دوربین سونی A7 IV معرفی شد

دوربین سونی A7 IV معرفی شد

 

کمپانی سونی دوربین جدید a7 IV را معرفی نمود . این محصول یک دوربین 33 مگاپیکسلی قدرتمندو البته گران قیمت تر در رده محصولات فول فریم میرولس a7 است. در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 33MP BSI-CMOS به همراه پردازشگر Bionz XR استفاده شده است و بنا بر اعلام کمپانی سونی ، این دوربین در تمامی زمینه ها دارای پیشرفتها و به روز رسانی های گسترده ای میباشد.

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

برای دوربین a7 IV از آخرین طراحی بدنه دوربین های سونی استفاده شده است و گریپ بزرگتر به همراه دکمه های بزرگتر و برجسته تر از جمله ویژگی های آن به شمار می آیند. صفحه ال سی دی لمسی بازشونده و چرخان به همراه ویزور الکترونیکی با رزولوشن بالاتر نیز در این دوربین به وجود آورده شده اند. استفاده از پردازشگرهای جدید در این دوربین ، قدرت استفاده از منو های پیشرفته تر شبیه به آن چیزی که قبل از این در دوربین a7S III دیده بودیم را به وجود آورده است.

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

سیستم اتوفوکوس دوربین یکی از بزرگترین حوزه های پیشرفت در این محصول است و بنا بر اعلام سونی از همان سیستم موجود در دوربین پرچمدار سونی a1 در الگوریتم های اتوفوکوس Sony A7 IV نیز استفاده شده است. این دوربین قادر به تشخیص و تعقیب چشم سوژه های انسان ، حیوان و پرندگان است و قابلیت های تعقیب سوژه آن در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری به خوبی قابل استفاده میباشند.

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

در زمینه فیلمبرداری ، دوربین سونی a7 IV  قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت UHD 4K تا 30p با تمامی سطح سنسور و یا 60p با استفاده از ناحیه APS-C سطح سنسور میباشد . این مودهای فیلمبرداری قادر به ثبت با جزئیات 10-bit 4:2:2 یا 4:2:0 می باشند و فرمت های فشرده سازی H.265 و H.264 Long GOP یا H.264 All-I را به همراه آنها می توان به کار برد. وجود هر یک از این مود های 10-bit به کاربران اجازه می دهد تا فوتیج های انعطاف پذیر تری را به خصوص در پروفایل ~14EV S-Log3 فیلمبرداری کنند. فیلمهای به دست آمده با  این دوربین بر روی انواع دستگاه های HDR TV به طور مستقیم قابل پخش می باشند .

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

دایل موجود بر روی شانه راست دوربین که در سایر مدل ها به عنوان کنترل جبران نوردهی استفاده میشود اکنون قابل برنامه ریزی و تنظیم مجدد برای انواع کابری های متفاوت میباشد. همچنین در این دوربین امکان انجام تنظیمات مجزا ، تعیین کاربری دکمه fn و تنظیمات  متفاوت منوهای کاربری برای حالت های عکاسی و فیلمبرداری وجود دارد .

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

باید به این نکته اشاره نماییم که دوربین سونی a7 IV اولین محصول رده a7 است که در حالت lossless Raw compression گزینه های عکاسی کارآمدتری را به همراه حفظ کیفیت تصویر ارایه می دهد . حداکثر سرعت عکاسی متوالی این دوربین 10 فریم بر ثانیه است و تنها در حالت lossless Raw compression قابل استفاده خواهد بود.

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

علاوه بر تغییرات بسیار بزرگ در طراحی و فناوری دوربین ، برخی تغییرات کوچک در مودهای فیلمبرداری برای از بین بردن حالت های کراپ و تنفس فوکوس در زمان کار با برخی از لنزهای سونی نیز به وجود آمده  اند . گزینه ای به نام 'Focus Map' دراین دوربین وجود دارد که به کاربر اجازه می دهد تا به راهنمایی  های لازم در رابطه با فوکوس و عمق میدان دید در طول زمان های فیلمبرداری دسترسی داشته باشد .

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی تعمیر دوربین سونی

دوربین سونی a7 IV از دسامبر 2021 با قیمت 2499 دلار در بازار های جهانی در دسترس علاقمندان قرار خواهد داشت.

 

لینک مفید : آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی

 

نظرات