منوی تعمیرگاه دوربین

نیکون در میانه مسیر، از ادامه ساخت دوربین‌های سری DL انصراف داد و این تصمیم منجر به افت 15 درصدی سهام این شرکت گردید


نیکون در میانه مسیر، از ادامه ساخت دوربین‌های سری  DL انصراف داد و این تصمیم منجر به افت 15 درصدی سهام این شرکت گردید

 

نیکون در حال حاضر تحت فشار بسیار زیادی است ، چرا که  به تازگی در دو مورد پشت سر هم،  متحمل ضرر سنگینی گردیده است . اولین مورد تعیین و اعلام میزان شگفت انگیز خسارتی که به دلیل اعمال تغییرات گسترده  ای  که در این کمپانی صورت گرفته است متحمل شده و دیگری به دلیل انصراف از تولید دوربینهای کامپکت سری DL ، آنهم پس از تأخیر بسیار طولانی از زمانی که رونمایی شده بود یعنی فوریه سال 2016 ! ( خبر این رونمایی را می توانید از لینک "رونمایی شرکت نیکون از دوربینهای سری جدیدی به نام DL" مطالعه کنید. )

اساساً این روزها اخبار نیکون ، اخبار خوبی نیست. حتی اگر این دو موضوع را نیز نادیده بگیرید ، باز هم برای یک کمپانی بزرگی مثل نیکون اصلا مناسب نیست که از یک سری جدید رونمایی کند و اعلام نماید که این سر به زودی عرضه می‌شود اما در عرضه آن تأخیر بسیار طولانی یکساله داشته باشد و در نهایت به یکباره به صورت رسمی از ادامه آن انصراف دهد. آن هم برای خط تولید سری DL  که قرار بود به عنوان رقیب سونی در دوربین های سری RX10 و RX100 باشد.

میتوان اینگونه تصور کرد که در بین دوربین‌های سری DL دو مدل مشابه RX100 و یک مدل شبیه RX10 وجود داشتند اما متأسفانه این مورد از ابتدا محکوم به فنا بود .

هرچند که نیکون قول داده بود که دوربین‌های این سری تا ژوئن 2016 به بازار ارائه می‌شود اما وجود ایراداتی در سرعت انتقال دیتا در مدار پردازش عکس باعث ایجاد تأخیر طولانی در ارائه آن گردید و در نهایت نیز کمپانی نیکون تصمیم گرفت که کلاً تولید این خط تولید را حذف کند.

نیکون در خصوص این موضوع چنین نوشته است که: "هرکسی در شرکت نیکون به نوعی درگیر اموری بسیار دشوار است تا بتواند محصولات این شرکت را گسترش دهد اما به دلیل وجود نگرانی‌هایی در خصوص احتمال عدم استقبال از این دوربین و همچنین خطرعدم سوددهی این طرح به واسطه افزایش هزینه هایی که به دلیل تأخیر داشتیم و همچنین بخاطر وجود این بازار کند فروش ، انتظار می ‌رود که با کاهش فروش شدیدی مواجه شویم لذا از ادامه این روند منصرف شدیم. "

در نهایت شرکت نیکون به خاطر ایجاد نارضایتی به واسطه این تصمیم عذرخواهی کرد اما موردی که این شرکت را به عذرخواهی سخت تر کشاند بخاطر ضرر مالی بسیار هنگفتی است که به سهام داران این شرکت زده است ، مبالغی که به خاطر پرداخت هزینه های جاری طرح و همچنین پرداخت حقوق 1000 کارگری که جهت بازخرید اختیاری به آنها پرداخت خواهد شد.

این شرکت اعلام نمود به دلیل بروز این ضرر هنگفت، قصد داردکه در تاریخ 31 مارس 2017 مجدداً اقدام به برآورد  بودجه ها و هزینه های این شرکت نماید تا برنامه بودجه جدیدی را جهت تعیین درآمد  و میزان عملکرد کمپانی نیکون ، محاسبه و به تقریر در بیاورد.

اما ظاهراً قرار نیست  روزهای بد نیکون به این زودی‌ها تمام شود چرا که به محض اعلام این خبر و عذر خواهی این شرکت ، سهام نیکون به شدت افت نمود.

نمودارهای قیمت سهام این شرکت دیروز با یک افت 15 درصدی مواجه شد که این افت بخاطر ضرر هنگفتی است که این شرکت در9 ماه گذشته متحمل شده است.

در این مدت به شرکت نیکون ضرری بالغ بر 260 میلیون دلار وارد شده است که آن را صرف هزینه‌های جاری جهت رفع ایراد و ساخت نیمه هادی ها و کیت‌ها و مدارها نموده است.

نیکون تمام تلاش خود را به کارگرفته است تا با سودآوری بیشتر در سال‌های آتی اقدام به جبران این هزینه ها نماید و باید منتظر بود و دید که آیا تمهیدات و تغییرات پیش روی نیکون می‌تواند آن را از این بحران برهاند یا خیر.

 

خبر مرتبط:

رونمایی شرکت نیکون از دوربینهای سری جدیدی به نام DL

 

 

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=