منوی تعمیرگاه دوربین

چند نکته برای به دست آوردن بهترین کارایی از دوربین های نیکون


چند نکته برای به دست آوردن بهترین کارایی از دوربین های نیکون

قرار دادن یکی از عملکرد  های مهم بر روی دکمه Fn

این نکته که یکی از عملکرد های مهم دوربین به وسیله کلید های کنترل در دسترس نباشد یکی از نکات آزار دهنده در زمان عکاسی به شمار می آید و به خصوص اگر در دوربین های دیگر این عملکرد به آسانی در دسترس قرار داشته باشد ، این نکته از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار می گردد . به عنوان مثال ؛ دوربین های سطح متوسط ساخت شرکت نیکون هیچ دکمه اختصاصی برای کنترل WIFI یا عملکرد ISO در اختیار کاربر قرار نمی دهند . و این بدان معنا می باشد که برای دسترسی به تنظیمات این عملکرد ها باید وارد منو های دوربین شوید .

اما در هر صورت کلید Fn که حتی بر روی بدنه دوربین های ارزان قیمت نیز مشاهده می شود به شما این امکان را می دهد تا یکی از عملکرد هایی را که به طور معمول مورد استفاده قرار می دهید با استفاده از این دکمه در دسترس خود داشته باشید .این حالت می تواند یکی از عملکرد های اصلی مثل ISO یا وایت بالانس و یا حتی عملکردی همچون HDR یا WIFI باشد . تنها لازم است تا به کنترل های دوربین وارد شوید و در قسمت Costume settings گزینه ای را برای این دکمه تعریف کنید .

 

با کلید AE-L AF-L به طور کامل آشنا شوید

علی رغم اینکه این کلید در یک موقعیت کاملا آشکار بر روی بدنه دوربین واقع شده است اما یکی از کلید هایی است که معمولا استفاده از عملکرد آن را نادیده می گیرند و حتی می توان گفت که بسیاری از عکاسان هرگز از آن استفاده نمی کنند . اما در هر صورت باید به این نکته اشاره نمود که AEL/AF-L یکی از کلید های بسیار مفید و کاربردی است که در موارد مختلف می توان از آن استفاده نمود.

از این کلید می توان به آسانی برای قفل حالت های نوردهی و قفل اتوفوکوس استفاده نمود. این یک کارکرد بسیار مفید در زمان ها استفاده از تکنیک فوکوس و ترکیب بندی مجدد و همچنین در زمان عکاسی در موقعیت هایی که نور از پشت سوژه می تابد , می تواند مفید واقع شود .

همچنین این دکمه می تواند عملکرد AF-On را در دسترس قرار دهد که ورود به عملکرد اتوفوکوس را امکان پذیر می نماید . این حالت برای مواقعی مفید می باشد که سوژه در ابتدا در حالک سکون قرار داشته و به صورت ناگهانی به حرکت خواهد افتاد و یا در زمان هایی که موانعی در تعقیب سوژه به وجود می آید و دوربین مجبور به فوکوس مجدد در یک زمان کوتاه می شود ؛ این دکمه بسیار کاربردی خواهد بود .

کراپ کردن ؛ تنظیم ابعاد و اصلاح پرسپکتیو در دوربین

دوربین های نیکون از دیرباز در پردازش بعد از ثبت عکس بسیار دست و دلباز عمل نموده اند و حالت هایی را برای اصلاح عکس در غالب منو Retouch فراهم آورده اند .این گزینه حتی قبل از اختراع فایل های RAW در دوربین های نیکون وجود داشته است . در صورتی که حتی از یک دوربین سطح مبتدی مثل مدل D5600 استفاده می کنید ؛ این گزینه برای پردازش عکس ها در اختیار شما خواهد بود .

گزینه Straighten در اصلاح خطوط افقی به شما کمک می کند و گزینه Crop در حذف بخش های ناخواسته از عکس یاری رسان خواهد بود . همچنین گزینه اصلاح Perspective در اصلاح تقارن عمودی خطوط در عکاسی از ساختمان ها مفید می باشد و در عین حال گزینه اصلاح Distortion یک گزینه بسیار عالی برای از بین بردن اعوجاج های به وجود آمده در اثر استفاده از لنز های واید انگل می باشد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=