5 نکته بسیار مهم که بعنوان یک عکاس باید بدانید .

5 نکته بسیار مهم که بعنوان یک عکاس باید بدانید .

5 نکته بسیار مهم که بعنوان یک عکاس باید بدانید .

 

عکاسی یکی از هنر هایی است که افراد بسیار زیادی به آن علاقمند شده اندو از زمان به وجود آمدن این شکل از هنر های تجسمی ، افراد زیادی نیز  آنرا به عنوان یک هنر سرگزم کننده و جذاب در نظر گرفته اند . اما با پیشرفت زمان ، به میزان زیادی  عکاسی  به یک حرفه و شغل موفق تبدیل شده است . در اینجا نیز  همانند هر شکل هنری دیگر ، دستیابی به مهارت و توانایی در ثبت تصاویر فوق العاده ؛ یک شبه اتفاق نمی افتد. شما باید صبور باشید و مهارتهای خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید تا بتوانید در جامعه عکاسی به یک موقعیت خاص دست پیدا کنید.

 

بسیاری از افراد تمایل دارند تا به عنوان یکی از بهترین عکاسان جامعه خود  شناخته شوند ، اما همواره تعداد کمی از افراد استعداد دستیابی به این موقعیت بسیار ویژه را خواهند داشت .  اگر فکر می کنید مهارت لازم را ندارید ، خود را بسیار دست کم می گیرید. با کمی تلاش بیشتر و اراده کافی می توانید تصاویری با کیفیت حرفه ای نیز ثبت کنید. اما قبل از اینکه وارد این دنیا شوید ، باید چند نکته درباره عکاسی بدانید که بسیار مهم هستند.

تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

1. نوردهی

 

نوردهی ،  یکی از اساسی ترین عناصر عکاسی است. مقدار و میزان نور موجود در تصویر یکی از اصلی ترین عماصر تعیین کننده در نمایش عکس شما می باشد و برای به دست آوردن تصاویر خیره کننده ، باید اطمینان حاصل کنید که نوردهی  عکس های شما دارای حالت تعادل بوده  و این تصاویر دچار نوردهی کمتر یا بیشتر از اندازه استاندارد نشده اند .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

2. رنگ

 

مود و حالت موجود در  عکس های شما به رنگ بستگی زیادی دارد. کمی تغییر در ترکیب رنگ ها می تواند احساسات متفاوتی را از به وجود آورد . شما باید به این مهارت دست پیدا کنید و تشخیص دهید که چه زمان هایی به استفاده از رنگ ها نیاز دارید و در چه زمان رنگ ها را باید از تصویر خود حذف کنید .

آشنایی با مفهوم رنگ ها و کنتراست های رنگی نیز از جمله اصول خلاقانه عکاسی هستند که تمامی عکاسان باید به آن توجه داشته باشند .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

3. داستان

 

هر عکس روایت گر یک حالت در لحظه ای خاص می باشد و شما باید از مهارت روایت کردن در تصاویر خود برخوردار باشید .  در دنیای عکاسی ؛ افراد حرفه ای آن دسته از عکاسانی هستند که از درون یک موقعیت عادی و معمولی ؛ داستان ها و روایت های ویژه ای را استخراج می نمایند .

تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

4. ترکیب بندی

 

بعضی اوقات ممکن است بخواهید یک شیء  یا سوژه خاص را در تصویر برجسته کنید ، بنابراین باید تصویر را به گونه ای تهیه کنید که وقتی شخص دیگری آن را دید ، چشم او  فوراً به سمت آن سوژه ؛  کشیده شود. فرض کنید از یک جمعیت عکاسی کرده اید و باید روی یک فرد مجزا تمرکز کنید  مهارت های ترکیب بندی نیز از جمله اموری هستند که به شما اجازه می دهند تا خلاقیت های خود را به درون کادر تصویر وارد نمایید .

 

5. تعادتعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی ل و توازن

 

برای گرفتن تصاویر خیره کننده ، باید تمام فاکتورهای فوق را با هم ترکیب کنید. و اگر قادر به ایجاد توازن در میان تمامی عوامل موجود در تصویر نباشید , هرگز یک عکس خوب و حرفه ای به دست نخواهید آورد .

تسلط بر عکاسی کار دشواری است ، اما اگر تمام تلاش و توان خود را به کار بگیرید و کمی صبر و استقامت داشته باشید ؛ به سطح بالایی از موفقیت دست خواهید یافت .  با بررسی آثار عکاسان دیگر , نکات مورد استفاده از سوی آن ها را در می یابید و  به همین دلیل باید کار عکاسان موفق را نیز دنبال کنید و سعی کنید تکنیک های آنها را بشناسید. شما با مطالعه تصاویر آنها و به کار بردن اصول آنها در عکاسی خود چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

 

تعمیر دوربین کانن

 

تعمیر دوربین نیکون

 

تعمیر دوربین سونی

 

نظرات