالت های و تنظیمات مرتبط با شارپنس تصویر است و بهترین عملکرد را با استفاده از لنز های مانت RF به دست می آورد .

بسیاری از افراد با استفاده از تنظیمات  Clarity در نرم افزار های ویرایش عکس آشنایی دارند ؛ اما اکنون در درون دوربین کانن EOS R5 این گزینه وجود دارد و در طول زمان عکاسی ؛ بهترین حالت شفافیت تصویر را با استفاده از آن می توان به دست آورد .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

نکته : استفاده اختصاصی از تنظیمات سبک تصویر در منو تنظیمات دوربین که با گزینه Picture Style در دوربین های کانن نمایش داده می شود ؛ شما را قادر می سازد تا بهترین تصاویر را به صورت دلخواه به دست آورید .

 استابیلایزر داخل دوربین؛ صفحه نمایش بازشونده و گردان

قرار گرفتن استابیلایزر داخلی در طراحی و فناوری تولید این دوربین ؛ تغییرات بسیار زیادی را در کیفیت تصاویر قابل ثبت با آن به وجود می آورد . اگر تاکنون به عکاسی با استفاده از سه پایه علاقمند بوده اید ؛ اکنون دوربین کانن EOS R5 به شما اجازه می دهد تا به آسانی بر روی دست عکاسی نموده و همچنان جزئیات کاملی از صحنه های مورد  عکاسی را به دست آو.رید . همچنین صفحه نمایش بازشونده و چرخان این دوربین به شما امکان مانور بیشتر و قدرت حرکت و جابجایی برای به دست آوردن بهترین زاویه دید از هر سوژه را می دهد .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

نکته : لنز کانن RF28-70mm f/2L USM از سازگاری بسیار عالی با دوربین EOS R5 برای عکاسی در طبیعت برخوردار است . عملکرد استابیلایزر داخلی دوربین در تطابق با عملکرد لنز موجب می شود تا بتوان تصاویری با رزولوشن و شارپنس بسیار بالا را بتوان به دست آورد .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

 ویزور الکترونیکی

ویزور الکترونیکی رزولوشن بالا با کیفیت 5/76 میلیون نقطه موجب شده است تا عکاسی با استفاده از ویزور ؛ در یک سطح کاملا جدید قابل تجربه باشد . در حالت استفاده از ویزور این دوربین ؛ حتی در شرایطی که نور در پشت سوژه قرار می گیرد ؛ هنوز جزئیات نسبتا کاملی را از آن می توان مشاهده نمود و این امر نه تنها به دستیابی به ترکیب بندی بهتر ؛ بلکه دستیابی به جزئیات بالاتر را نیز امکان پذیر می نماید .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

رزولوشن بسیار بالا این ویزور موجب می شود تا مشاهده جزئیات دقیق تصاویر ثبت شده در دوربین نیز با استفاده از آن امکان پذیر گردد . همچنین مشاهده دقیق پیش نمایش عمق میدان قبل از گرفته شدن عکس نیز با استفاده از این ویزور ممکن می باشد .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

دسترسی آسان به پیش نمایش عمق میدان : در این دوربین برای نمایش عمق میدان ؛ به هیچگونه انجام تنظیمات نیاز نیست . دکمه پیش نمایش عمق میدان دید در عکس در قسمت جلو بدنه ؛ مشاهده عمق میدان در زمان عکاسی با ویزور را ممکن نموده است .

 

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

Fv mode

در زمان عکاسی از مناظر و طبیعت ؛ مود Fv mode ؛ یک گزینه بسیار بی نظیر است . در برخی از صحنه ها این مود ؛ همانند تنظیمات نوردهی دستی عمل می کند اما در برخی از صحنه ها نیز به صورت نوردهی خودکار می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع این مود ؛ گزینه ای از تنظیمات نوردهی در دوربین است که می توان کنترل حالت های نوردهی را در هر زمان به دوربین واگذار نموده و یا از آن پس گرفت .

برخی از دلایل دیگر برای استفاده از EOS R5 برای عکاسی در طبیعت

کلید ها و کاربری آسان حتی در شرایط کم نور :

این دوربین تمامی مزیت های عکاسی با دوربین های میرورلس را در قالب بهترین گزینه های سری 5D قرار داده است . کلید ها و کنترل های موجود بر روی بدنه این دوربین از جاگذاری بسیار آشنا برای کاربران دوربین های کانن برخوردارند و اگر شما پیش از این با دوربین های دیگر کانن کار کرده باشید ؛ در استفاده از این دوربین نیز هیچ مشکلی نخواهید داشت .

 

اهمیت ویزور الکترونیکی :

پیش از این ویژگی های ویزور الکترونیکی این دوربین را مورد اشاره قرار دادیم اما مجددا تاکید می گردد که این ویزور به شما امکان می دهد تا تصویر نهایی دوربین خود را قبل از فشردن دکمه شاتر در درون آن مشاهده نمایید .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

رزولوشن بسیار بالا در زمان عکاسی با دوربین روی دست :

تصاویر به دست آمده با این دوربین ؛ بالاترین حالت شارپنس و رزولوشن تصویر را در اختیار شما قرار می دهد و حتی در زمان عکاسی با دوربین بر روی دست نیز تقیریبا می توان مطمئن بود که جزئیات کاملی از تصویر را می توان به دست آورد . لرزش گیر داخلی این دوربین ؛ تا 8 استاپ کاهش لرزش تصویر را به شما می دهد و در این شرایط ؛ به دست آوردن جزئیات کامل حتی با دوربین روی دست , امکان پذیر است .

لینک های مفید

نمایندگی تعمیر دوربین کانن
نمایندگی تعمیر دوربین سونی
نمایندگی تعمیر دوربین نیکون

 

نظرات