کمپانی تامرون طراحی جدیدی از لنز های 28-75mm F2.8 با مانت سونی را ارایه می دهد .

کمپانی تامرون طراحی جدیدی از لنز های 28-75mm F2.8 با مانت سونی را ارایه می دهد .

 

کمپانی تامرون طراحی جدیدی از لنز های 28-75mm F2.8 با مانت سونی را ارایه می دهد .

کمپانی تامرون به تازگی اعلام نموده است که این شرکت قصد دارد تا نسل دوم از نسخه لنز های محبوب تامرون 28-75mm F2.8 برای بدنه دوربین های میرورلس فول فریم سونی ارایه نماید . این لنز جدید 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 نام خواهد داشت .

در درون بدنه این لنز از یک ساختار اپتیکال کاملا جدید استفاده شده و از فناوری موتور فوکوس خطی VXD ویژه تامرون در طراحی آن استفاده شده است . با استفاده از این فناوری ، لنز جدید تامرون 28-75mm F/2.8 Di III قادر خواهد بود تا در همه شرایط ، فوکوس دهی بسیار نرم و روان و بدون صدا را ارایه نماید .حداقل فاصله فوکوس دهی این لنز برابر با 18 سانتیمتر و حداکثر بزرگنمایی قابل دستیابی با آن برابر با 0.37x اعلام شده است .

همچنین طراحی بدنه خارجی لنز نیز مورد بازنگری قرار گرفته و حلقه های زوم و فوکوس دستی با قطر و ضخامت بیشتری نسبت به مدل های قبلی طراحی شده اند . نکته مهم آن است که با تمام تغییرات به وجود آمده ، این لنز هنوز هم دارای یک بدنه کوچک و نسبتا کم حجم می باشد .

با استفاده از برنامه کاربردی Tamron Lens Utility  و کابل اتصال دهنده لنز ، کاربران قادر خواهند بود تا عملکرد های دکمه تنظیم فوکوس و حلقه فوکوس لنز را به صورت دلخواه تنظیم نمایند . دکمه تنظیم فوکوس لنز از این قابلیت برخوردار است که برای تنظیم دو نقطه پیش فوکوس و یا پرش به یک ناحیه فوکوس دهی از پیش تعیین شده ، برنامه ریزی شود . همچنین هر یک از عملکرد های داخلی دوربین را نیز به صورت میانبر بر روی این دکمه می توان تنظیم نمود .

از سوی دیگر ، حلقه فوکوس دستی لنز ، برای تغییر عملکرد دیافراگم نیز قابل تنظیم می باشد و در مود فوکوس دستی جهت چرخش و حالت عملکرد آن را به صورت دلخواه می توان تنظیم نمود .

به طور کلی لنز جدید تامرون 28-75mm F2.8 G2 ، به عنوان جایگزین مدل قدیمی تر 28-75mm F/2.8 Di III RXD در خط تولید محصولات تامرون قرار می گیرد و همانگونه که می دانیم این محصول یکی از محبوب ترین لنز های کمپانی تامرون بوده و در سراسر جهان مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است . بدنه کم حجم ، وزن سبک و ساختار اپتیکال مدرن و پیشرفته این لنز را به یکی از مناسبترین گزینه ها برای استفاده به همراه دوربین های میرورلس فول فریم سونی مبدل نموده است . موتور فوکوس VXD این لنز به گونه ای طراحی شده است که دستیابی به فوکوس سریع و بدون صدا را با حداکثر دقت ممکن ارایه دهد .

ویژگی های اصلی لنز تامرون 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 به طور خلاصه عبارتند از :

ارایه بهترین کیفیت تصویر در کلاس لنز های زوم استاندارد .

برخورداری از موتور فوکوس VXD سریع و بدون صدا برای ارایه اتوفوکوس پرسرعت و با دقت بالا

حداقل فاصله فوکوس دهی 18 سانتیمتر در حالت واید و دستیابی به حداکثر بزرگنمایی 1:2.7 در حالت کلوزآپ

طراحی کاملا جدید و کاربر پسند

وزن سبک ؛ بدنه کم حجم ، کاربری آسان و دهانه فیلتر با قطر 67 میلیمتر

 

آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی 

 

نظرات