لنز جدید تامرون معرفی شد


لنز جدید تامرون معرفی شد

 

کمپانی تامرون یکی از جدید ترین محصولات خود با نام 17–70mm F2.8 Di III-A VC RXD را معرفی نمود و این محصول در واقع یک لنز زوم استاندارد است که برای استفاده به همراه دوربین های فوجی فیلم با مانت X طراحی شده است . این لنز دارای شباهت های زیادی با محصول مشابه طراحی شده برای دوربین های سونی مانت E می باشد.

این لنز فاصله کانونی معادل با 25.5–105mm بر روی دوربین های فول فریم را به وجود می آورد و در ساختار و طراحی داخلی آن از 16 المنت در 12 گروه استفاده شده است که از جمله آنها به دو المنت GM و یک المنت نیمه کروی می توان اشاره نمود.

بنا بر اعلام کمپانی تامرون ، حداقل فاصله فوکوس دهی این لنز برابر با 19 سانتیمتر در حالت واید و برابر با 39 سانتیمتر در حالت تله می باشد.

این لنز دارای استابیلایزر اپتیکال با فناوری اختصاصی VC تامرون است که با برخورداری از یک واحد پردازشگر میکرو ، کاهش لرزش تصویر در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری را امکان پذیر می نماید . سیستم اتوفوکوس این لنز با استفاده از مکانیسم موتور خطی RXD ساخت تامرون به حرکت در می آید .

از دیگر ویژگی‌های این لنز جدید از کمپانی تامرون می‌توان به وجود یک دیافراگم دیافراگم دایره‌ای 9 تیغه، قطر دهانه فیلتر جلویی 67 میلی‌متری و محدوده دیافراگم F2.8 تا F22 اشاره کرد. این لنز همچنین "مقاوم در برابر رطوبت" است و دارای یک پوشش فلوئور در قسمت جلویی است تا از گرد و غبار و مواد زائد به اندازه کافی جلوگیری کند.

قطر بدنه لنز برابر با 74.6mm و طول آن 12cm با وزن 530g می باشد .

بنا بر اعلام نمایندگی لنز تامرون ، لنز جدید 17–70mm F2.8 Di III-A VC RXD از ماه جولای 2022 با قیمت 799 دلار در بازار های جهانی در دسترس قرار خواهد داشد . اما در هر صورت باید توجه داشته باشیم که با توجه به شرایط اقتصاد جهانی ، عرضه این لنز در نمایندگی های کمپانی تامرون ممکن است با کمی تاخیر آغاز شود.

نظرات