جدید ترین محصول فوجی فیلم با نام Fujifilm X100V معرفی شد

جدید ترین محصول فوجی فیلم با نام Fujifilm X100V معرفی شد

 

دوربین جدید فوجی فیلم Fujifilm X100V پنجمین نسل از محصولات X100 است که تقریبا از 10 سال پیش در خط تولید محصولات این کمپانی قرار گرفته اند . با هر یک از به روز رسانی های ارایه شده در این مجموعه از محصولات ؛ امکانات و قابلیت های جدیدتری ارایه شده اند و در آخرین به روز رسانی ارایه شده ؛ فوجی فیلم از آخرین فناوری های موجود در یک دوربین پیشرفته مثل X-Pro3 در درون بدنه یک دوربین کامپکت با سنسوری بزرگ استفاده نموده است .

در درون بدنه این دوربین از یک سنسور نسبتا بزرگ 26MP X-Trans APS-C به همراه پردازشگر Combo استفاده شده است و به کارگیری این سنسور نوید دهنده آن است که در این دوربین جدید ؛ سیستم اتوفوکوس پیشرفته تر و فیلمبرداری با کیفیت بالاتری را نسب به سایر دوربین های کامپکت شاهده خواهیم بود .

تعمیر دوربین فوجی فیلم - تعمیر لنز - تعمیرات دوربین

ویژگی های اصلی دوربین فوجی فیلم Fujifilm X100V عبارتند از :

سنسور 26MP X-Trans

استفاده از لنز 23mm F2 با طراحی جدید

فیلتر ND داخلی 4 استاپ

صفحه ال سی دی باز شونده لمسی با کیفیت 1.62M نقطه

ویزور الکترونیکی OLED با کیفیت 3.69M نقطه

فیلمبرداری 4K/30p به همراه F-Log داخلی

سوکت هدفون و میکروفون 2.5mm به همراه آداپتور USB-C

مهر و موم بدنه در برابر شرایط اقلیمی

یک درگاه کارت حافظه SD

طول عمر باتری برای 350 شات از طریق ویزور  الکترونیکی و 420 شات از طریق ویزور اپتیکال

دوربین جدید فوجی فیلم X100V از ماه فوریه 2020 با قیمت 1399 دلار در بازار های جهانی عرضه خواهد شد .

ویژگی های جدید

سنسور

در طراحی و ساخت دوربین جدید فوجی فیلم X100V از همان سنسور و پردازشگر وجود در مدل های X-T3 ,  X-T3 pro استفاده شده است و این امر بدان معنا می باشدکه برای این دوربین از یک سنسور با رزولوشن 26MP از نوع BSI-CMOS استفاده شده است . پایین ترین مقدار حساسیت ایزو در این سنسور برابر با ISo 160  و بالاترین محدوده حساسیت ایزو برابر با ISO 12800 خواهد بود .

یکی از عمده ترین مزیت ها در رابطه با این سنسور ؛ سرعت بالای خوانش سطح سنسور در زمان استفاده از شاتر الکترونیکی ؛ بیان شده است . این دوربین در زمان استفاده از تمام سطح سنسور دارای سرعت عکاسی 20 فریم بر ثانیه است و در زمان استفاده از حالت کراپ 1/25x سرعت آن به 30fps خواهد رسید .

تعمیر دوربین فوجی - تعمیرات دوربین - تعمیرات لنز

اتوفوکوس

این سنسور جدید ؛ سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز 425 نقطه ای را نیز برای این دوربین به وجود می آورد . این سیستم اتوفوکوس تقریبا تمام سطح سنسور را به طور کامل در بر می گیرد و قدرت تعقیب سوژه کاملا واکنش گرایی را نیز به وجود می آورد . اتوفوکوس تشخیص چشم و تشخیص چهره در این دوربین به کمی بهبود نیاز دارند اما در هر صورت امکانات لازم برای عکاسی را فراهم می آورند .

تعمیر دوربین فوجی - تعمیرات دوربین - تعمیرات لنز

لنز

در نگاه اول ؛ لنز 23mm F2 شبیه به همان لنز مدل های قدیمی تر به نظر می رسد اما در واقع این یک لنز با طراحی کاملا جدید است و در زمان استفاده از دیافراگم های باز سرعت عملکرد بسیار بهتری را ارایه می نماید. همچنین کیفیت گوشه های تصویر در زمان استفاده از این لنز ؛ بهبود های قابل ملاحظه ای را ارایه می نمایند .

تعمیر دوربین فوجی - تعمیرات دوربین - تعمیرات لنز

ویزور و صفحه نمایش

بنا بر اعلام فوجی فیلم ؛ ویزور مورد استفاده برای دوربین X100V عینا همان ویزور قابل مشاهده در دوربین X-Pro3 است و همانگونه که پیش از این مشاهده نموده ایم این یک ویزور با قابلیت دوگانه اپتیکال/الکترونیکی می باشد .

تعمیر دوربین فوجی - تعمیرات دوربین - تعمیرات لنز

این حالت بدان معنا می باشد که اطلاعات به دست آمده توسط ویزور اپتیکال به صورت شفاف تری نمایش داده می شوند و در زمان استفاده از ویزور الکترونیکی نیز کنتراست وشفافیت بهتری را در مقایسه با صفحه ال سی دی و در زمان های عکاسی در محیط های بسیار پر نور را می توان به دست آورد.

تعمیر دوربین فوجی - تعمیرات دوربین - تعمیرات لنز

فیلمبرداری

دوربین فوجی فیلم X100V از قدرت فیلمبرداری بهتری در مقایسه با هر یک از مدل های  همرده خود برخوردار است. این دوربین قادر است تا فیلمبرداری 4K/30p با سرعت خوانش داخلی 200Mbps انجام دهد و در طول زمان فیلمبرداری از F-log برای پردازش داخلی فوتیج های ثبت شده استفاده می نماید .

همانند سایر مدل های ساخت فوجی فیلم ؛ این دوربین دارای درگاه میکروفون 2.5mm می باشد اما در کنار آن درگاه آداپتور USB-C و جک هدفون 3.5mm را نیز می توان مشاهده نمود . این دوربین قادر به انجام اتوفوکوس تشخیص چهره در طول زمان فیلمبرداری است و در کنار آن انتخاب ناحیه فوکوس به صورت دستی و اخطار Zebra از جمله امکانات آن برای فیلمبرداری به شمار می آید.

علاوه بر این باید توجه داشته باشیم که صفحه ال سی دی لمسی این دوربین امکان کنترل تنظیمات دوربین به صورت بدون صدا را فراهم می آورد و البته این نکته را نیز باید به خاطر داشته باشیم که لنز این دوربین فاقد استابیلایزر بوده و هیچ گونه استابیلایزر دیجیتالی نیز برای آن در نظر گرفته نشده است و از این روی برای کنترل لرزش  های دست در طول زمان فیلمبرداری ؛ به استفاده از سه پایه نیاز خواهد بود .

تعمیر دوربین فوجی - تعمیرات دوربین - تعمیرات لنز

باتری و درگاه کارت حافظه

برای دوربین فوجی فیلم X100V از یک درگاه کارت حافظه SD استفاده شده است . باتری قابل استفاده برای آن نیز از نوع NP-W126S خواهد بود . در مقایسه با مدل های قدیمی تر ؛ این دوربین دارای طول عمر باتری بهتری می باشد و در زمان استفاده از شاتر الکترونیکی ؛ طول عمر 350 شات در هر مرتبه از شارژ کامل را ارایه می دهد.

دوربین مدیوم فرمت میرورلس ۱۰۰ مگاپیکسلی از فوجی فیلم

ارتقا کیفیت تصویر برداری به 4K با به روز رسانی فریمور در دوربین های X-Pro2 فوجی فیلم

دوربین فوجی فیلم X-T200 معرفی شد .

نظرات