کارهایی که در طول دوره قرنطینه برای نجات حرفه عکاسی می توان انجام داد

کارهایی که در طول دوره قرنطینه برای نجات حرفه عکاسی می توان انجام داد

اپیدمی جهانی بیماری کرونا و ویروس COVID-19 موجب شده است تا بسیاری از مشاغل در معرض چالش های سهمگینی قرار بگیرند و یکی از آسیب پذیر ترین مشاغل در این دوره ؛ شغل های مرتبط با حرفه عکاسی هستند . به طور خاص در طول یک ماه گذشته بسیاری از جلسات عکاسی لغوشده اند و برای زمان آغاز به کار عکاسان و بازگشت به شرایط عادی هیچ تاریخی را نمی توان به طور قطعی بیان نمود .

اما همیشه نور امیدی وجود دارد و در این مطلب برخی از نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم که به عکاسان و هنرمندان شاغل دراین حرفه کمک می کند تا در طول دوره قرنطینه بهترین استفاده را از زمان های خود انجام دهند .

تعمیر دوربین - تعمیر لنز - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

دوربین و تجهیزات خود را بررسی کنید .

از این زمان برای بررسی دقیقتر دوربین و تجهیات عکاسی خود استفاده کنید . تمیز کردن سنسور دوربین ؛ نظافت و سرویس لنز ها به صورت دقیق از جمله مهمترین کارهایی هستند که می توان انجام داد . هر یک از تجهیزاتی که به تعمیر نیاز پیدا کرده اند را مورد توجه قرار دهید و در صورتی که تاکنون نسبت به تعمیر دوربین و تجهیزات خود اقدام نکرده اید ؛ اکنون زمان مناسبی است که نسبت به تعمیر دوربین و تعمیر لنز های خود اقدام نمایید.

فهرستی از تجهیزت خود تهیه نموده و بیمه و گارانتی هر یک از آنها را مورد بررسی قرار دهید . از سرویس های رایگان مندرج در گارانتی و یا موارد درج شده در برگه بیمه خود ، نکات مورد نیاز را یادداشت نموده و به مراکز سرویس و خدمات ارایه دهید .

قرارداد های عکاسی خود را مجددا مطالعه نمایید .

بسیاری از جلسات عکاسی دارای یک قرارداد مکتوب هستند و طور معمول در هر قرارداد نکات و مواردی را در رابطه شرایط لغو کار و قرارداد در نظر گرفته اند . در طول زمان تعطیلی های ناخواسته و شرایط فشار مالی ؛ بند های قرارداد های خود را مجددا مورد مطالعه قرار دهید . در این زمان نکات زیر را به طور ویژه مورد توجه قرار دهید :

در صورتی که مبالغی را به عنوان ودیعه قرارداد دریافت کرده اید ؛ شرایط بازپرداخت ودیعه ها را مورد توجه قرار دهید .

در صورتی که مشتری قصد لغو دایم قرارداد خود را دارد ؛ شرایط جلوگیری از لغو قرارداد های خود را مورد ارزیابی قرار دهید .

زمان اجرای شرایط قرارداد ، به رابطه شما با مشتری بستگی دارد ، اما در این زمان داشتن انعطاف پذیری ضروری نیست ، به خصوص اینکه اکنون همه در رنج هستند.

تعمیر دوربین - تعمیر لنز - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

از عکسهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگر از قبل برای سیستم عکاسی خود یک سیستم پشتیبان کامل ندارید ، اکنون زمان بسیار خوبی برای شروع این کار است. در حال حاضر ؛ گزینه های زیادی بری  پشتیبان گیری از فایل ها در خارج  از سیستم های کامپیوتری وجود دارد که شامل سیستم های NAS و RAID ، فضای ذخیره سازی ابری و یا به طور ساده  استفاده از هارد های فیزیکی  می باشند. شما نیاز دارید تا حداقل 3 نسخه از داده های خود فایل پشتیبان داشته باشید . 2 نسخه که در دستگاه های مختلف وجود دارد (هارد دیسک خارجی و کامپیوتر ) و 1 نسخه در فضای ابری بر بستر های مبتنی بر وب قرار دهید .

خبر جالب در مورد پشتیبان گیری این است که هزینه هارد دیسک های فیزیکی به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

تعمیر دوربین - تعمیر لنز - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

نمونه کارها خود را به روز کنید

در حالی که از بایگانی عکس های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، برای کارهایی که می تواند برای به روز کردن پروفایل عکاسی شما باشد ، از آرشیو تصاویر خود استفاده کنید. کارهای جدید را به آلبوم های موجود اضافه کنید ، و دسته بندی های جدید را نیز در میان نمونه کار های خود به وجود بیاورید .  نمایش یک بخش برای پروژه های شخصی همیشه برای نمایش خلاقیت ، یک ایده عالی به نظر می رسد.

اگر تاکنون نسبت به ایجاد یک پروفایل عکاسی اقدام نکرده اید ؛  و یا اگر به فکر ایجاد شبکه های اجتماعی جدید هستید ؛ اکنون زمان بسیار خوبی برای جستجوی گزینه های مختلف  از میان وب سایتها  می باشد . امروزه عکاسان برای نمایش کار خود از همه چیزهای WordPress ، Squarespace ، SmugMug و Instagram استفاده می کنند. برخی از سایت ها رایگان و برخی دیگر شامل پرداخت هزینه هستند.  همچنین در حال حاضر بسیاری از سایت های اشتراک گذاری تصاویر ؛  تخفیف ها یا دوره های رایگان بیشتری را ارایه می دهند  ، بنابراین از آنها استفاده کنید.

به روزرسانی نمایه LinkedIn خود را فراموش نکنید. اگرچه رزومه های عکاسی به ندرت مورد نیاز هستند ، اما LinkedIn مکانی عالی برای نگه داشتن رزومه دیجیتال و حضور حرفه ای است.

تعمیر دوربین - تعمیر لنز - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

با تکنیک های مختلف عکاسی آشنا شوید

تسلط یافتن  بر یک مهارت حدود 10،000 ساعت طول می کشد ، و حتی اگر اکنون در قرنطینه خود به دام افتاده اید  اما هنوز هم می توانید عکس بگیرید. با مفاهیم مختلف عکاسی مانند نور طبیعی و مصنوعی ، عکاسی ماکرو و ... آشنا شوید . این مفاهیم را به صورت عمیق بررسی کنید و در چالش های مختلف عکاسی که در شبکه های اجتماعی به پا شده اند به صورت فعال شرکت کنید . اکنون زمان آن است که مهارتهای جدیدی را تجربه کنید و در آینده قادر خواهید بود تا از آنها استفاده نموده و بخش جدیدی در نمونه کارها خود داشته باشید.

یکی از ژانرهای خاص عکاسی که ارزش کاوش و بررسی بیشتری  دارد عکاسی از محصول است. فروش آنلاین در همه جا حتی در طول این بیماری در حال رشد و گسترش است ، و این بدان دلیل است که عکاسی از محصول از قبل اهمیت بیشتری دارد. عکاسی از محصول نیاز به مهارت در نورپردازی و ترکیب بندی دارد. شما همچنین می توانید بدون خرید تجهیزات گران قیمت ، یک استودیوی عکاسی از محصولات را در منزل خود ایجاد نمایید.

تعمیر دوربین - تعمیر لنز - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

فروش عمده عکس های خود را در نظر بگیرید

فروش عمده عکسها همیشه از اعتبار مثبتی برخوردار نیست زیرا پرداختهای نقدی که در این شیوه انجام می شود ؛ در بسیاری از مواقع بسیار اندک بوده  و به طور معمول برای دیدن نتایج باید تعداد زیادی عکس را برای مدت طولانی بارگذاری کنید. با این حال ، این زمان خوبی برای در نظر گرفتن گزینه فروش عمده عکس ها می باشد  زیرا 1) ما اکنون زمان زیاد و نا مشخصی از بیکاری را پیش روی خود داریم م و 2) هر گونه کسب درآمد در شرایط فعلی بهتر ازهیچ است.

در این رابطه تعدادی وب سایت وجود دارند که می توانید در آنها ثبت نام نموده و تقریبا بلافاصله آپلود عکسهای خود را شروع کنید. Shutterstock یکی از بهترین گزینه برای بارگذاری و فروش عکسها می باشد .

منابع درآمد خود را متنوع کنید

این نکته ممکن است در حال حاضر خیلی سخت باشد زیرا بسیاری از صنایع  و مشاغل  استخدام ندارند ، اما به فکر راه های متنوع کردن درآمد خود در خارج از حرفه عکاسی  باشید. واقعیت این است که پس از زمان بیماری همه گیر ، دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است نتوانید کار خود را انجام دهید (یعنی بیماری طولانی مدت ، موقعیت های شخصی). در مواردی از این دست ، مهم است که جریان های درآمدی  دیگر یا شغلی داشته باشید که با استفاده از آنها بتوانید در آمدی هر چند اندک داشته باشید .

ویرایش و ادیت عکس برای سایر عکاسان ؛ آموزش عکاسی به هنرمندان مبتدی ؛ فروش عمده عکس ها و غیره را در نظر بگیرید.

تعمیر دوربین - تعمیر لنز - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

هزینه های خود را اولویت بندی کنید

اکنون زمان آن است که تا حد ممکن پول خود را پس انداز کنید. ما نمی دانیم این همه گیری تا چه مدت ادامه خواهد داشت و حتی ممکن است تا شروع دوباره مشاغل و عادی شدن شرایط غ زمان زیادی را پیش روی داشته باشیم. در واقع ، پس از پایان همه این موارد ممکن است بودجه های عکاسی کوچک شود یا به طور کامل متوقف شوند. بنابراین اکنون موجودی حساب خود را به طور دقیق بررسی نمایید  و تمام تلاش خود را انجام دهید تا پول  موجود در حسبا بانکی ؛ برای مدت طولانی تری دوام بیاورد.

تعمیر دوربین - تعمیر لنز - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

سرگرمی جدیدی پیدا کنید

اگر چه اکنون زمان مناسبی برای تمرین عکاسی است اما استراحت کردن نیز یکی از گزینه های پیش روی شما است تا ایده ها و خلاقیت های خود را به صورت ذهنی برسی کنید .  همین الان وقت زیادی داریم که می توانیم با یادگیری یک مهارت جدید یا به دست آوردن سرگرمی های جدید ، از زمان های خود بهترین استفاده را ببریم .

نظرات