منوی تعمیرگاه دوربین

نمایندگی کانن حق تولید و اختراع یک لنز 400mm F5.6 catadioptric ( لنز آینه ای ) را به ثبت رسانده است .


نمایندگی کانن حق تولید و اختراع یک لنز 400mm F5.6 catadioptric ( لنز آینه ای ) را به ثبت رسانده است .

در طول هفته گذشته نمایندگی کانن حق تولید و اختراع یک لنز کاتادیوپتریک – لنز رفلکس یا اینه ای – برای تولید در خارج از ژاپن را به ثبت رسانیده است . لنز های کاتادیوپتریک ؛ گونه ای قدیمی و از رده خارج از لنز ها بوده اند که در گذشته از نوعی ساختار اینه ای با مکانیسم بازتابی در درون آنها استفاده می شده است و این امکان را به وجود می آورده اند تا حالتی فشرده و کم حجم در لنز های تله فتو بلند به وجود بیاورند . در طراحی اپتیکال این لنز ها از تعدادی آینه در هر دو سمت فولد در مسیر عبور نور استفاده می شود و موجب ایجاد حالت بزرگنمایی در تصویر می شوند . این مکانیسم امکان استفاده از یک طراحی فشرده تر و کوچکتر را برای لنز های تله فتو بلند به وجود می آورد .

یکی از مزیت های عمده لنز های کاتادیوپتریک ؛ طراحی ویژه  آنها برای از بین بردن کامل اعوجاج های کروماتیک و اعوجاج خارج از محور لنز ها می باشد .

البته در رابطه با این لنز ها دو مشکل عمده نیز ممکن است وجود داشته باشند که هر دو این مشکلات در اثر قرار گرفتن آینه در مرکز لنز به وجود می آیند .

مشکل اول از اینجا به وجود می آید که در طراحی این لنز ها از یک سیستم دیافراگم استاندارد نمی توان استفاده نمود . در طرح ارایه شده از سوی نمایندگی  کانن چنین به نظر می رسد که تلاش شده است تا این مشکل را با استفاده از ارایه یک فیلتر الکتروکروماتیک برطرف نمایند ولی به هر روی این عامل تاثیری بر عمق میدان دید در عکس به وجود نخواهد آورد .

مشکل دوم در طراحی این لنز ها بوکه های دونات شکلی است که در اثر استفاده از آنها به وجود می آید .

در نتیجه چنین به نظر می رسد که به سبب وجود مشکلات ناشی از استفاده از این لنز ها ِ جامعه عکاسان استقبال چندانی از این لنز ها به عمل نیاورند اما به هر روی همیشه افرادی وجود دارند که در فکر سبکتر و کم حجم تر نمودن ابزار های همراه خود می باشند .

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=