به روز رسانی جدید برای دوربین های نیکون Nikon Z7 II و Nikon Z6 II منتشر شد .

به روز رسانی جدید برای دوربین های نیکون Nikon Z7 II و Nikon Z6 II منتشر شد .

کمپانی نیکون اعلام نموده است که به زودی به روز رسانی های جدید برای دوربین های میرورلس فول فریم Z6 II و Z7 II منتشر می نماید . با استفاده از این به روز رسانی های جدید ؛ برخی از اشکالات جزئی موجود در این دوربین ها بر طرف شده و در عین حال توانایی فیلمبرداری با کیفیت 4K در حالت 60 فریم بر ثانیه ؛ قابلیت فیلمبرداری Blackmagic Raw و بهبود عملکرد اتوفوکوس Eye-AF به این دوربین افزوده شده است .

به روز رسانی فریمور به نسخه 1.10 در هر دو دوربین Z6 II و Z7 II قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K UHD در 60 fps را به وجود می آورد . برخلاف انتظار ؛ این حالت از فیلمبرداری تنها با استفاده از ناحیه DX سطح سنسور و در مود ‘Normal’ قابل انجام می باشد.

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر لنز نیکون

همچنین با استفاده از این به روز رسانی جدید ؛ عملکرد اتوفوکوس تشخیص چشم یا Eye-Detection AF نیز در  هر دو دوربین نیکون بهبود قابل ملاحظه ای را به دست آورده است . بنا بر اعلام کمپانی نیکون ؛ در زمان های عکاسی ؛ حتی در صورتی که چهره افراد در بخش کوچکی قرار داشته باشد ؛ سیستم اتوفوکوس این دوربین ها قادر به تشخیص چشم سوژه ها خواهد بود . با استفاده از این ویژگی تصویر برداری ثابت و پایدار ؛ با دقت و قدرت اتوفوکوس دوربین های نیکون ؛ امکان پذیر خواهد بود .

علاوه بر این توانایی دستیابی به خروجی ویدیو Blackmagic Raw و 5” 12G HDRو Video Assist 7” 12G HDR برای رکورد های خارجی به وجود آمده است .  بنا بر اعلام نیکون ؛ فعال سازی این ویژگی در دوربین های جدید مشمول هزینه ای در حدود 199 دلار بوده و و برای به دست آوردن قابلیت های خروجی تصویر Blackmagic Raw و ProRes Raw ؛ دوربین باید به مرکز تعمیر دوربین نیکون ارسال شود .

با ایجاد پشتیبانی از ProRes Raw ؛ کنترل ISO و دمای رنگ تصویر در برنامه هایی همچون Final Cut Pro X ، به سادگی امکان پذیر می گردد .

 

بیشتر بخوانید =======>>> آشنایی با بخش تعمیر دوربین نیکون

نظرات