منوی تعمیرگاه دوربین

نکات ایمنی نگهداری از دوربین های DSLR


نکات ایمنی نگهداری از دوربین های DSLR

نکات و دستورالعمل های زیر به منظور جلوگیری از ایجاد آسیب در خود یا دیگران ارایه می شوند . قبل از استفاده از دوربین  این نکات را به دقت مطالعه نمایید .

هشدار مهم : دستورالعمل های زیر را جدی بگیرید . در صورت عدم رعایت نکات ایمنی امکان آسیبهای بدنی یا خطر مرگ وجود خواهد داشت

برای پیشگیری از آتش سوزی ؛ گرم شدن بیش از اندازه ، نشت مواد شیمیایی و یا شوک های الکتریکی نکات ایمنی زیر را رعایت کنید :

  • از بکارگیری باتری ، شارژر یا هر گونه وسیله جانبی متفرقه به جز موارد بیان شده در  دستور العمل مخصوص دوربین ؛ جدا خودداری نمایید . ار مصرف هرگونه باتری دست ساز یا غیر استنادارد خودداری نمایید .
  • از باز کردن کاور باتری یا ایجاد اتصال های کوتاه در آن خودداری نمایید . از حرارت دادن یا سوراخ  نمودن باتری خودداری کنید . باتری را در آب یا آتش نیندازید . باتری را در معرض شوک های الکتریکی قوی قرار ندهید .
  • قطب مثبت و منفی باتری را به صورت جا به جا وارد نکنید .
  • از شارژ کردن باتری در دمای خارج از محدوده تعیین شده خودداری نمایید . عمل شارژ کردن باتری بیش از مدت زمان تعیین شده را متوقف نمایید.
  • از وارد نمودن هرگونه جسم فلزی در محل های اتصال باتری خودداری نمایید .

برای دور انداختن باتری ، کنتاکت های الکتریکی آنرا با نوار چسب بپوشانید . در صورت اتصال با مواد فلزی و یا سایر رسانا ها ممکن است موجب انفجار یا آتش سوزی شوند .

در زمان شارژ باتری ، در صورت مشاهده دود ، کف ، بوی نامطبوع و یا نشت مواد شیمیایی ؛ فورا شارژر را از برق خارج نمایید .

از برخورد و تماس مواد شیمیایی خارج شده از باتری با چشم ها و پوست بدن  جدا خودداری نمایید . در صورت برخورد مواد شیمیایی باتری با پوست بدن ، لباس یا چشم ها ، محل آغشته شده را با آب تمیز و زیاد بدون مالیدن ، بشویید . در صورت تماس مواد شیمیایی با چشم ها سریعا به پزشک مراجعه نمایید .

هرگز دوربین را برای مدت زمان طولانی در یک وضعیت نگهداری نکنید . حتی در شرایط عدم وجود حرارت و دمای بالا در بدنه دوربین تماس طولانی مدت آن با اندام های بدن ممکن است موجب التهاب ، قرمزی پوست و یا خارش شود . برای افرادی که مبتلا به عوارض گردش خون یا حساسیت های پوستی هستند ، استفاده از سه پایه به همراه دوربین توصیه می شود .

از تاباندن نور فلاش بر رانندگان یا افرادی که در حال رانندگی هستند خودداری کنید .

در زمان های عدم استفاده از دوربین و ابزار های جانبی ؛ باتری را از بدنه خارج نموده و و هرگونه جریان برق متصل را قطع کنید . این کار برای پیشگیری از بروز شوک های الکتریکی ، حرارت بیش از اندازه و یا آتش سوزی یا خوردگی قطعات می بایست انجام شود .

در صورت شکسته شدن هر یک از پوشش ها یا بخش های بدنه ، از دست زدن به قسمت های داخلی نمایان شده خودداری نمایید . احتمال انتقال شوک الکتریکی وجود دارد .

قطعات و بخش های مختلف دوربین را از هم جدا نکنید . بخش های داخلی دوربین دارای ولتاژ الکتریکی بالایی هستند و احتمال ایجاد شوک الکتریکی وجود دارد .

با لنز یا بدنه دوربین به سمت منابع نور شدید مثل خورشید نگاه نکنید . اینکار ممکن است موجب آسیب در چشم ها شود .

دوربین و قطعات جانبی آن را از دسترس اطفال دور نگه دارید . خطر بروز شوک الکتریکی ، آسیب های بدنی یا زخم و خراش در اثر برخورد با اجزای دوربین وجود دارد . در صورتی که هر یک از قطعات دوربین توسط اطفال به دهان فرو برده شود ، فورا به پزشک مراجعه نمایید .

از قرار دادن ابزار ، دوربین و قطعات جانبی در مکان های مرطوب جدا خودداری نمایید . باتری را از بخش های فلزی جدا نموده و برای پرهیز از هر گونه اتصالی آنرا در پوشش محافظ مخصوص قرار دهید . اینکار برای جلوگیری از آتش سوزی ، انفجار ، سوختگی و یا شوک هاتی الکتریکی ضروری است .

قبل از استفاده از دوربین در مکانهایی همچون داخل هواپیما ، بیمارستان ، فرودگاه و .. ابتدا مجوز های لازم را کسب نمایید . امواج الکترومعناطیسی دوربین ممکن است موجب اختلال در سیستم های پروازی یا تجهیزات بیمارستانی شوند .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=