کمپانی سونی لنز جدید FE 70-200mm F2.8 GM OSS II را معرفی نمود .

کمپانی سونی لنز جدید FE 70-200mm F2.8 GM OSS II را معرفی نمود .

 

کمپانی سونی لنز جدید سونی FE 70-200mm F2.8 GM OSS II را به عنوان جایگزین یکی از محصولات حرفه ای در خط تولید محصولات مانت E معرفی نمود. در درون بدنه این لنز از دو جفت موتور خطی XD برای به حرکت در آوردن گروه های اتوفوکوس لنز استفاده شده است و سیستم ترکیبی استفاده از موتور خطی و موتور رینگی نسخه قدیمی تر به طور کامل کنار گذاشته شده است . بنا بر اعلام کمپانی سونی ، سرعت اتوفوکوس در این لنز به مقدار 4 برابر بالاتر از لنزهای قدیمی تر خواهد بود. 

 

در این محصول نیز همانند محصولات قبلی ، دو گروه فوکوس دهی لنز به صورت مستقل از هم عمل کی کنند و در این حالت نزدیکترین فاصله فوکوس دهی 40 سانتیمتر ( در مقایسه با 96 سانتیمتر محصول قدیمی تر ) قابل دستیابی می باشد. همچنین حداکثر بزرگنمایی 0.3x به جای حالت 0.25x لنز های قدیمی تر را می توان به دست آورد .

تعمیر دوربین سونی - تعمیر لنز سونی

در درون بدنه لنز سونی FE 70-200mm F2.8 GM OSS II از 17 المنت در 14 گروه استفاده شده است و از جمله این المنت ها به یک المنت نیم کروی و یک المنت ED می توان اشاره نمود. دو المنت Super ED و دو المنت ED نیز در میان مجموع عناصر این لنز دیده میشوند. تمامی این المنت ها در کنار یکدیگر موجب به وجود آمدن تصویری کاملا شارپ تر در مقایسه با مدل های پیشین شده و به طور خاص در فاله کانونی 200 میلیمتر حالت شارپتری را در لبه های تصویر می توان مشاهده نمود . بنا بر اعلام نمایندگی دوربین و لنز سونی ، استفاده از کوتینگ 'Nano AR Coating II در ساختار عدسی اصلی لنز موجب به حداقل رسیدن آبیراهی کروماتیک و کاهش قابل ملاحظه حالت های روح و فلیر شده است .

تعمیر دوربین سونی - تعمیر لنز سونی

دیافراگم این لنز با استفاده از یک حلقه کنترل کننده ( کلیکی یا به صورت نرم و روان ) قابل تنظیم است و با قرار دادن آن در وضعیت 'A' کنترل دیافراگم لنز از درون بدنه دوربین را می توان به دست گرفت . در طول زمان های فیلمبرداری ، مکث حالت فوکوس در زمان تغییر وضعیت زوم به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است .

لنز های GM II را به همراه تمامی تله کانورتور های 1.4 و 2.0x می توان استفاده نمود و در هر صورت این محصول را اولین باز طراحی لنز های پیشرفته و حرفه ای سری GM باید به شمار آورد. لنز های سونی 70-200mm F2.8 تا کنون به جایگاه مناسب خود در بازار محصولات عکاسی دست نیافته اند و با ارایه این محصول جدید ، سونی تلاش می کند تا سهم خود از بازار لنز های حرفه ای را پس بگیرد .

تعمیر دوربین سونی - تعمیر لنز سونی

لنز جدید سونی 70-200mm F2.8 GM OSS II با قیمت 2799 دلار در بازار های جهانی در دسترس خواهد بود .

 

 

لینک مفید : آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی

 

 

 

 

نظرات