منوی تعمیرگاه دوربین

Canon EOS 5D MARK IV


Canon EOS 5D MARK IV

کانن از دوربین 5D Mark IV با یک حسگر 30 مگاپیکسلی و Dual Pixel  با در عکسهای RAW  را رو نمایی نمود

قریباً تمامی پیش بینی ها حاکی از این بودند که دوربین 5D MARK IV امسال رونمایی خواهد شد و این اتفاق شادی بخش بالاخره به وقوع پیوست.

کانن نشان داد که این انتظار طولانی بی مورد نبوده است چرا که این دوربین با یک سنسور جدید و قابلیت فیلمبرداری 4K و برخی مشخصات جالب دیگر همچون قابلیت Dual Pixel در حالت RAW است.

به عبارت دیگر کمپانی کانن با تولید این دوربین در رده خط تولید 5D ،  بهترین ها را چه در حالت فیلمبرداری و چه حالت عکسبرداری  در این رده از دوربین ارائه کرده است.

این دوربین با صفحه نمایش لمسی تولید گردیده و از نظر شکل ظاهری همانند نسل پیشین خود میباشد اما از نظر سخت افزاری بسیارپیشرفت کرده است.

5D MARK IV دارای یک سنسور از نوع  CMOSفول فریم با وضوح 30.4 مگاپیکسل است که پردازشگر آن از نوع Digic 6+ میباشد که در حالت عکاسی پی در پی ظرفیتی معادل 7 فریم در ثانیه دارد و میتواند بیشتر از 21 فریم عکس را در حالت RAW بدون وقفه و با همین سرعت تصویر برداری کند البته اگر فرمت عکسها JPEG باشد، تعداد این عکسها بی نهایت خواهد بود.

قابلیت دیگر این دوربین فیلمبرداری 4K با نرخ 30 فریم در ثانیه میباشد.

برای اولین بار است که کانن در حالت Dual Pixel AF این امکان را در اختیار عکاسان قرار داده است که در حالت LIVE VIEW سوژه به طور مداوم در حالت فوکوس قرار میگیرد.

فوکوس خودکار دوربین 5D MARK IV برای کمپانی کانن بیشترین مباهات را به همراه داشته است.

در ابتدایی ترین سطح MARK IV ، فوکوس خودکار تا 61 نقطه ارتقاء یافته است. این ارتقاء توسط سیستم فوکوس خودکار Reticular AF II اعمال گردیده است که مشابه دوربین 1D X Mark II میباشد که پیشتر با حالت فوکوس خودکار 41 نقطه ای فراگیر و با نقاط فوکوس cross-type عرضه شده بود.

این سیستم جدید فوکوس خودکار 61 نقطه ای 5D MARK IV به صورت مداوم با سنسور جدید اندازه گیری 150000 پیکسلی  RGB+IR در تعامل میباشد. وظیفه این سنسور انتقال اطلاعات محیطی به سیستم فوکوس است که تعامل این دو درعمل موجب میگردد که تشخیص چهره بهتر صورت گیرد و ردیابی سوژه قدرتمندتر گردد و توانایی قفل فوکوس دقیق بر روی سوژه حتی در نور کم (EV-3 به طور منظم و EV-4 در نمایش زنده) عملکردی بسیار مطلوب تر داشته باشد. این قابلیت در تمامی نقاط تحت فوکوس خودکار با حداکثر دیافراگم f/8 حتی در زمان استفاده از یک لنز سوپر تله فوتو EF قابل اجرا خواهد بود.

و در نهایت، ویژگی منحصر به فرد این دوربین که آن را به مرکز توجه اخبار مطبوعات مبدل نموده،  فناوری Dual Pixel RAW میباشد.

به واسطه این فناوری ، اطلاعات به صورت مجزا در دو فتودیود مستقل از هم کپچر میشود و بدین صورت میتوان از هر طیف دو پیکسل تولید کرد و این قابلیت به شما اجازه خواهد داد تا به تصحیح اشتباهات خود در فوکوسهای بسیار کوچک بپردازید و یا شما را قادر به تغییراتی همچون " bokeh shift" و سایه اندازی صحیح و یا ایجاد flare در تصویر خواهد نمود.... البته تمامی این تغییرات پس از عکسبرداری اعمال خواهند شد.

این دوربین در واقع نمودی از کاربردی کردن تکنولوژی روز میباشد. دوربینی کاملاً کاربر پسند که در آن ، تمامی قابلیتهای ارتباطی همچون متد جدیدی از WiFi، NFC و همچنین GPS در آن به صورت داخلی قرار داده شده است.

دو فناوری نخست یعنی WiFi و NFC موجب میشوند که این دوربین با تبلتها و گوشی های هوشمند به سادگی ارتباط گرفته و پس از ارتباط گیری کنترل دوربین نیز به واسطه یک اپلیکیشن توسط همین دستگاه ها صورت پذیرد.

GPS نیز نمایانگر طول ، عرض و ارتفاع جغرافیایی مکانی است که عکس در آنجا گرفته شده است.

دوربین 5D MARK IV در اوایل ماه سپتامبر 2016 (اواسط شهریور ماه 95)  در قفسه های نمایندگان فروش دوربین خواهد بود.

قیمت پیشنهاد شده برای خرده فروشی برای بدنه تنها 3500 دلار و کیت 70-24 این دوربین 4400  دلار (که این کیت در همان اوایل سپتامبر ارائه خواهد شد) و همچنین کیت این دوربین با لنز EF 24-105mm f/4L IS II USM که با کمی تأخیر و در ماه اکتبر (اوایل مهرماه) ارائه خواهد گردید. (این تآخیر کوتاه مدت به دلیل انجام مراسم رونمایی از این لنز جدید میباشد.)

البته شما از همین حالا میتوانید بدنه خالی این دوربین و یا هر کدام از آن دو کیت را در برخی از سایتهای جهانی فروش دوربین همچون B&H Photo پیش خرید نمایید.


مشخصات:

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=