منوی تعمیرگاه دوربین

چند نکته که قبل از خرید یک دوربین جدید باید به آنها توجه داشته باشید


چند نکته که قبل از خرید یک دوربین جدید باید به آنها توجه داشته باشید

 

قبل از اینکه یک دوربین جدید را خریداری نمایید همواره نکاتی وجود دارند که باید آنها را مورد توجه قرار دهید . این نکات به شما کمک می کنند تا در انتخاب یک دوربین عکاسی جدید بهترین تصمیم گیری را اتخاذ نمایید .

1 – بهترین مدل را انتخاب کنید

این نکته ممکن است بدیهی به نظر برسد که همواره باید بهترین مدل را انتخاب نمود اما دنیای دوربین های عکاسی دنیایی مملو از اطلاعات و جزییات است و انتخاب بهترین مدل برای امور حرفه ای عکاسی کمی دشوار و پیچیده می نماید. فروشگاه ها و وب سایت ها اطلاعات بسیار زیادی را در رابطه با دوربین های مختلف ارایه می دهند و سعی کنید برای انتخاب بهترین مدل همواره اطلاعات را به روز دریافت کنید .

همواره به این نکته نیز توجه داشته باشید که کمپانی های تولید کننده دوربین ؛ در کشور های مختلف محصولات خود را با نام های متفاوتی ارایه می دهند و به عنوان مثال نمایندگی کانن در اروپا محصولات خود را با نام متفاوت از کشور آمریکا به فروش می رساند . نامگذاری های متفاوت دوربین ها یکی از عوامل تاثیر گذار در سردرگمی افراد برای انتخاب بهترین مدل دوربین می تواند باشد .

2 – تطابق دوربین با لنز های موجود را بررسی کنید .

در صورتی که پیش از این مجموعه ای از لنز ها را در میان تجهیزات خود جای داده اید ؛ به این نکته توجه داشته باشید که دوربین جدید شما باید با لنز های قدیمی سازگار باشد . چنین به نظر می رسد که دوربین های جدید ساخت نمایندگی کانن به آسانی با مجموعه لنز های سری EF سازگار می باشند . در رابطه با دوربین های نمایندگی نیکون نیز چنین به نظر می رسد که تولیدات جدید این کمپانی با لنز های قدیمی تر سری F سازگاری دارند . شاید تمایل داشته باشید که لنز های دارای مانت متفاوت را با دوربین های جدید خود استفاده کنید و همانگونه که می دانیم با استفاده از مبدل های مختلف امکان انجام این کار فراهم می آید . محدودیت ها و امکانات موجود در زمان استفاده از مبدل های لنز بر روی بدنه دوربین جدید را همواره مد نظر داشته باشید .

3 – سایر دوربین های هم رده را بررسی کنید .

در زمان خرید یک مدل از دوربین ؛ سایر دوربین های موجود در همان رده را مورد بررسی قرار دهید . مدل های مختلف در یک رده از دوربین دارای امکانات و قابلیت های متفاوتی هستند و بررسی کنید که کدامیک از این امکانات با نیازمندی های شما در تطابق قرار دارند .

4 – پر تعمیر یا کم تعمیر بودن یک دوربین را بررسی کنید

قبل از خرید یک دوربین جدید با کارشناسان تعمیرات دوربین مشورت کنید . مدل های مختلف دوربین های عکاسی دارای نقطه ضعف های متفاوتی هستند و متخصصان تعمیرات دوربین این نکته را به خوبی متوجه می شوند و ازاین روی این افراد مشاوران خوبی برای خرید یک دوربین می توانند باشند .

به عنوان مثال یک دوربین DSLR با قابلیت فیلمبرداری برای ساعت های طولانی ممکن است دارای نقطه ضعفی بزرگ در بورد الکترونیکی اصلی دوربین باشد . این نقطه ضعف را فروشندگان دوربین نمی توانند تشخیص بدهند . به طور کلی فروشندگان دوربین اطلاعات فنی زیادی در اختیار ندارند و تنها برخی از ویژگی های ظاهری دوربین را مورد توصیف قرار می دهند اما در مرکز تعمیرات کانن یا مرکز تعمیرات نیکون ؛ نکات فنی و تخصصی دوربین های عکاسی در قالب مشاوره در اختیار خریداران دوربین قرار می گیرد .

5 – محدودیت های یک دوربین را به خوبی بررسی کنید

برخی از دوربین های عکاسی دارای قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K در سرعت 15 فریم بر ثانیه هستند. در برخی از دوربین ها ضریب کراپ دوربین موجب محدودتر شدن زاویه دید در زمان استفاده از یک کادر واید می شود اما برخی از دوربین ها بدون تاثیر پذیری از ضریب کراپ قادر به فیلمبرداری در حالت واید می باشند .

این اطلاعات از محدودیت های یک دوربین را افراد با تجربه در اختیار شما قرار می دهند و در رابطه با دوربین های جدید ؛ این اطلاعات به صورت گسترده ای موجود نمی باشند. برای دستیابی به اطلاعات از قابلیت ها و محدودیت های یک دوربین ؛مرکز خدمات پس از فروش دوربین ؛ یک مرکز مشاوره عالی برای ارایه این خدمات خواهد بود و شما می توانید با اطمینان کامل اطلاعات صحیح را از قابلیت ها و محدودیت های یک دوربین جدید در بازار به دست بیاورید .

6- خدمات پس از فروش .

یکی از مهمترین مسائل در خرید یک دوربین ؛ توجه به خدمات پس از فروش آن دوربین است . مواردی همچون بیمه ، گارانتی ؛ تعمیرات ؛ قطعات یدکی ؛ به روز رسانی نرم افزار ؛ از جمله امکاناتی است که یک دوربین باید با خود به همراه داشته باشد تا در صورت نیاز ؛ در سریعترین زمان ممکن بتوان به این خدمات دست پیدا کرد.

در یک مجموعه ارایه کننده خدمات پس از فروش ؛ تمامی امکانات و تجهیزات در غالب یک مجموعه گردآوری می شوند تا خریداران دوربین های جدید با خیالی آسوده یک دوربین را با ضمانت های مطلوب در دست داشته باشند .

فروشگاه های معتبر دوربین ؛ دارای هویت تایید شده بوده و با در اختیار داشتن لوح نمایندگی ؛ ضمانت های لازم برای خرید یک دوربین جدید را در اختیار خریداران قرار می دهند .

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=