منوی تعمیرگاه دوربین

روز جهانی عکس (عکاسی)


روز جهانی عکس (عکاسی)

از عکس تا روز جهانی عکس (عکاسی)

فشار دادن دکمه شاتر، فعال شدن یک نرم افزار در دوربین، روشن شدن فلاش و......  در لحظه بعد ثبت عکسی که برای همیشه ماندگار است.

تصویر ثبت شده ممکن است دیجیتالی باشد و یا بر روی فیلم ثبت شده باشد، ممکن است یک تصویر معمولی و یا تصویر لحظه ای روزمره باشد که در قاب دوربین اسیر شده است.

گروهی از مردم، غروب زیبای خورشید یا پرش یک ماهی به بیرون از آب، همه این ها میتوانند لحظات زیبایی باشند که در یک دم به چشم عکاس،منظری خاص جلوه نموده و به دریچه دوربین راه یافته  و برای همیشه ماندگار شده باشند.

عکاسی راهی است برای انتقال احساسات و ثبت لحظات شیرین زندگی و بر این اساس با توجه به تأثیر بالایی که عکاسی در زندگی امروز ما دارد پس نامگذاری یک روز در سال به عنوان روز عکاسی بسیار ارزنده  وبه جا می باشد.

دلیل نامگذاری روز جهانی عکاسی

چرا 19 آگوست به عنوان روز جهانی عکاسی نامگذاری شد؟

در تاریخ 1837 میلادی Joseph Nicèphore Nièpce   و Louis Daguerre بخاطر پیشرفت صنعت عکاسی اقدام به اختراع دستگاه داگری تایپ نمودند و این تحول در عکاسی، زمینه را برای نامگذاری یک روز به عنوان روز عکاسی فراهم نمود.

دو سال بعد در نهم ژانويه 1839 داگری تایپ در یک دانشگاه فرانسوی با حضور جمعی از دانشمندان رونمایی شد و نحوه کار با آن تشریح گردید. چند ماه بعد در تاریخ 19 اگوست 1839 دولت فرانسه حق ثبت اختراع را از آن دو دانشمند خرید و حق استفاده از آن را به عنوان یک هدیه رایگان برای جهانیان اعطا کرد.

البته داگروتایپ اولین تصویر دائمی ای نیست که تا به آن روز روی کاغذ آمده باشد . در واقع اولین تصویر ثبت شده را یکی از دو مخترع داگروتایپ یعنی نیسفور نیپیس  در تاریخ 1826 و طی فرایندی به نام Heliography ، به صورت کاملاً اتفاقی ثبت کرده بود که  به عنوان "کبوترخانه و اصطبل" شناخته میشود.(تصویر زیر)

ایده ای که تبدیل به یک جشن بین المللی شد

هر پروژه بزرگ ابتدا با یک ایده آغاز می شود و صد البته که همیشه در هنگام شروع ، عملی شدن هر ایده ای غیر قابل دسترس و دشوار به نظر میرسد .

شواهد امر حاکی از آن است که برای اولین بار پیشنهاد نامگذاری 19 آگوست – زمان نخستین رونمایی عکاسی برای عموم – به عنوان روز جهانی عکاسی، توسط یکی انجمن‌های عکاسی در آمریکا،  در سال 2009 مطرح شد و همانطور که پیشتر گفته شد دو عامل باعث شد که نوزدهم اگوست 1839 به عنوان روز عکس (عکاسی) در دنیا انتخاب شود.

دلیل اول این نامگذاری، استفاده از اولین فرایند عملی تولید عکس با استفاده از داگروتایپ و دلیل دوم آن خرید حق ثبت اختراع، توسط کشور فرانسه وعرضه آن به کل دنیا به صورت رایگان، است.

اولین جشن جهانی عکاسی در تاریخ نوزدهم اگوست 2010 برگزار شد و از آن هنگام تا به امروز هر سال کشورهای بیشتری این تاریخ را بعنوان «روز جهانی عکاسی» در تقویم‌های خود  ثبت کرده اند.

پس از مدتی به همت گروهی از هنرمندان و دوست داران هنر عکاسی در آمریکا و استرالیا ، یک وب سایت به نام http://worldphotoday.com به عنوان مرکز اطلاع رسانی، همفکری و مشارکت عکاسان در سطح بین المللی فعالیت خود را آغاز کرد.

امروزه میلیونها عکاس و یا افرادی که در صنعت عکاسی در حال فعالیت هستند سعی میکنند چه با کمک از سایت مخصوص این امر و چه به صورت مستقل به نوعی در این جشن بزرگ بین المللی شرکت کنند. برگزاری مسابقات عکاسی ، اشتراک گذاری عکسها در شبکه های مجازی و .... گوشه ای از این فعالیتهای همه گیر عکاسان است.

 

هدیه های ایده آل دوربین به مناسبت روز جهانی عکس (عکاسی):

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین نیز به سهم خود

این روز بزرگ را به تمامی کسانی که در صنعت بزرگ عکاسی درحال فعالیت هستند ، تبریک میگوید

 

روز جهانی عکاسی در سال گذشته:

سال گذشته شرکت ایده آل دوربین به مناسبت این روز و همچنین تجلیل از مشتریان خود ، هدایایی به رسم یادبود به تعدادی از خریداران سراسر ایران ، توسط نمایندگان فروش خود ارائه نمود و این اقدام نیز با استقبال بسیار زیادی مواجه شد.

 

هدیه امسال ما به مناسبت روز جهانی عکاسی 

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ،  قصد دارد به مناسبت این جشن بزرگ ،

محدودیت زمانی را در ثبت نام کلاسهای آموزش رایگان عکاسی خود از تاریخ 26 مرداد (16 اگوست) تا پایان روز جهانی عکاسی یعنی 29 مرداد (19 آگوست) بردارد.

مطابق این تصمیم ، تمامی کسانی که برای دوربین خود گارانتی ایده آل دوربین را انتخاب کرده اند- حتی اگر از تاریخ گارانتی آن گذشته باشد- میتوانند با مراجعه به لینک ثبت نام آموزشگاه عکاسی که در انتهای این خبر ارائه شده است، جهت شرکت در این کلاسها ، ثبت نام نمایند.

« البته لازم به ذکر است که به دلیل کثرت متقاضی به واسطه رفع این محدودیت در ایام مذکور ، امکان این که زمان برگزاری کلاس نسبت به تاریخ ثبت نام در سایت ، کمی به طول انجامد، وجود خواهد داشت.»

 

همانطور که مشهود است سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به تازگی به جمع برگزار کنندگان این جشن پیوسته است و در این مسیر راهی بسیار طولانی پیش رو دارد و تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا طی سال های آتی از تمامی ایده ها و فرصت ها الهام گرفته و آنها را به کار ببندد. لذا از شما خواهشمندیم اگر ایده ای در این خصوص دارید ، ایده یا پیشنهاد خود را در انتهای همین خبر به ما ارائه دهید.

 

ثبت نام آموزشگاه عکاسی 

 

خبرهای دیگر:

خدمات رایگان ایده آل دوربین در روز سینما

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=