منوی تعمیرگاه دوربین

چند پیش بینی در رابطه با آینده عکاسی


چند پیش بینی در رابطه با آینده عکاسی

هنر عکاسی از زمان اختراع آن یه عنوان یکی از سریعترین زمینه های در حال تغییر شناخته شده است و هنوز هم پش از 200 سال با سرعت بسیار زیادی در حال تغییر و به روز شدن است . بسیاری از افراد همواره به این موضوع فکر می کنند که با توجه به تغییرات سریع فناوری ؛ این رشته هنری در چه مسیری قرار خواهد گرفت و در این مطلب سعی می کنیم به برخی از سئوالاتی که ممکن است در ذهن شما باشند ؛ پاسخ دهیم .

1 – سنسور ها قوی تر می شوند :

از زمان شروع عصر عکاسی دیجیتال ؛ سنسور های موجود در دوربین های عکاسی همواره در حال پیشرفت و تغییر بوده اند . رزولوشن تصاویر به مرور زمان بهبود یافته است و مسئله نویز آن چنان مشکل جدی نمی تواند باشد . اکنون شاهده حضور سنسور های خمیده در بازار دوربین های عکاسی هستیم و مایکروسافت اولین نمونه از سنسور های خمیده را ارایه نموده است که انتظار می رود کیفیت تصاویر را به نحو چشمگیری ارتقا ببخشد .

2 – بدنه دوربین ها فشرده تر و کم حجم تر می شود :

این نکته ممکن است چندان تعجب بر انگیز نباشد و در حال حاضر دوربین های میرورلس را شاهد هستیم که با قدرت همسان با دوربین های DSLR در حال قدرتنمایی هستند امروزه حتی تلفن های هوشمند هم به دوربین های بسیار قوی مجهز شده اند اما همچنان انتظار می رود تا در آینده نزدیک دوربین هایی با وزن و حجم کمتری را در دست داشته باشیم .

3 – عکاسی خبری رشد می کند :

دوربین های عکاسی همگام با پیشرفته تر شدن ؛ ارزان تر و فراوانتر نیز شده اند . اکنون تعداد زیادی از مردم یک دوربین با کیفیت در دست دارند و به طور طبیعی تمامی افراد از این دوربین ها برای ثبت وقایع خبری می توانند استفاده نمایند .

عکاسی خبری یکی از زمینه های رو به پیشرفت در آینده نزدیک خواهد بود و در نتیجه آن داستان سرایی تصویری یکی از حوزه های دارای پیشرفت می باشد .

4 – فناوری ها یکپارچه می شوند:

با گذر زمان ؛ شرکت های فناوری وسایلی را به وجود می آورند که قابل استفاده برای زندگی روزمره انسان ها باشند و در زمینه عکاسی به عنوان یک صنعت پیشرو نیز انتظار می رود تا فناوری های پیشرو و قابل استفاده تری در دسترس قرار داشته باشند .به عنوان مثال کمپانی سامسونگ در حال اختراع یک دوربین لمسی است که لنز آن بر روی چشم انسان قرار می گیرد .

5 – دوربین ها هوشمند تر می شوند .

هم اکنون نیز دوربین ها به میزان زیادی هوشمند هستند و آگاهی از عملکرد کلید ها و کنترل های دستی دوربین به مرور زمان اهمیت خود را از دست داده است . انتظار می رود تا در آینده نزدیک دوربین های عکاسی نیز به فناوری های بیومتریک مجهز شده و با استفاده از این فناوری ها بتوانند دستور ها را به صورت سیال دریافت نموده و به صورت ارتباط های بدون سیم هوشمند ؛ کنترل شوند .

6 – لنز ها انعطاف پذیر تر می شوند .

تمامی کمپانی های تولید دوربین درتلاش هستند تا لنز های جدیدتری را اختراع کنند و  از این روی انتظار می رود تا در آینده بسیار نزدیک لنز هایی با کیفیت بسیار بالا و وزن کمتر را شاهد باشیم .

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=