3 گزینه جانبی برای تقویت هر چه بیشتر دوربین های کانن EOS R5 , EOS R6

3 گزینه جانبی  برای تقویت هر چه بیشتر دوربین های کانن EOS R5 , EOS R6

 

اگر قصد دارید تا یکی از دوربین های کانن EOS R5 یا EOS R6 را خریداری کنید ، احتمالا در رابطه با لوازم جانبی قابل استفاده به همراه این دوربین ها نیز به اطلاعات کاربردی نیاز خواهید داشت . عملکرد سریعتر ، قدرتمندی بیشتر و امنیت WIFI بالاتر و اتصال شبکه مطمئن تر در طول زمان های عکاسی و راحتی بیشتر در زمان نگهداشتن دوربین به صورت عمودی از جمله ویژگی هایی هستند که لوازم جانبی معرفی شده در این مطلب برای کار به همراه دوربین های EOS R5 یا EOS R6 به وجود می آورند .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن - تعمیر دوربین

گریپ باتری Grip BG-R10  : عکاسی راحت تر و طولانی تر در حالت عمودی .

در برخی از سبکهای عکاسی از قبیل ودینگ ، ورزشی و یا عکاسی خبری ؛ تمام شدن انرژی باتری و مدت زمان مورد نیاز برای تعویض باتری موجب از دست رفتن برخی از موقعیت ها و صحنه های حساس خواهد شد .

به همراه داشتن یک گریپ باتری Grip BG-R10 که دو عدد باتری در درون آن قابل جایگذاری می باشند ، مدت زمان طولانی تر عکاسی شما را به نحو بسیار موثری تضمین می کنند . همچنین این گریب به شما اجازه می دهد تا دوربین را به صورت عمودی در درون دست خود نگه دارید و به راحتی عکاسی کنید .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

گریپ باتری BG-R10 با هر دو دوربین EOS R6 , EOS R5 قابل استفاده می باشد زیرا اصولا این دو مدل دارای بدنه همسانی بوده و شکل قرارگیری کلید های کنترل کننده بر روی آنها نیز به یک شکل می باشد . قرار دادن دو عدد باتری در درون این گریپ طول مدت عکاسی شما را به دو برابر افزایش می دهد و در عین حال همچنان قادر خواهید بود تا مقاومت دوربین در برابر نفوذ گرد و غبار و قطرات رطوبت را حفظ کنید .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

عکاسی راحت تر با دوربین در حالت عمودی

امروزه به دلیل فراوانی استفاده از عکس ها و تصاویر در شبکه های اجتماعی ، عکاسی با کادر بندی در حالت عمودی بیش از هر زمان دیگری دارای محبوبیت می باشد و استفاده از یک گریپ باتری BG-R10 به همراه این دو مدل از دوربین های کانن به شما اجازه می دهد تا تعداد کلید ها و کنترل های موجود بر روی دوربین را دو برابر نموده و در زمان عکاسی با حالت عمودی دوربین ، امکانات بسیار بیشتری را در اختیار داشته باشید .

نکته جالب آنکه با اتمام ذخیره انرژی باتری های موجود در درون گریپ ، به تعویض یا بیرون آوردن آنها جهت شارژ مجدد نیازی نمی باشد و به طور ساده با استفاده از یک آداپتور USB از نوع PD-E1 و اتصال آن با پورت USB-C دوربین های کانن EOS R5 و EOS R6 ، عمل شارژ باتری ها را به راحتی می توانید انجام دهید .

برای حفظ شرایط ایمنی در زمان شارژ مجدد باتری ها ، گریپ BG-R10 دارای یک سیستم جدید است که با استفاده از آن باتری های موجود در درون گریپ را مورد چک و بررسی قرار می دهد .  

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

باتری LP-E6NH : هم اندازه با باتری های LP6N اما با ظرفیت بالاتر

باتری هایی که به همراه دوربین های جدید کانن EOS R6 , EOS R5 قرار داده میشوند دقیقا هم اندازه باتری های LP-E6N (1865 mAh)  می باشند که برای بسیاری از دوربین های EOS  در رده های حرفه ای استفاده می شوند . اما در هر صورت این باتری جدید دارای ظرفیت بالاتر به میزان 2130 mAh میباشد.

دوربین های سازگار با باتری جدید LP-E6NH عبارتند از :

EOS 6D Mark II/ 6D
EOS 5D Mark IV/ III/ II/ 5Ds/ 5DsR
EOS R/ Ra

EOS 90D/ 80D/ 70D/ 60D/ 60Da
EOS 7D Mark II/ 7D

در دوربین هایی که دارای قابلیت شارژ با استفاده درگاه USB هستند ، به وسیله اتصال آداپتور USB از نوع PD-E1 ، باتری  های LP-E6NH را می توان شارژ نمود .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

انتقال دهنده فایل وایرلس WFT-R10

دوربین کانن EOS R5 دارای قابلیت پشتیبانی از وای فای داخلی با پهنای باند 5GHz است که این ویژگی امکان اتصال سریعتر و پایدار تر با دستگاه های تلفن هوشمند ؛ تبلتها و یا کامپیوتر ها را فراهم می آورد . در  هر شرایط در صورت نیاز به یک اتصال سریعتر و مطمئن تر ( مثل خبرگزاریها و استودیو های خبری ) دستگاه انتقال فاثل وایرلس از نوع Transmitter WFT-R10 برای تقویت این ویژگی به شما کمک می کند .

 

اتصال وای فای دو برابر سریعتر

در حالی که دوربین EOS R5 دارای یک آنتن وای فای داخلی است ، انتقال دهنده فایل وایرلس WFT-R10 دو برابر پهنای باند بیشتر را فراهم آورده و از ویژگی 2x2 MIMO پشتیبانی می کند که این ویژگی یک فناوری آنتن هوشمند است و با استفاده از ان سرعت و کیفیت ارتباط میان دستگاه ها به نحو قابلل ملاحظه ای ارتقا می یابد .

به عنوان مثال زمانی که شما از سریعترین لینک انتقال اطلاعات در پهنای باند 5GHz (IEEE 802.11ac) استفاده می کنید ، گزینه وای فای داخلی دوربین EOS R5 قادر به انتقال با سرعت 433 Mbps می باشد و در این شرایط انتقال دهنده فایل وایرلس WFT-R10 ، سرعت انتقال به میزان 867 Mbps را به وجود می آورد که تقریبا دو برابر سریعتر می باشد.

این حالت دستیابی به سرعت بالا و گردش کار سریع در زمان استفاده از ریموت کنترل دوربین، یا بارگذاری فایل های ویدیویی با همکاران و گروه های دیگر را امکان پذیر می نماید .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

پشتیبانی از 1000Base-T wired LAN

در موقعیت هایی که به برخورداری از یک شبکه پر سرعت تر و مطمئن تر نیاز است ، انتقال دهنده فایل WFT-R10 از ویژگی 1000Base-T wired LAN نیز پشتیبانی می نماید و این حالتی است که به طور خاص در گزارش  های خبری و عکاسی ورزشی که حجم زیادی از فایل های عکس و ویدیو انتقال داده میشوند ، از کاربرد زیادی برخوردار است .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

برد مسافت طولانی تر

انتقال دهنده فایل WFT-R10 برد مسافت طولانی تر را نسبت به گزینه وای فای داخلی EOS R5 به وجود می آورد . در این شرایط تنها کافی است تا دوربین فرستنده خود را به شبکه متصل کنید و سینک و آنرا به دوربین های گیرنده تا فاصله 50 متر دورتر سینک کنید . سرعت انتقال اطلاعات در این شبکه ، عکاسی تا سرعت 20 فریم بر ثانیه را پشتیبانی خواهد نمود . در این حالت از اتصال به شبکه نیز شما قادر خواهید بود تا صحنه های پرتحرک  را از زاویه های مختلف ، تصویر برداری نمایید .

 

آشنایی با بخش=======>>>  تعمیر دوربین کانن

 

 

نظرات