کمپانی نیکون سیستم عکاسی از راه دور NX Field را معرفی نمود

کمپانی نیکون سیستم عکاسی از راه دور NX Field را معرفی نمود

کمپانی نیکون یک سیستم عکاسی از راه دور به نام NX Field را معرفی نموده است. این سیستم که در قالب یک اپلیکیشن طراحی شده است با هدف استفاده از سوی عکاسان و تصویربرداران حرفه ای به وجود آمده و از کابری های حرفه ای در زمان کار برخوردار می باشد .

عکاسان و تصویر برداران حرفه ای با استفاده از این اپلیکیشن امکان می یابند تا تا به طور همزمان چندین دوربین را از راه دور کنترل نموده و به صورت همزمان قادر به استفاده از هر دو گروه از دوربین های DSLR و میرورلس نیکون باشند.همچنین عکاسان با استفاده از NX Field می توانند دوربین های خود را به صورت کنترل از راه دور تنظیم نموده و عکس های ذخیره شده در کارت حافظه هر دوربین را به یک سرور مبتنی بر FTP انتقال  دهند .

تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی دوربین نیکون

بنا بر اعلام کمپانی نیکون ، NX Field از قابلیت استفاده در انواع محیط های کاربری برخوردار است و کاربران با استفاده از آن می توانند تا دوربین های خود را به صورت مجزا و با حداقل تاخیر زمانی ، کنترل کنند . این اپلیکیشن از سیستم وایرلس 5G و شبکه های LAN پشتیبانی می کند . در زمان استفاده از یک شبکه LAN اطلاعات به سرعت به سرور های FTP انتقال داده شده و  عکاسان خبری یا ورزشی قادر خواهند بود تا از هر مکان اطلاعات و عکس های خود را به سرعت به آژانس های خبری انتقال دهند .

تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی دوربین نیکون

بنا بر اعلام کارشناسان نیکون ، بر خلاف حالت های عکاسی از راه دور فعلی که در آنها تنها امکان استفاده از فوکوس دستی ثابت وجود دارد ، اپلیکیشن NX Field به صورت داخلی و یا با استفاده از دوربین اصلی ، امکان به کار گیری اتوفوکوس را فراهم می آورد .

در زمان کار  کردن با NX Field یک دوربین را به عنوان 'master' انتخاب نموده و تنظیمات انجام شده بر روی آن را به سایر دوربین های مرتبط با شبکه می توان انتقال داد .

تعمیر دوربین نیکون - نمایندگی دوربین نیکون

در حال حاضر این اپلیکیشن به همراه دوربین های حرفه ای نیکون D5 و D6 و همچنین میرورلس های نیکون Z6 II و Z7 II و میرورلس جدید Z9 قابل استفاده می باشد . تا کنون هیچ زمانی برای قابلیت استفاده از آن به همراه سایر دوربین ها اعلام نشده است و هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با سایر دوربین هایی که قابلیت استفاده از این اپلیکیشن رابه دست خواهند آورد ، منتشر نشده است اما با توجه به این نکته که این اپلیکیشن فقط برای کاربری های حرفه ای طراحی شده است چنین می توان انتظار داشته باشیم که تنها دوربین های پیشرفته سطح حرفه ای نیکون به همراه آن قابل استفاده خواهند بود .

بر اساس اطلاعات به دست آمده ، اپلیکیشن NX Field همزمان با بازی های المپیک توکیو برای عکاسان خبری و ورزشی در دسترس قرار خواهد گرفت .

 

 

نظرات