منوی تعمیرگاه دوربین

افزایش دامنه دینامیکی فایل های RAW در دوربین های EOS 5D Mark IV


افزایش دامنه دینامیکی فایل های RAW در دوربین های EOS 5D Mark IV

 

دو کمپانی FastRawViewer و RAWDigger به تازگی نرم افزاری را به وجود آورده اند که با استفاده از آنها می توان فایل های Dual Pixel RAW به دست آمده از دوربین های 5D Mark IV را به گونه ای تقسیم بندی نمود که در آنها دامنه دینامیکی هایلایت ها به میزان +1EV در هر مرتبه نوردهی ؛ افزایش یابد .

در توضیح این فناوری چنین بیان می شود :

سنسور مورد استفاده در دوربین های Canon 5D Mark IV  ( نمایندگی کانن ) دارای یک آرایه غیر عادی در ترتیب قرار گیری پیکسل ها می باشد . در این سنسور ها هر پیکسل دارای دو پیکسل فرعی می باشد و در صورت فعال سازی حالت Dual Pixel RAW در درون دوربین ؛ فایل های CR2 در برگیرنده دو تصویر یا دو فریم خواهند بود . یک تصویر به صورت کامپوزیت ( تصویر مرکب ) می باشد که از خوانش پیکسل های فرعی به دست می آید و تصویر دیگر در اثر خوانش از مجموعه دیگری از پیکسل های فرعی می باشد .( نمایندگی کانن )

هدف از بکارگیری این آرایه ؛ قرار دادن امکان ویرایش بیشتر پس از زمان های عکاسی می باشد . و به دلیل وجود حالت موازی میان پیکسل های فرعی ، نرم افزار حرفه ای ویرایش عکس کانن به فرد این امکان را می دهد تا به صورت دقیق به تنظیم نقطه فوکوس پرداخته ؛ محل قرار گیری بوکه ها را تغییر دهد ، و حالت های روح ( گاستینگ ) را کاهش دهد .

اما در هر صورت ؛ یک کاربرد احتمالی دیگر برای dual-pixel raw می توان متصور شد و این حالتی است که کمپانی کانن ( نمایندگی کانن )به آن هیچ اشاره ای نکرده است : فریم دوم که از مجموعه پیکسل های فرعی ساخته می شود ، نیمی از نور به دست آمده در تصویر کامپوزیت را مورد استفاده قرار می دهد ؛ و از این روی دارای یک استاپ نوردهی پایین تر در مقایسه با فریم کامپوزیت می باشد .

به طور کلی در حالت dual-pixel raw دوربین با یک شات ؛ اطلاعات معادل با دو عکس را در یک شات ثبت می کند و این شات دارای نوردهی براکت گذاری شده 1 EV می باشد .

این ابزار باعث افزایش دامنه دینامیکی دوربین EOS 5D Mark IV ( نمایندگی کانن ) به میزان +1 EV خواهد شد و از این لحاظ ، این دوربین را به یکی از بهترین دوربین ها برای عکاسی در شرایط کم نور مبدل می سازد و با استفاده از این ویژگی حالت های بلور حرکت در هر حالت نوردهی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=