منوی تعمیرگاه دوربین

داستان تعمیر دوربین در ایالات متحده ، تایلند و ایران( گزارش ویژه )


داستان تعمیر دوربین در ایالات متحده ، تایلند و ایران( گزارش ویژه )

شاید برای شما نیز این تصور به وجود آمده باشد که در سایر کشور ها و یا حتی در کشور های پیشرفته تر دستیابی به سرویس و خدمات پس از فروش کالاهای خریداری شده راحتتر و ارزان تر باشد و احتمالا بارها به این مسئله فکر کرده اید برای سرویس و یا تعمیر یک کالای نسبتا گران قمیت و لوکس مثل دوربین عکاسی که دارای تکنولوژی بالایی نیز هست ، اگر در یک کشور پیشرفته قرار داشتید ؛ به راحتی به خدمات فوق العاده ای دست پیدا می کردید . البته در موارد زیادی این حدس و تصور شما درست می تواند باشد اما احتمالا با مطالعه مطلب ذیل ، به توانایی کارشناسان و کیفیت خدمات پس از فروش و سرویس و تعمیرات کارشناسان و متخصصان سازمان خدمات تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین پی خواهید برد .

ماجرا از این قرار است که یکی از عکاسان حرفه ای در مسافرتی به سواحل کالیفرنیا در ایالات متحده در حین عکاسی از مناظر ساحلی دچار مشکل بزرگی می شود . در هنگام عکاسی ، دوربین سونی آلفا 6000 ، از دست عکاس به صورت ناگهانی لغزیده و در شن های ساحلی فرو می افتد. این اتفاق ناگواری برای یک دوربین می تواند باشد . زیرا نفوذ شن ها به قطعات دوربین و در پی آن نفوذ رطوبت که کارشناسان دوربین آنرا آب خوردگی دوربین مینامند ، اتفاق بسیار بدی است که می تواند تمامی قطعات داخلی دوربین را تحت تاثیر قرار بدهد .

در کشوری همچون ایالات متحده به طور طبیعی نباید مشکلی برای دریافت خدمات سرویس و تعمیرات محصولات وجود داشته باشد و عکاس مورد نظر ما با همین تصور ، دوربین عزیز خود را برای سرویس و تعمیر به نزدیکترین مرکز خدمات تعمیر دوربین سونی در ایالت کالیفرنیا ارایه می دهد .

فرایند معمول پذیرش دوربین در این مرکز انجام شده و دوربین برای تعمیر فرستاده می شود. به گفته عکاس محترم ، در طول زمان یک هفته بعد از پذیرش دوربین ، هیچ فردی از مرکز سرویس دهنده با ایشان تماس نمی گیرد و او اطلاعی از روند تعمیرات دوربین پیدا نمی کند . در کمال تعجب بعد از گذشت یک هفته ؛ کمپانی سرویس دهنده دوربین را به صورت تعمیر نشده در غالب یک بسته پستی به مالک بازگردانده و در نامه ای که به همراه دوربین برای او فرستاده اند اعلام نمودند که به دلیل نفوذ آب به قطعات داخلی دوربین از تعمیر آن صرف نظر نموده اند و همچنین اعلام نمودند که هزینه تعمیر این دوربین بسیار بالا خواهد بود . آنها حتی اعلام نکردند که آیا عکاس تمایلی برای پرداخت هزینه ها دارد یا خیر و بیمه و گارانتی دوربین را نیز در این زمینه بی اثر اعلام نمودند .

تعمیر در تایلند

عکاس در کمال نا امیدی برای انجام مسافرت های کاری به کشور تایلند مسافرت می کند و در آنجا در می یابد که این کشور به لحاظ ارایه سرویس و خدمات کمپانی های معتبر و خدمات پس از فروش محصولات الکترونیکی ، یکی از ارزانترین کشور های جهان به شمار آورده می شود.

با کمی جستجو در اینترنت نزدیکترین مرکز خدمات و تعمیرگاه دوربین را در شهر بانکوک پیدا نموده و دوربین سونی آلفا 6000 آب خورده را به این مرکز ارایه می دهد .همانند کشور آمریکا در اینجا نیز فرآیند پذیرش دوربین انجام می شود و کارشناسان آنها ایراد دوربین را در قطعات مربوط به نورسنج و آنتن NFC تشخیص می دهند . سرویس کلی برای خارج نمودن ذرات شن و گرد و غبار از دوربین را نیز برای ایشان انجام می دهند . مدت زمان مورد نیاز برای انجام سرویس را دو هفته و هزینه کلی تعمیرات را نیز 120 دلار اعلام می کنند .مالیات دولت تایلند نیز به این مبلغ افزوده می شود.

دوربین در مدت دو هفته تعمیر شده و به عکاس تحویل داده می شود .

تا اینجا مشکلی دیده نمی شود .

تعمیرات در ایران

بعد از گذشت چند ماه عکاس محترم برای مسافرت کاری دیگری به ایران مسافرت می کند و در طول زمان های عکاسی در ایران متوجه می شود که دوربین تعمیر شده در تایلند از کیفیت اولیه و دقت ابتدایی در نورسنجی و عملکرد های دیگر برخوردار نیست و به دلیل حساسیت های موجود در پروژه کاری پیش روی خود تصمیم میگیرد تا مجددا دوربین خود را به یک کارشناس تعمیرات نشان دهد . با کمی جستجو در اینترنت مرکز خدمات مجاز تعمیرات دوربین دیجیتال در تهران را بر روی نشانی www.tamir.ir پیدا می کند . اطلاعات تماس را به دست آورده و سریعا به این مرکز مراجعه می کند .

کارشناسان و متخصصان تعمیرات در سازمان خدمات تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین بعد از بررسی دوربین در میابند که در فرایند تعمیرات در کشور تایلند از قطعات بی کیفیت استفاده شده است و از این روی دوربین هرگز عملکرد اولیه خود را نخواهد داشت . در اینجا هزینه مورد نیاز برای تعمیر و سرویس بخشهای صدمه دیده حدود 80 دلار اعلام شده و زمان نهایی تحویل دوربین دو روز اعلام می شود .

با وجود قطعات اورجینال و اصلی و با کیفیت در انبار سازمان خدمات تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین و همچنین با برخورداری از دانش کارشناسی در فرایند تعمیرات دوربین های عکاسی ، این مرکز در سریعترین زمان ممکن دوربین را تعمیر نموده و با کیفیت روز اول با گارانتی سه ماهه برای قطعات تعویض شده ، به عکاس محترم تحویل می دهد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=