کانن تولید دوربین جدید EOS R5 را رسما اعلام نمود.

کانن تولید دوربین جدید EOS R5 را رسما اعلام نمود.

 

کانن اعلام نمود که این کمپانی در صدد تولید یک دوربین میرورلس فول فریم جدید با نام  Canon EOS R5 می باشد.

این دوربین جدید به عنوان پرچمدار محصولات کانن در رده EOS R ارایه شده و بر اساس اطلاعات به دست آمده ؛ این محصول دارای استابیلایزر داخل بدنه ، قدرت فیلمبرداری با کیفیت 8K و عکاسی متوالی با سرعت 20 فریم بر ثانیه خواهد بود . علاوه بر این انتظار می رود تا فرایند تولید نهایی این محصول در طول سال جاری طی شده و EOS R5 را تا اواسط سال 2020 در بازار های جهانی در دسترس خواهیم داشت .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

ویژگی های اصلی اعلام شده در رابطه با محصول Canon EOS R5 عبارتند از :

سنسور CMOS با طراحی کاملا جدید ( احتمالا با رزولوشن 40 مگاپیکسل )

استابیلایزر داخل بدنه دوربین

سرعت عکاسی متوالی 20 فریم بر ثانیه ( با شاتر بدون صدا )

عکاسی متوالی با سرعت 12 فریم بر ثانیه ( با شاتر مکانیکی )

فیلمبرداری با کیفیت 8K

دو درگاه کارت حافظه

بر اساس اطلاعات به دست آمده از نمایندگی کمپانی کانن این دوربین جدید ، به عنوان پرچمداری محصولات کانن ارایه خواهد شد و در طول فرایند تولید ؛ احتمالا مشخصات و ویژگی های پیشرفته دیگری نیز به آن افزوده خواهند شد . قدرت فیلمبرداری با کیفیت 8K موجب می شود تا با استفاده از فوتیج های فیلمبرداری شده با این دوربین ؛ تصاویر ثابت با کیفیت 4K را بتوان استخراج نمود و اگر چه رزولوشن 8K توسط بسیاری از کاربران قابل استفاده نیست اما در هر صورت 4K با کیفیت بالا ؛ یکی از گزینه های در دسترس با استفاده از دوربین EOS R5 خواهد بود .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

همچنین برای دستیابی به رزولوشن 8K با یک سنسور با ابعاد 7680 x 5120 پیکسل نیاز خواهد بود. در این شرایط و در صورت تحقق وعده ارایه شده از سوی کانن ؛ کیفیت 8K را به صورت بدون کراپ می توان به دست آورد و در این حالت دوربین EOS R5 را یک محصول 40 مگاپیکسلی باید در نظر بگیریم .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

بنا بر اعلام نمایندگی دوربین کانن ؛ به همراه EOS R5 تعداد 9 لنز با مانت RF تا اواخر امسال تولید خواهند شد . از جمله این لنز ها به RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM  به همراه ملحقات جانبی آن باید اشاره نمود .

تعمیر دوربین کانن

نظرات