منوی تعمیرگاه دوربین

نمایندگی کانن - اطلاعات پایه در رابطه با فلاش اسپیدلایت کانن 470EX-AI


نمایندگی کانن - اطلاعات پایه در رابطه با فلاش اسپیدلایت کانن 470EX-AI

 

ایده آل دوربین به عنوان نمایندگی رسمی کانن برای خدمات پس از فروش  در ایران برای نخستین بار اطلاعات کاملتری را در رابطه با فلاش جدید اسپیدلایت 470EX-AI ارایه می دهد . در این مطلب به بیان اصول پایه و فناوری های بکار رفته و توانایی های خاص فلاش اسپیدلایت 470EX-AI  اشاره می کنیم .

موقعیت در خط تولید اسپیدلایت های کانن

بر اساس اطلاعت به دست آمده از نمایندگی رسمی کانن ؛ 470EX-AI به طور کلی یک محصول جدید در سری تولیدات اسپیدلایت EX از کمپانی کانن است و جایگزین هیچ یک از دیگر محصولات اسپیدلایت این کمپانی نخواهد بود . با تولید 470EX-AI به عنوان یک محصول جدید ؛ اسپیدلایت های 430EX III-RT و 600EX II-RT به عنوان برترین تولیدات اسپیدلایت نمایندگی رسمی کانن ؛ به طور کامل در خط تولید باقی می ماند و عکاسان حرفه ای استفاده کننده از دوربین های نمایندگی رسمی کانن همچنان می توانند از این فلاش ها استفاده نمایند .

اسپیدلایت جدید 470EX-AI به لحاظ قدرت خروجی ؛ و عدد راهنمای دارای ویژگی های بسیار مشابه با مجموعه فلاش های سری 430EX می باشد.

هد و سطح پوشش فلاش

بر اساس بررسی های انجام شده توسط کارشناسان نمایندگی رسمی کانن ؛ اسپیدلایت 470EX-AI دارای قدرت زوم اتوماتیک در هد فلاش است و در تطابق با لنز دوربین قادر است تا زاویه نوردهی خود را تغییر دهد. سطح پوشش زوم این فلاش برابر با دامنه زوم یک لنز 24–105mm بر روی یک دوربین فول فریم است و در زمان استفاده از آن بر روی دوربین های دارای سنسور APS-C ضریب کراپ 1.6x را نیز باید مورد محاسبه قرار دهیم .

بر اساس نظر کارشناسان نمایندگی رسمی کانن ؛ امکان استفاده از زوم دستی برای برای تغییر زاویه نوردهی هد فلاش نیز میسر می باشد و از این روی با یک فشار ساده بر کلید های کنترل جهت دار و و چرخاندن دایل پشتی فلاش امکان تغییر زاویه هد به صورت دستی به وجود می آید .این عمل با استفاده از منو های کنترل وضعیت خارجی فلاش نیز قابل انجام خواهد بود .با استفاده از پانل اولترا واید داخلی فلاش ؛ سطح پوشش نوردهی فلاش تا حالت واید 14 میلیمتر بر روی یک دوربین فول فریم قابل تنظیم است  و با استفاده از این قابلیت این فلاش برای بکار گیری به همراه لنز های فوق العاده واید مثل یک لنز 35- 16  در دوربین های فول فریم یا یک لنز 22-10  در دوبین های کراپ را امکان پذیر می نماید .

قدرت و میزان خروجی فلاش

قدرت و میزان خروجی فلاش اسپیدلایت 470EX-AI به میزان زیادی مشابه با دیگر فلاش های اسپیدلایت سری 430EX از کمپانی کانن – نمایندگی اصلی کانن – می باشد .

بیشترین گاید نامبر : 47 متر در تنظیمات زوم 105 میلیمتر

گاید نامبر در زوم 35 میلیمتر : 28 متر

اعداد مورد اشاره در فوق بدین معنا می باشند که در زوم 35 میلیمتر با دیافراگم f/4 و ایزو 400 حداکثر فاصله قابل نوردهی به وسیله فلاش 13.7 متر خواهد بود

کنترل نوردهی فلاش :

همانند تمامی اسپیدلایت های سری EX نمایندگی کانن و نمایندگی رسمی کانن ؛ فلاش اسپیدلایت 470EX-AI نیز دارای E-TTL خودکار ؛ بر روی تمامی دوربین های ساخت کانن می باشد . این امر بدان معناست که تمامی دوربین های DSLR کانن قادرند تا از 470EX-AI به عنوان یک گزینه برای جبران نوردهی در محیط های مورد عکاسی استفاده نمایند .

نمایندگی رسمی کانن اعلام می دارد که قابلیت E-TTL II یک نسخه پیشرفته تر از نوردهی فلاش E-TTL است که با استفاده از 470EX-AI بر روی تمامی دوربین هایی که بعد از سال 2004 توسط کمپانی کانن و نمایندگی کانن تولید شده اند ؛ قابل استفاده خواهد بود . نوردهی دستی فلاش نیز با قدرت 1.1 تا 1.128 قدرت فلاش با استپ های 1.3 قابل تنظیم می باشد .

مترجم : فرهاد مولایی

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=