منوی تعمیرگاه دوربین

ایجاد پس زمینه رنگی در عکس با روش خلاقانه


ایجاد پس زمینه رنگی در عکس با روش خلاقانه

پس زمینه های رنگی
برای داشتن پس زمینه های رنگی حتما لازم نیست تا چندین فون پس زمینه در اختیار داشته باشید و آنها را تغییر بدهید . با کمی خلاقیت و‌ ذوق هنری ، با استفاده از ژل های رنگی که معمولا بر روی كیت های نور پردازی وجود دارند ، میتوانید انواع نور های رنگی را بر روی پس زمینه خود اعمال کتید .

نور پردازی بر روی پس زمینه ، تابع قوانین خاص خودش میباشد‌و برای اینکه نور های اعمال شده برای رنگی کردن پس زمینه سفید ، تداخلی با نور های اصلی و‌کمکی ایجاد نکنند ، دقت بسیار زیادی لازم است . کمی دقت و‌حوصله لازم است به همراه کمی محاسبه و ذوق هنری ، اما نتیجه کار بسیار شگفت انگیز خواهد بود .

 

پیش از این در رابطه به gobo  ها صحبت نمودیم و عرض شد که اینها ابزار هایی هستند که مابین نور و‌محل تابش قرار میگیرند و تغییراتی را در نور بوجود‌می آورند .
اگر شما به هر دلیلی ژل های رنگی ست نورپردازی خود را در اختیار ندارید ، جای نگرانی نیست . کمی فکر کنید و ببینید با چه چیز هایی میتوانید مقداری رنگ به نور اضافه کنید .کیسه نایلونی خرید ‌میوه ، جلد کتاب ، طلق های رنگی و به طور کلی هر جسم‌نیمه شفاف رنگی که نور از آن عبور کند ، ارزش یکبار امتحان کردن را دارد ، شک نداشته باشید که در این رابطه به نتایج حیرت انگیزی خواهید رسید .

جدا از پس زمینه رنگی و‌نور پردازی اعمال شده بر روی آن ، که یک تکنیک ساده ، خوب و نسبتا قابل قبول برای ایجاد تنوع به شمار می آید ، نور پردازی بر روی سوژه نیز ، با دقت و ظرافت انجام شده است . فارغ از تنظیمات پیچیده نورپردازی های کلاسیک ، اگر بخواهیم عکسی با نور مناسب ، حفظ باف پوست و بدون سایه و‌کنتراست شدید داشته باشیم و همه چیز شبیه آنچیزی باشد که چشم انسان در حالت عادی میبیند ، یک منبع نور بزرگ دیفیوز شده ، با یک دیوار بازتابی بزرگ بیشترین کمک را انجام می دهند و بهترین نتیجه را حاصل می آورند . 

مترجم : فرهاد مولایی

 

 

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=