به روز رسانی جدید برای دوربین های پیشرفته کانن

به روز رسانی جدید برای دوربین های پیشرفته کانن

 

کمپانی کانن ارایه یک به روز رسانی جدید برای دوربین های EOS R5 , R6 و همچنین دوربین Canon EOS 1DX III را اعلام نموده است .بر اساس اعلام کانن ، در این به روز رسانی ویژگی های جدیدی به سیستم اتوفوکوس این دوربین ها افزوده شده و پیشرفت های بیشتری در آنها ایجاد می گردند .

به روز رسانی به فریمور نسخه 1.6.0 در دوربین EOS-1D X Mark III یک پیشرفت مهم را ایجاد می نماید و بر این اساس عملکرد تشخیص سر سوژه در زمان های عکاسی پرتره و برای سوژه هایی که کلاه یا عینک پوشیده اند به مقدار زیادی بهبود می یابد . از آنجا که دوربین کانن EOS-1D X Mark III بیشتر با هدف استفاده در سبک های عکاسی خبری و ورزشی طراحی شده است ؛ از این روی و بااستفاده از این به روز رسانی جدید در زمان عکاسی در ورزشهای اسکی ، هاکی و ورزشهای زمستانی دیگر ، سیستم اتوفوکوس این دوربین از قابلیت های بیشتری برای تشخیص سوژه برخوردار خواهد بود.

اگر چه این به روزرسانی یک بهبود نسبتا ناچیز به شمار می آید اما زمان بندی ارایه آن به گونه ای بوده است که عکاسان ورزشی در زمان عکاسی از ورزشهای زمستانی ، از قابلیت های بیشتری برخوردار باشند.

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن

به روز رسانی فریمور به نسخه 1.5.0 در دوربین های میرورلس فول فریم EOS R5 و EOS R6 با تغییرات نسبتا بیشتری همراه خواهد بود و بر اساس اعلام کمپانی کانن در این دوربین ها بهبود عملکرد سیستم اتوفوکوس برای تشخیص سوژه در ورزشهای زمستانی با افزوده شدن قابلیت اتوفوکوس تشخیص خودرو و موتور سیکلت درمسابقات ورزشی نیز همراه می باشد. از ویژگی تشخیص نقطه ای سوژه ‘Spot Detection’ برای تعیین دقیق نقطه فوکوس در سوژه هایی که کلاه و عینک در درون وسایل نقلیه پوشیده اند نیز ، در این دوربین ها می توان استفاده نمود .

ویژگی اتوفوکوس تشخیص خودرو یا Car AF برای اولین بار در زمان معرفی دوربین پرچمدار EOS R3 رونمایی شد اما اکنون دوربین های EOS R5 و EOS R6 نیز از این ویژگی بسیار پیشرفته برخوردار خواهند شد. قابلیت و کارایی این سیستم بر روی دو دوربین بیان شده هنوز به طور کلی مورد بررسی قرار نگرفته است اما در هر صورت کمپانی کانن در توضیحات خود بیان نموده است که خودرو ها و موتورسیکلت های عادی ( غیر مسابقه ای ) در این سیستم ممکن است قابل تشخیص نباشند.

تعمیر دوربین کانن - تعمیر لنز کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده از کمپانی کانن اتوفوکوس تشخیص چشم سوژه در سایه و اتوفوکوس تشخیص قسمتهای میانی بدن در شرایطی که صورت سوژه مخفی یا غیر قابل تشخیص است ، نیز در این به روز رسانی قابل دستیابی می باشند.

به روز رسانی به فریمور نسخه 1.6.0 برای دوربین کانن EOS-1D X Mark III و نسخه 1.5.0 برای دوربین های EOS R5 و EOS R6 از دسامبر 2021 در دسترس می باشد.

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین خدمات سرویس و به روز رسانی دوربین های کانن را بر اساس مفاد مندرج در گارانتی شرکت کانن به صورت رایگان انجام می دهد .

کاربران محترم دوربین های کانن در ایران ، با در دست داشتن برگه گارانتی ایده آل دوربین می توانند نسبت به دریافت خدمات رایگان در طول دوره گارانتی دوربین خود اقدام نمایند .

 

آشنایی با بخش تعمیر دوربین کانن در تعمیرگاه مرکزی دوربین

 

نظرات