کمپانی سونی به طور کامل تولید دوربین های a7 II و a6100 را خاتمه می دهد.

کمپانی سونی به طور کامل تولید دوربین های a7 II و a6100 را خاتمه می دهد.

 

کاهش ظرفیت تولید سنسور  باعث شده است تا کمپانی سونی توانایی خود برای تولید برخی از مدل های قدیمی تر دوربین و محصولات خود را از دست بدهد . کمپانی سونی در اطلاعیه ای اعلام نموده است که این شرکت تا اطلاع ثانوی هیچگونه سفارشی را برای تولید دوربین های سونی Alpha 7C و a6600 نمی پذیرد و تولید دوربین های سونی Alpha 7 II و a6100 را نیز به طور کامل متوقف می نماید .

بنا بر اعلام نمایندگی دوربین سونی ، این کمپانی اعلام نموده است که تاخیر در تولید محصولات و ارسال سفارش ها به دلیل کمبود مواد اولیه برای تولید شبه رساناهایی است که در تولید سنسور دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین کمپانی سونی تصمیم گرفته است تا قبول سفارش برای تولید برخی از مدل های قدیمی تر محصولات سونی را متوقف نماید.

بنا بر گزارش های به دست آمده از اوایل ماه نوامبر ،‌قبول سفارش برای تولید دوربین های سونی Alpha 7 II و a6100 متوقف شده است . همچنین سونی اعلام نموده است که با توجه به عدم تمایل کمپانی برای ارایه قطعات یدکی این مدل ها ، ارایه خدمات برای این دو مدل دوربین نیز به زودی متوقف خواهد شد .

این دو مدل از دوربین های سونی هنوز در فروشگاه های معتبر نمایندگی دوربین سونی در دسترس قرار دارند اما در هر صورت تامین قطعات یدکی برای این دوربین ها به زودی متوقف خواهد شد .

همچنین کمپانی سونی اعلام می دارد که تولید دوربین های سونی a6600 و Alpha 7C نیز به حال تعلیق در آمده است و این کمپانی در آینده نزدیک هیچ سفارشی برای تولید این دو مدل نمی پذیرد . همچنین این احتمال وجود دارد که دوربین نسبتا جدید سونی ZV-E10 نیز از فهرست سفارش پذیری این کمپانی حذف شود.

از آنجایی که سونی معمولاً دوست دارد تا سال‌ها پس از «جایگزینی» دوربین‌های جدیدتر به تولید دوربین‌های سری قدیمی‌تر خود ادامه دهد، به نظر می‌رسد کمبود جهانی تراشه و قطعات برای این کمپانی ،‌  در وضعیتی سخت‌تر از دوربین‌هایی مانند کانن یا نیکون است. در حالی که درست است که هر سه این کمپانی ها در رقابتی سخت برای تولید محصولات کافی برای پر کردن قفسه‌های فروشگاه‌ها تلاش می‌کنند، اما کمپانی سونی مجبور شده است تا تولید دوربین‌های نسبتاً جدید خود را متوقف کند تا سایر محصولات در خط تولید خود را در اولویت قرار دهد.

 

تنها در دو ماه گذشته، سونی مجبور شده است سفارشات خود را به حالت تعلیق درآورد یا تولید کل هشت محصول دوربین را متوقف کند، در حالی که یافتن بسیاری از محصولات دوربینی که همچنان به تولید خود ادامه می دهد دشوارتر شده است.

 

لینک های مفید :

آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی

آشنایی با بخش تعمیر دوربین کانن

آشنایی با بخش تعمیر دوربین نیکون

نظرات