نیکون D850 در حالت ایزوی دو برابر نسبت به D810 کیفیت تصویر خود را حفظ می کند

نیکون D850 در حالت ایزوی دو برابر نسبت به  D810 کیفیت تصویر خود را حفظ می کند

 

نیکون D850 از زمان معرفی رسمی خود ، موج جدیدی از احساسات هیجان انگیز را در بین علاقمندان عکاسی حرفه ای به راه انداخته است و اکنون واقعیت جدیدی در رابطه با این دوربین آشکار گردیده است که موجب هیجان بیشتری در بین جامعه هنرمندان عکاس خواهد شد . نیکون D850 در حالت ایزو دو برابر ، کیفیت اولیه تصویر خود را حفظ می کند .

پیش از این مقامات ارشد شرکت نیکون اعلام نموده بوده بدند که دوربین مدل D850 در حالت ایزوی دو برابر نسبت به مدل D810 در هر دو فرمت RAW و JPEG کیفیت تصویر خود را حفظ می کند یعنی اینکه در حالت ایزوی 25600 ، D810 دارای کیفیتی برابر با  ایزوی 12800 در D810  هست که این یک پیشرفت بسیار عالی به شمار آورده می شود . در صورت تایید این حالت در تست های آزمایشگاهی ، این پیشرفتی شگرف در میان دوربین  های DSLR خواهد بود 

بنا بر اعلام شرکت نیکون ؛ دامنه دینامیکی این دوربین با وجود کیفیت رزولوشن بسیار بالای آن حتی از مدل D810 نیز بالاتر است .

باز هم تاکید می شود این اطلاعات می بایست در  بررسی های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت تایید صحت این اعلان ها ، عکاسان به خصوص افرادی که به طور رایج در شرایط کم نور به عکاسی می پردازند ، به یک ابزار پیشرفته فوق حرفه ای دست خواهند یافت .

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده از شرکت نیکون ؛ در رابطه با سنسور طرح جدید BSI که برای اولین بار در نیکون D850 به کار رفته است ، عملکرد اصلی آن برای عکاسی در شرایط کم نور طراحی نشده است اما به واسطه نوع معماری و طراحی به کار رفته در این سنسور ، سرعت آن بسیار بالاتر از تمامی سنسور های هم رده خود بوده و اگر در رابطه با طراح اصلی این سنسور اطلاعاتی را خواسته باشید باید بدانیم که این سنسور طراحی خود شرکت نیکون بوده و در طراحی و ساخت آن هیچ کمپانی دیگری سهیم نیست .

نظرات