منوی تعمیرگاه دوربین

نمایندگی کانن - عکاسی در شرایط کم نور بدون استفاده از فلاش


نمایندگی کانن - عکاسی در شرایط کم نور بدون استفاده از فلاش

همانگونه که می دانیم برای تهیه هر عکس به نور نیاز داریم و بدون وجود نور عکسی نیز وجود نخواهد داشت . عکاسی در شرایط و محیط های کم نور نیز یکی از چالش های پیش روی هر عکاس می تواند باشد و به طور عادی در زمان کم بودن نور در محیط عکس ها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند .بسیاری از افراد مبتدی چنین تصور می کنند که با در دست داشتن یک دوربین حرفه ای گران قیمت ؛  در محیط های کم نور نیز به راحتی می توان عکاسی نمود ؛ اما واقعیت چیز دیگری است .

یکی از مهمترین مسائلی که باید آنرا به خوبی درک کنیم و نسبت به آن باید آگاهی داشته باشیم ؛ درک مفهوم این واقعیت است که چرا در شرایط کم نور عکس ها خراب می شوند . در اینجا تلاش می کنیم تا از مکانیسم های عملکرد عکاسی در شرایط کم نور اطلاع یافته و سپس یک راه حل ساده برای رفع این مشکل ارایه می دهیم . نمایندگی کانن

چرا در شرایط کم نور عکس ها خراب می شوند ؟


دانش آموختگان عکاسی در کارگاه های عکاسی نمایندگی کانن به خوبی می دانند که  ؛ نور ماده اولیه تولید یک عکس است و بدون وجود آن عکسی وجود نخواهد داشت . این یک واقعیت است پس به صورت منطقی در یک عکس کم نور ؛ مقدار کمتری از واقعیت مشاهده خواهد شد . در محیط های بسته , شدت تابش نور به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد . به عنوان مثال در یک مهمانی تولد در زمان خاموش شدن چراغ ها برای فوت کردن شمع روی کیک ؛ مقدار نور در محیط بسیار پایین است و از این روی هیچ چیز به آسانی قابل مشاهده نمی باشد . نمایندگی کانن

طبق نظر کارشناسان عکاسی در نمایندگی کانن ؛ مسئله اصلی در اینجا آن است که مقدار بسیار کمی از نور به درون دوربین وارد می شود و از این روی آنچیزی که بیش از همه مورد نیاز است ؛ مقدار بیشتری از نور برای روشن تر نمودن عکس است . اولین راهکاری که ممکن است به ذهن شما برسد ؛ استفاده از فلاش دوربین برای جبران کمبود نور در محیط است اما باید مقداری بیشتر فکر کنید .

در حالت استفاده از فلاش دوربین ؛ نور سخت و خشن آن موجب بر هم خوردن تعادل در وضعیت نور موجود در محیط خواهد شد و از این روی باید به یک راهکار بهتر فکر نمود .

درک مفهوم ایزو

اکنون به بررسی مفهوم ایزو می پردازیم . ایزو دوربین در واقع سنجشی از میزان حساسیت دوربین در برابر نور است  و در دوربین های دیجیتال شما از این توانایی بهره مند هستید تا حساسیت دوربین خود در برابر نور را به میزان دلخواه تغییر دهید .

در رابطه با ایزو ؛ یک قانون طلایی را همواره به خاطر داشته باشید :

افزایش دادن ایزو در شرایط کم نور موجب تقویت مقدار نور وارد شونده به دوربین می شود اما نقطه ضعف انجام اینکار در آن است که به واسطه تشکیل نویز در شرایط کم نور که در اثر افرایش دادن ایزو به وجود می آید ؛ کیفیت تصویر شما ممکن است کاهش یابد . کاهش دادن ایزو موجب کاهش حساسیت سنسور دوربین در برابر نور می شود  و در این حالت نویز دیجیتال بسیار کمتری نیز در تصویر وجود خواهد داشت .

بر اساس یافته های به دست آمده در نمایندگی کانن ؛ افزایش دادن ایزو برای تحریک حساسیت سنسور دوربین در برابر نور یکی دیگر از راه های مقابله با چالش عکاسی در شرایط کم نور است اما نسبت به  موقعیت تشکیل نویز در تصاویر خود نیز باید آگاه باشید .

سایر نکات عکاسی در شرایط کم نور :

به طور خلاصه برای عکاسی در شرایط کم نورو بدون استفاده از فلاش ، یکی از راه کار هایی که می توان بیان نمود آن است که ایزو دوربین را افزایش داده و به همراه آن از یک دیافراگم بازتر استفاده نمود . مود اولویت دیافراگم در دوربین های DSLR به شما کمک می کند تا دیافراگم را به صورت ازادانه در هر مقدار دلخواه تنظیم کنید . در این مود دوربین کنترل سرعت شاتر را در دست می گیرد .

یک نکته اساسی در استفاده از ایزو بالا آن است که به طور حتم مقداری نویز در تصویر شما وجود خواهد داشت و برای از بین بردن این نویز ؛ استفاده از پردازش های نرم افزاری را باید در دستور کار خود قرار دهید . یکی از مهمترین ویژگی های دوربین های DSLR توانایی ایجاد فایل های RAW است و با استفاده از این قابلیت ؛ تصاویر با جزییات بسیار زیاد را می توان به دست آورد و در این صورت با استفاده از برنامه های مخصوص کاهش نویز تصاویر به راحتی می توان نور کافی برای یک عکس را فراهم آورده و در عین حال نویز های حاصل از افزایش ایزو را نیز تا حد زیادی برطرف نمود .

مترجم : فرهاد مولایی

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=