منوی تعمیرگاه دوربین

به روز رسانی برنامه کنترل اعوجاج در دوربین های نیکون


به روز رسانی برنامه کنترل اعوجاج در دوربین های نیکون

 

برای به دست آوردن یک عکس با نسبت ابعاد متناسب و بدون وجود هر گونه اعوجاج و تخریب در آن ؛ کنترل اعوجاج لنز یکی از مسائل بسیار مهم به شمار می آید . همانگونه که می دانیم بسیاری از لنز ها در فواصل کانونی مختلف دارای مقداری اعوجاج می باشند و از این روی  عکاسان حرفه ای که نسبت به تهیه عکسهای بدون اعوجاج حساسیت بسیار زیادی را به خرج می دهند ؛ در رابطه با راه های کنترل اعوجاج در لنز های مورد استفاده همه امکانات موجود را مورد استفاده قرار می دهند .

در بسیاری از موارد از بین بردن اعوجاج های لنز در مرحله پردازش نرم افزاری عکس صورت می پذیرد ، اما برای آنکه زمان پردازش نرم افزاری یک عکس تا حد امکان کوتاه تر شود ؛ برای از بین بردن حالت های اعوجاج لنز ؛ دوربین نیز امکاناتی را در درون خود در اختیار عکاس قرار می دهد .

بسیاری از دوربین های پیشرفته ساخت کمپانی نیکون که از نمایندگی اصلی نیکون تهیه می شوند ؛ دارای گزینه Lens Distortion Control هستند و با استفاده از آن می توان حالت برجستگی اغراق گونه مرکز تصویر را تا حد زیادی از بین برد . اما در هر صورت باید به این نکته توجه داشته باشیم که نرم افزار های نصب شده بر روی دوربین به مرور زمان قدیمی می شوند و با ارایه لنز های جدید ؛ این نرم افزار ها باید به روز رسانی شوند .

برنامه Lens Distortion Control Data Software که توسط کمپانی نیکون و نمایندگی اصلی نیکون در ایران مورد استفاده قرار می گیرد ؛ یکی از اصلی ترین برنامه ها برای از بین بردن حالت های ناشی از اعوجاج لنز در دوربین های نیکون است .

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به عنوان نمایندگی اصلی نیکون در ایران و همچنین به عنوان نمایندگی تعمیرات نیکون ، با استفاده از نرم افزار به روز و اصلی تهیه شده از کمپانی اصلی ؛ با به روز رسانی دوربین های نیکون ؛ مقدار اعوجاج ناشی از لنز در تصاویر این دوربین ها را تا حد بسیار زیادی از بین می برد .

هنرمندان عکاس و مالکان دوربین های نیکون با مراجعه به شعبه های سازمان خدمات تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین نسبت به انجام به روز رسانی برای نرم افزار کنترل اعوجاج لنز در دوربین های خود می توانند اقدام نموده و عکس هایی با کیفیت عالی و بدون هرگونه اعوجاج را در مجموعه آثار خود می توانند به ثبت برسانند .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=