منوی تعمیرگاه دوربین

سرانجام، آداپتوری که امکان کنترل کامل لنزهای نیکون را به روی بدنه سونی میدهد، تولید گردید


سرانجام، آداپتوری که امکان کنترل کامل لنزهای نیکون را به روی بدنه سونی میدهد، تولید گردید

مدتهاست که صاحبان دوربین های عکاسی کانن میتوانند لنزهایشان را به بدنه دوربینهای سونی  متصل کنند و توسط دوربین  به صورت کنترل کامل (Full Control) استفاده کنند،  اما صاحبان لنزهای نیکون با مانتهای AF-I  و  AF-S وقتی از دوربین های سونی استفاده میکردند امکاناتی مبنی برکنترل کامل به روی لنز را نداشته و با بدنه سونی ولنزهای نیکون فقط می توانستند به صورت دستی از این لنزها استفاده کنند...

 امروز بالاخره پس از مدتها انتظار یک ادغام کننده هوشمند جدید به نام Fotodiox Nikon to Sony Fusion Smart AF adapter معرفی شده است که این ادغام کننده در واقع یک آداپتور لنز است. این آداپتور می تواند لنزهای نیکور با مانتهای AF-I و AF-S را به یک بدنه سونی E-Mount متصل کند .

این اتصال در حالی صورت میگیرد که برای عکاس،  کنترل موارد ذیل نیز میسر است:

  1. کنترل کامل اپرچر (Aperture)
  2. کنترل فوکوس خودکار
  3. لرزشگیر عکس
  4. خروج اطلاعات EXIF از عکسها

 

 دلیل اصلی ساخت این آداپتور این است که تنظیمات در لنزهای نیکون که با مانت AF-I  و AF-S به بدنه سونی متصل میشدند به صورت کامل الکترونیکی نبود و مواردی همچون تعیین دیافراگم و aperture همچنان به صورت دستی اعمال میشد.

لذا شرکت Fusion مجبور به ساخت Fusion Drive شد که در ساخت آن تکنولوژی نوینی به کار رفته است که به عکاس اجازه می دهد تا کلیه تنظیمات لنز نیکون را از داخل بدنه سونی اعمال کند و این پیشرفت بزرگی است که آداپتور Fusion آن را میسر نموده است.

 

البته در این آداپتور نیز محدودیت هایی وجود دارد  و استفاده از این لنزهای نیکون با چنین آداپتوری قطعا‍‍ً به خوبی استفاده از لنزهای سونی مخصوص دوربین‌های سونی نخواهد بود. برای نمونه، AF  این آدپتور تنها در زمانی کار میکند که با Mode درحالت اولویت اپرچر و برنامه در حالت AE باشد.

اما اگر شما با این محدودیت ها مشکلی نداشته باشید، با اتصال لنز نیکور خود به یک دوربین سونی  E-Mount Fotodiox Fusion adapter میتوانید از قابلیت های بی نظیری که به لنز  Nikkorشما ارائه می دهد، برخوردار شوید، آن هم تنها با قیمت 350 دلار.

 

خبرهای دیگر:

معرفی دو لنز جدید از کمپانی نیکون

نمایندگی اصلی نیکون ، سه لنز جدید نیکور را معرفی نمود

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=