9 دلیل برای تغییر از دوربین کانن EOS 5D Mark IV به EOS R5

9 دلیل برای تغییر از دوربین کانن  EOS 5D Mark IV به EOS R5

دوربین جدید کاننEOS R5 نه تنها دارای سیستم اتوفوکوس بسیار پیشرفته ای است بلکه با دارا بودن دو درگاه کارت حافظه و قدرت دستیابی به مگاپیکسل بسیار بالاتر تمامی دوربین های پیشرفته سری EOS 5D را پشت سر گذاشته است . بدنه تمام فلزی و و مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط اقلیمی و نفوذ گرد و غبار را نیز به مزیت های این دوربین در برابر EOS 5D Mark IV باید بیفزاییم .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن

1 – رزولوشن بهتر

دوربین کانن EOS R5 نه تنها مگاپیکسل بسیار بالاتری را در برابر EOS 5D Mark IV ارایه می دهد بلکه قادر است تا از تمامی مزیت های اپتیکال لنز های سری RF نیز استفاده نماید . ترکیب استفاده از لنز های RF به همراه قدرت پردازش بسیار بالا در پردازشگر های DIGIC X موجب می شود تا سنسور این دوربین از بالاتری قدرت تصویر پردازی در بین تمامی دوربین های سری EOS برخوردار باشد .

قدرت اصلاح همزمان اعوجاج ها با استفاده از گزینه Digital Lens Optimizer اکنون سریعتر از هر زمان دیگری در دسترس می باشد .

در تصویر بالا قدرت پردازش دوربین EOS R5 در به دست آوردن رزولوشن و تفکیک خطوط با فعال سازی گزینه Digital Lens Optimizer نمایش داده شده است .

در دو تصویر زیر ، قدرت پردازش این دو دوربین را می توان مشاهده نمود .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

2 – ویزور الکترونیک با رزولوشن بسیار بالا

دوربین کانن EOS R5 دارای یک ویزور الکترونیکی با کیفیت 5.76 میلیون نقطه و قدرت بزرگنمایی 0.76x می باشد . قدرت بزرگنمایی این ویزور به میزان 0.71x بالاتر از ویزور اپتیکال EOS 5D Mark IV است و با نرخ نمایش 120 fps ، نمایش تصویر این ویزور الکترونیکی تقریبا همسان با پیشرفته ترین ویزور های اپتیکال می باشد .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

تصویر موجود در ویزور الکترونیکی این دوربین از نور و شفافیت کافی برخوردار است و زمانی که شما دکمه پیش نمایش عمق میدان را فشار می دهید ، جزئیات تصویر را به خوبی می توانید مشاهده نمایید . حتی در شرایط کم نور نیز این ویزور ، جزئیات قابل قبولی را از صحنه مورد عکاسی در اختیار شما قرار می دهد . در زمان استفاده از این ویزور وجود امکاناتی از قبیل گزینه Focus Guide and MF peaking میز امکان انجام فوکوس دستی را به نحو موثرتری در اختیار شما قرار می دهد .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

همچنین ویزور الکترونیکی دوربین کانن EOS R5 اطلاعات تصویر از قبیل هیستوگرام ، تراز الکترونیکی و سایر جزئیات نوردهی و نورسنجی را به نحو موثری ارایه می دهد .

 

3 – سطح پوشش اتوفوکوس بیشتر

دوربین کانن EOS R5 به سیستم اتوفوکوس کاملا جدید از نوع Dual Pixel CMOS AF II مجهز شده است و با استفاده از این امکان قادر است تا حالت های تشخیص چهره و تعقیب سوژه را به صورت تقریبی در 100% x 100% از کادر تصویر و در مود Face Detection + Subject Tracking Priority انجام دهد . و در صورتی که شما ترجیح می دهید تا به صورت دستی محل قرار گیری نقطه فوکوس را تعیین نمایید ؛ قادر خواهید بود تا در یک نایحه کاملا گسترده و در هر نقطه از کادر تصویر ، به صورت دلخواه نقطه فوکوس خود را قرار دهید .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

به لطف برخورداری از سیستم EOS iTR AF X دوربین کانن EOS R5 قادر است تا قابلیت های تشخیص سوژه بهتری را ارایه دهد و در این رابطه از فناوری یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی به خوبی بهره می برد . این دوربین به خوبی حالت های چشم و چهره انسان و بدن حیوانات سگ و گربه و پرندگان را تشخیص می دهد . در تصویر زیر مقایسه سطح پوشش اتوفوکوس این دو دوربین را مشاهده می نمایید. 

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

4 – پشتیبانی از کارت های حافظه سرعت بالا

در مقایسه با کارت حافظه CF (UDMA7) در دوربین EOS 5D Mark IV ، هر دو نوع از کارت های حافظه قابل استفاده در دوربین کانن EOS R5 از سرعت خواندن و نوشتن بسیار بالاتری پشتیبانی می کنند . در واقع این دوربین یک سرعت خواندن و نوشتن بسیار جدید را ارایه نموده و در زمان کار به خالی کردن بافر دوربین ، نیازی وجود نخواهد داشت .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

5 – صفحه ال سی دی لمسی کاملا چرخان

دوربین کانن EOS R5 نیز همانند بسیاری از دوربین های میرورلس دیگر به شما اجازه می دهد تا آزادانه از یک صفحه نمایش لمسی و کاملا چرخان بهره مند شوید . قابلیت تغییر زاویه دید و استفاده از شاتر لمسی ، یک ویژگی بسیار عالی در این دوربین به شمار آورده می شود . این ویژگی به همراه استابیلایزر داخل بدنه دوربین که قدرت 8 استاپ کاهش لرزش تصویر را به وجود می آورد ، عکاسی و تصویر برداری با دوربین بر روی دست را به آسانی میسر نموده است .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

6 – استابیلایزر داخل بدنه

دوربین کانن EOS R5 و همچنین EOS R6 اولین محصولات کمپانی کانن هستند که سیستم استابیلایزر 5 محور داخل بدنه را ارایه داده اند . این دوربین ها در زمان کار به همراه لنز های دارای استابیلایزر اپتیکال ، دو استاپ کاهش لرزش بیشتر را نیز ارایه می دهند .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

7 – امکان انتخاب از میان 8 روش اتوفوکوس

دوربین کانن EOS R5 دارای نواحی اتوفوکوس بیشتری از مدل EOS 5D Mark IV است و از این روی قابلیت های انتخاب اتوفوکوس بهتری را با توجه به نوع سوژه ها ارایه می نماید . دقت اتوفوکوس و پشتیبانی از Servo AF نیز در این دوربین بسیار بالاتر از سایر  مدل های ساخته شده در کانن است .

 

8 – بهبود قابل ملاحظه وضعیت Face Detection + Subject Tracking AF

در حالیکه دوربین کانن  EOS 5D Mark IV قادر به تشخیص چهره انسان میباشد اما EOS R5 نه تنها چهره ، بلکه چشم انسان و چهره و چشم و بدن حیوانات را نیز تشخیص می دهد . این بهبود تماما به دلیل استفاده از سیستم EOS iTR AF X به وجود آمده است که یک الگوریتم اتوفوکوس کاملا جدید و پیشرفته بوده و بر اساس یادگیری عمیق و سیستم های هوش مصنوعی عمل می کند.

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن

9 – اتوفوکوس دقیق حتی در F/22

سنسور AF موجود در دوربین کانن EOS 5D Mark IV تنها قادر است تا اتوفوکوس تا F/8 را پشتیبانی کند . اما دوربین EOS R5 قادر است تا از لنزهایی با دیافراگم F/22 نیز پشتیبانی کند و این امر به معمای سازگاری بالاتر با انواع مبدل  های لنز و اکستندرهای موجود در بازار می باشد .

 

6 نکته شگفت انگیز در رابطه با دوربین کانن EOS R5

به روز رسانی جدید فریمور برای دوربین های کانن EOS R5 و EOS 1DX III

3 گزینه جانبی برای تقویت هر چه بیشتر دوربین های کانن EOS R5 , EOS R6

 

 

نظرات