منوی تعمیرگاه دوربین

کمپانی بزرگ Hasselblad از جدیدترین محصول خود رونمایی نمود


کمپانی بزرگ Hasselblad از جدیدترین محصول خود رونمایی نمود

بعد از مدتها انتظار بالاخره کمپانی هاسلبلاد روز گذشته در یک مراسم رسمی،  دوربین Hasselblad X1D را به جهان معرفی کرد. این مراسم توسط سایت یوتیوب به صورت آنلاین به نمایش عموم در آمد.

دوربین X1D اولین دوربین بدون آینه (Mirrorless) با فرمت Medium است که به بازار عرضه گردیده است و با توجه به این ویژگی میتوان گفت که ظهور چنین دوربینی ، یک تغییر سبک در روال دوربینهای بدون آینه است.

دوربین  X1D در حالیکه به راحتی در کف دست شما جای میگیرد، تنها با نصف وزنی که دیگر  دوربینهای موجود با فرمت Medium دارند، قادر است وضوحی معادل 50MP را ارائه دهد. 

مدیر اجرایی کمپانی هاسلبلاد با هیجان در خصوص پیشگامانه بودن این دوربین گفته است که:

"دوربین X1D نقطه عطفی است در طول دوران حضور 75 ساله شرکت Hasselblad. این دوربین امکان دسترسی عاشقان هاسلبلاد را به فرمت عکاسی Medium امکان پذیر نموده است و این درحالی است که موانع و محدودیتهای بسیاری مقابل این تحول وجود داشت."

مشخصات دوربین X1D

دوربین X1D در مقابل گرد و غبار کاملاً نفوذ ناپذیر میباشد. این دوربین اسپورت، دارای یک حسگر CMOS  50 مگاپیکسلی با فرمت Medium میباشد که قادر است  تا 14 استاپ را در یک بازه dynamic ارائه دهد و همین طور حساسیتی (ISO) معادل  100 تا  25600 را پشتیبانی کند.

دوربین  X1D از یک خط تولید نوین و سری جدید لنز بهره مند شده است که موسوم به XCD میباشد.

این لنزها دارای شاتر مرکزی اینتگرالی میباشند که حداقل سرعت آن تا 60دقیقه و حداکثر سرعت آن 1/2000 ثانیه است. این لنزها دارای سیستمی هستند که قادرند این دوربین را در تمامی سرعتهای مذکور با sync  فلاش ، کاملاً همگام قرار دهد.

برای راه اندازی ، به همراه این دوربین یک لنز  45mm با f/3.5 و یک لنز 90mm با  f/4.5 ارائه شده است که میتوانید یکی از آن دو را برای عکاسی خود انتخاب کنید. البته باید گفت که تمامی 12 لنزی نیز که به صورت H System تولید شده اند ، برای این دوربین قابل استفاده هستند اما نیاز به یک تبدیل کننده دارند.

کفشک: کفشک  X1D  با کفشکهای hot shoe نیکون سازگار میباشد.

نمایشگر: نمایشگر این دوربین 3 اینچ بوده و دارای 920 هزار نقطه است و کاملاً لمسی میباشد.

منظره یاب: منظره یاب این دوربین از نوع الکترونیکی XGA میباشد و 2.36 نقطه میباشد.

امکانات: علاوه بر دو جایگاه که برای کارتهای حافظه SD تعبیه شده است ، این دوربین دارای GPS و  Wi-Fiنیز میباشد.

فیلمبرداری: فیلمبرداری این دوربین تحت فرمت HD با ظرفیت 1080/30p میباشد.

پورتهای اتصال: این دوربین دارای یک پورت USB از نوع Type-C برای USB 3.0 و یک پورت Mini HDMI میباشد

کمپانی هاسلبلاد با تولید این دوربین نشان داد که قصد دارد طی یک تحول هوشمندانه هاسلبلاد خود را با فرمت Medium «برای همگان» تولید کند و باب جدیدی از فروش خود را به روی تمامی عکاسان با  همه رده های عکاسی باز نماید.

دوربین X1D با قیمت بدنه $8,995 و به همراه لنز 45mm f/3.5  به صورت یک کیت با قیمت $11,290و یا با دو لنز 45mm f/3.5 و  90mm f/4.5 به صورت یک کیت با قیمت $13,985 در بازار جهانی به فروش خواهد رسید. به عبارت دیگر دو لنز 45 و 90 میلیمتر به ترتیب قیمتی معادل $2,295  و   $2,695خواهند داشت.

در آینده به مرور برای این دوربین لنزهای متفاوت دیگری نیز ارائه خواهد شد، که به احتمال زیاد اولین لنز نیز در فتوکینای 2016 ارائه خواهد شد که پیش بینی میشود یک لنز 30میلیمتری باشد.

این دوربین در ماه August (اواسط مردادماه 95) در بازار فروش جهانی ارائه خواهد شد. جهت مشاهده لیست فروشگاه های عرضه کننده به سایت رسمی هاسلبلاد مراجعه فرمایید.

 

خبرهای دیگر:

Pinout دستگاهی که میتواند برای دوربین DSLR شما یک REMOTE SHUTTER ، GPS و یک دستگاه ضد سرقت باشد

این دوربین 20 ساله ، سریعتر از دوربین نیکون D5 عکاسی میکند

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=