معرفی جدیدترین به روز رسانی دوربین کانن EOS R5

معرفی جدیدترین به روز رسانی دوربین کانن EOS R5

 

 

C-Log 3 و 1080 120fps در جدیدترین به روز رسانی دوربین کانن EOS R5

بنا بر اعلام نمایندگی تعمیر دوربین کانن ، جدید ترین به روز رسانی در فریمور دوربین کانن EOS R5 در ماه فوریه منتشر می شود و قابلیت های فیلمبرداری در این پرچمدار میرورلس کانن به طور شگفت انگیزی تقویت می شوند . بنا بر اعلام کانن Log (C-Log) 3 . قابلیت فیلمبرداری 120fps در کیفیت 1080p به زودی به این دوربین افزوده می شود. 

در حال حاضر دوربین کانن EOS R5 با ویژگی ها و طراحی منحصر به فرد خود یکی از منحصر به فرد ترین دوربین های میرورلس در زمینه فیلمبرداری به شمار می آید . این دوربین با توانایی فیلمبرداری 8K و 4K در 120 فریم بر ثانیه از Canon Log 1 استفاده می کند که این امر موجب شده است تا تا فیلمبرداری 1080p با آن به 60fps محدود شود .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن

بر اساس آخرین اخبار و گزارشهای به دست آمده از کانن ؛ در جدید ترین به روز رسانی که در ماه فوریه برای دوربین کانن EOS R5 منتشر خواهد شد ؛ این محدودیت نیز برطرف خواهد شد .

این به روز رسانی جدید هم اکنون در حال گذراندن تست های نهایی خود بوده و منابع آگاه در کمپانی کانن از انتشار آن تا اواخر ماه فوریه 2021 خبر می دهند .

 همانگونه که بیان شد در دوربین کانن EOS R5 اکنون از نسخه Canon Log 1 استفاده می شود که دامنه دینامیکی در گستره 12 استاپ با ISO400 را به وجود می آورد . در این دامنه دینامیکی برخی از اشکلات جزئی به صورت حالت banding قابل مشاهده می باشد.

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن - دوربین کانن

در مقابل نسخه جدید به روز رسانی Canon Log 3 گستره دامنه دینامیکی این دوربین را به 14 استاپ افزایش داده و ضمن حفظ جزئیات تصویر در نواحی دارای هایلایت ویژگی های مطلوب تدریج رنگ موجود در نرم افزار قدیمی تر را نیز حفظ می کند . به طور مختصر چنین می توان بیان نمود که این به روز رسانی جدید ؛ کیفیت بهتر و انعطاف پذیری بالاتر را در زمان ادیت و ویرایش فوتیج های فیلمبرداری شده را ارایه می دهد .

در عین حال با استفاده از این به روز رسانی جدید امکان فیلمبرداری با کیفیت 1080p در 120 فریم بر ثانیه نیز به وجود می آید . پیش از این فیلمبرداری 1080p در 60 فریم بر ثانیه انجام می شد که با انجام این به روز رسانی فیلمبرداری اسلوموشن با سرعت 4x را می توان به دست آورد .

نکته شایان توجه آن است که با به روز رسانی جدید دوربین کانن EOS R5 ویژگی Canon Cinema RAW با برخی اصلاحات به این دوربین افزوده خواهد شد .

 

بیشتر بخوانید ======>>>>چرا دوربین کانن EOS R5 یک گزینه ایده آل برای عکاسی در طبیعت است ؟

 

 

آشنایی با بخش تعمیر دوربین کانن 
آشنایی با بخش تعمیر دوربین نیکون 
آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی 

 

 

 

نظرات