منوی تعمیرگاه دوربین

دیجتالی کردن نگاتیو ها با استفاده از دوربین نیکون D850


دیجتالی کردن نگاتیو ها با استفاده از دوربین نیکون D850

یکی از قابلیت هایی که با استفاده از دوربین جدید نیکون D850 در دسترس ما قرار می گیرد ، توانایی تبدیل نگاتیو عکاسی آنالوگ به فایل های دیجیتال است . تا کنون روش های متعددی برای دیجیتالی کردن این نگاتیو ها در دسترس بوده است و این قابلیت جدید با استفاده از دوربین های نیکون D850 می تواند به سرعت انجام کار ها در دیجیتالی کردن نگاتیو ها بیفزاید . در این نوشتار به صورت مختصر روش انجام این فرایند را بیان می داریم .

اگر پیش از این اقدام به دیجیتالی کردن نگاتیو ها با دوربین های DSLR نموده باشید به خوبی می دانید که در برخی موارد می توانید عکس هایی را از روی نگاتیو ها تهیه نموده و با Nikon picture control تصویر پوزیتیو را بر روی ال سی دی دوربین مشاهده کنید . این شیوه در رابطه با عکس های سیاه و سفید و تک رنگ به خوبی جواب می دهد اما در رابطه با عکس های رنگی این شیوه چندان با اطمینان عمل نمی کند .

برای انجام اینکار با استفاده از دوربین نیکون D850 ابتدا می بایست دوربین را در حال Live view قرار داده و با استفاده از کلید i منوی سمت راست صفحه ال سی دی را فعال نمایید . از بین گزینه های موجود حالت Negative Digitizer Mode را انتخاب نمایید . از بین حالت های موجود نوع فرایند مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در اینجا دو گزینه برای حالت monochrome و C41process film وجود دارند . حالت مورد نظر خود را انتخاب نموده و عکس بگیرید .

همانگونه که از تصویر موجود در ابتدای این صفحه مشخص است ، برای انجام این فرایند به یک لنز ماکرو نیاز است و البته باید از ابزاری ویژه برای ثابت نگه داشتن نگاتیو ها استفاده کنید . در این تصویر از هولدر نگاتیو مدل Nikon ES-1 استفاده شده است که یک مدل قدیمی است اما نیکون مدل جدید ES-2 را به همراه دوربین های D850 تولید نموده و به بازار عرضه کرده است .

البته به مقداری نور پردازی بر روی نگاتیو ها نیز نیاز خواهید داشت . برای تامین نور می توانید از یک فلاش اکسترنال ( فلاش گان )یا نور ممتد لامپ های LED استفاده نمایید .

استفاده از Negative Digitizer Mode به شما این امکان را می دهد تا زمان کمتری را برای تنظیم حالت های curve و وایت بالانس اختصاص دهید و از این روی سرعت انجام کارها چندین برابر خواهد شد .

یکی از نکاتی که در زمان انجام کار با دوربین نیکون D850 برای دیجیتالی کردن نگاتیو ها باید به خاطر داشته باشید این است که فایل های ثبت شده در حالت RAW موجود نخواهند بود که این یکی از نقطه ضعف های این فرایند به شما خواهد آمد اما با اینحال استفاده از این روش برای فرایند دیجیتالی کردن نگاتیو های آنالوگ توصیه می شود .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=