لنز جدید نیکون Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S معرفی شد


لنز جدید نیکون  Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S  معرفی شد

کمپانی نیکون به صورت رسمی لنز جدید Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S را معرفی نمود. این محصول جدید یک لنز پرایم تله فتو است که به طور خاص برای استفاده به همراه دوربین های فول فریم میرورلس نیکون طراحی شده است . اگر چه این لنز برای اولین بار در اکتبر امسال به همراه دوربین جدید Z9 معرفی شده بود اما در هر صورت باید توجه داشته باشیم که لنز نیکون Z 400mm F2.8 TC VR S اولین لنز تله فتو حرفه ای است که برای دوربین های میرورلس فول فریم نیکون طراحی شده است و نسبت به مدل  های مشابه در رده محصولات مانت F , AF-S پیشرفتهای قابل ملاحظه ای را به دست آورده است .

مقایسه دوربین های کانن EOS R5 و EOS R5C


مقایسه دوربین های کانن EOS R5 و  EOS R5C

کمپانی کانن به تازگی جدیدترین محصول خود با نام دوربین کانن EOS R5C را معرفی نموده است و با توجه به مشخصات اعلام شده در این دوربین ، مقدار زیادی از قابلیت ها و ویژگی های آن شبیه به دوربین میرورلس فول فریم EOS R5 می باشند . اما باید توجه داشته باشیم که این محصول جدید دارای قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به مدل EOS R5 است و در این مقاله بررسی و مقایسه دقیقتری از این دو محصول بسیار پیشرفته ساخت کمپانی کانن را ارایه می دهیم .

دوربین جدید کانن EOS R5C معرفی شد


دوربین جدید کانن EOS R5C معرفی شد

کمپانی کانن دوربین جدید  EOS R5C را معرفی کرد و این محصول  یک دوربین بدون آینه فول فریم  است که به طور موثر همه ویژگی های دوربین  EOS R5 را با دوربین فیلمبرداری Cinema EOS در یک بدنه ترکیب می‌کند،. این دوربین از نظر فیزیکی  بسیار شبیه به EOS R5 است با این تفاوت که بر روی قسمت خارجی بدنه خود  دارای یک برآمدگی در پشت دوربین برای قرار دادن یک فن و یک دکمه شاتر قرمز در جلو است.

انحنای میدان لنز یا Field Curvature چیست ؟


انحنای میدان لنز یا Field Curvature چیست  ؟

انحنای میدان، که به‌عنوان Field Curvature یا «انحنای میدان پتزوال»  ( “Petzval field curvature” ) نیز شناخته می‌شود، یک مشکل نوری رایج است که باعث می‌شود یک جسم مسطح ، به‌جای اینکه در تمامی قسمت های کادر بندی شارپ و واضح باشد فقط در قسمت یا قسمت‌های خاصی از آن به صورت شارپ دیده شود. این حالت به دلیل ماهیت منحنی المنت های اپتیکال درون لنز است که موجب می شوند تا  تصویر را به صورت منحنی و نه به صورت مسطح دیده شود.  

فیلمبردار حرفه ای هستید ؟ از دوربین های حرفه ای کانن استفاده کنید !


فیلمبردار حرفه ای هستید ؟ از دوربین های حرفه ای کانن استفاده کنید !

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا با دوربین های میرورلس یا DSLR قابلیت های عکاسی و فیلمبرداری را به صورت همزمان در اختیار داشته باشند اما اگر شما یک فیلمبرداری حرفه ای و تخصصی هستید ، کمپانی کانن دوربین ها و ابزار های کاملا مناسب برای کار شما را به وجود آورده است. دوربین های فیلمبرداری حرفه ای کانن که برای استفاده و کاربرد در شرایط تولید فیلم های سینمایی ، مستند سازی ، تولید موزیک ویدیو و یا ساخت برنامه های تلویزیونی طراحی شده اند ،‌دارای امکانات بسیار گسترده تری نسبت به دوربینهای میرورلس / DSLR با قابلیت عکاسی و فیلمبرداری همزمان می باشند.

در این مقاله برخی از تفاوت ها و ویژگی های موجود در دوربین های فیلمبرداری حرفه ای ساخت کمپانی کانن را مورد اشاره قرار داده ایم .

نگاهی نزدیک به لنز نیکون Z 100-400mm F4.5-5.6 VR S


نگاهی نزدیک به لنز نیکون Z 100-400mm F4.5-5.6 VR S

لنز جدید نیکون Z 100-400mm F4.5-5.6 VR S یک لنز تله زوم با کیفیت عالی است که به طور خاص برای دوربین های میرورلس مانت Z این کمپانی طراحی شده است . این لنز بیشتر برای استفاده در سبکهای عکاسی حیات وحش و عکاسی ورزشی طراحی شده است اما در هر صورت این یک لنز همه کاره است که از قابلیت زوم در فواصل کانونی متعددی برخوردار بوده و قابلیت های متعددی را برای به دست آوردن یک فوکوس دقیق ارایه می دهد .

معرفی بهترین تنظیمات برای دوربین کانن Canon EOS 80D


معرفی بهترین تنظیمات برای دوربین کانن  Canon EOS 80D

دوربین کانن Canon EOS 80D در زمان معرفی به عنوان یکی از بهترین دوربین های نیمه حرفه ای در رده محصولات DSLR مطرح گردید . این دوربین دارای سیستم منو و تنظیمات نسبتا گسترده ای است و بسیاری از امکانات قابل تنظیم در دوربین های حرفه ای کمپانی کانن در این مدل نیز یافت می شوند. در این مقاله قصد داریم تا بهترین تنظیمات برای زمان کار با یک دوربین کانن Canon EOS 80D را معرفی نموده و اصول کار با آن را مورد اشاره قرار دهیم .

معرفی بهترین تنظیمات برای دوربین کانن Canon 5D Mark IV


معرفی بهترین تنظیمات برای دوربین کانن Canon 5D Mark IV

دوربین کانن Canon 5D Mark IV یکی از بهترین دوربین های فول فریم کانن در رده محصولات DSLR این کمپانی است و از آنجا که این دوربین در رده دوربین های حرفه ای این کمپانی است از این روی منو ها و تنظیمات گسترده و پیچیده ای را در درون این دوربین باید انتظار داشته باشیم . اگر شما به تازگی یک دوربین کانن Canon 5D Mark IV خریداری نموده اید و یا اگر در کار کردن با منو ها و تنظیمات این دوربین دچار مشکل هستید ، در این مطلب ، تعدادی از مهمترین تنظیماتی که در زمان کار با این دوربین باید مورد توجه قرار دهید را بیان نموده ایم .

کمپانی سونی به طور کامل تولید دوربین های a7 II و a6100 را خاتمه می دهد.


کمپانی سونی به طور کامل تولید دوربین های a7 II و a6100 را خاتمه می دهد.

کاهش ظرفیت تولید سنسور  باعث شده است تا کمپانی سونی توانایی خود برای تولید برخی از مدل های قدیمی تر دوربین و محصولات خود را از دست بدهد . کمپانی سونی در اطلاعیه ای اعلام نموده است که این شرکت تا اطلاع ثانوی هیچگونه سفارشی را برای تولید دوربین های سونی Alpha 7C و a6600 نمی پذیرد و تولید دوربین های سونی Alpha 7 II و a6100 را نیز به طور کامل متوقف می نماید .

استفاده از فضای منفی در ترکیب بندی عکاسی در طبیعت


استفاده از فضای منفی در ترکیب بندی عکاسی در طبیعت

در تمام سبک ای عکاسی ، ترکیب بندی تصویر اهمیت فوق العاده زیادی دارد زیرا یک ترکیب بندی مطلوب در عکس موجب هدایت چشم بیننده به سمت سوژه اصلی درون کادر تصویر  می شود. روشهای مختلفی درترکیب بندی یک تصویر برای هدایت چشم مخاطب به سمت سوژه اصلی وجود دارند و از جمله آنها به قانون خطوط هدایتگر و یا قانون کادر بندی یک سوم می توان اشاره نمود.