به روز رسانی جدید فریمور برای دوربین های نیکون منتشر شد

به روز رسانی جدید فریمور برای دوربین های نیکون منتشر شد

 

کمپانی نیکون یک به روز رسانی جدید برای فریمور دوربین های میرورلس سری Z خود منتشر نموده است. بر این اساس دوربین های نیکون Nikon Z6 و Z7 به روز رسانی نسخه 3.40 و دوربین های نیکون Z5 و Z50 به ترتیب به نسخه های 1.20 و 2.20 ارتقا داده می شوند.

با به کار گیری هر یک از این به روز رسانی ها قابلیت های اتوفوکوس دوربین های مورد اشاره ارتقا می یابند اما بنا بر اعلام کمپانی نیکون این به روز رسانی برای دوربین های Z5 و Z50 در مقایسه با دوربین های Z6 و Z7 چندان ضروری به نظر نمی رسد . در بیانیه نیکون اعلام شده است که در دوربین های Z5 و Z50 مودهای اتوفوکوس تشخیص چشم و تشخیص چهره در زمان استفاده از فلاش ، بهبود یافته اند.

نیکون -تعمیر دوربین نیکون - تعمیر لنز نیکون

در دوربین های نیکون Z6,Z7 علاوه بر بهبود حالت اتوفوکوس در زمان کار با فلاش ، بهبود عملکرد تشخیص چشم سوژه در زمان های استفاده از گزینه ‘Auto-area AF’ و ‘Wide-area AF(L)’ را نیز شاهد می باشند. در این دوربین ها بهبود وضعیت نمایش نقطه فوکوس در ویزور در هر یک از حالت های تشخیص چشم و تعقیب سوژه را نیز شاهده هستیم .

نیکون -تعمیر دوربین نیکون - تعمیر لنز نیکون

همچنین به روز رسانی به نسخه 3.40 در دوربین های نیکون Z6 , Z7 احتمال بروز فلیکر در زمان تصویر برداری N-Log و Raw footage برای خروجی ویدیو به رکوردر حارجی یا HDMI را تا حد زیادی کاهش می دهد .

برخی از ایراد های برطرف شده در این دوربین ها عبارتند از :

اشکال متوقف شدن فیلمبرداری در زمان استفاده از گزینه Auto در تنظیمات Set Picture Control

اشکال افزایش مقدار حساسیت ISO در زمان تنظیم گزینه Maximum sensitivity در منو MOVIE SHOOTING MENU

بنا بر اعلام کمپانی نیکون در تمامی به روز رسانی های ارایه شده ، پشتیبانی از مانت آداپتور FTZ II و لنز NIKKOR Z 24-120mm f/4 S نیز افزوده شده است .

 

سازمان خدماتی ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین ، نمایندگی خدمات پس از فروش برند نیکون ،‌ تمامی به روز رسانی های دوربین نیکون را به صورت رایگان انجام می دهد .

نظرات