آیا تا قبل از اتمام سال جاری میلادی ما شاهد EOS R5 Mark II o خواهیم بود؟

آیا تا قبل از اتمام سال جاری میلادی ما شاهد EOS R5 Mark II o خواهیم بود؟

 

اگر اخبار دنیای عکاسی را دنبال می‌کنید ، قطعاً میدانید که دوربین Canon EOS R5 پس از ارائه و فروش جهانی به سرعت محبوبیت و گسترش یافت که برای نمایندگی Canon در کل دنیا،  موفقیتی بزرگ بود. این دوربین ویژگی‌های پیشرفته‌ای را ارائه داد و به صنعت نشان داد که کانن واقعاً به صورت جدی قصد گسترش دوربین‌های حرفه‌ای بدون آینه را دارد. حالا تقریباً سه سال از عرضه آن می‌گذرد و این باعث شده که طرفداران به زمان عرضه نسخه بعدی این دوربین علاقه‌مند شوند. خوشبختانه، احتمالاً این اتفاق در ادامه امسال به وقوع خواهد پیوست.

 

گزارش‌های مرتبط با کانن اشاره دارد که ما احتمالاً دوربین Canon EOS R5 Mark II، که ورژن جدیدی از نسخه‌ی EOS R5 بسیار محبوب است را در ادامه امسال و سه ماهه آخر سال میلادی رونمایی خواهد نمود.. انتظار می‌رود که EOS R1، پرچمدار مورد انتظار خط تولید دوربین‌های بدون آینه کانن، در بازی‌های المپیک پاریس 2024 معرفی شود، و تصور کارشناسان ایده‌آل دوربین این است که نمایندگی دوربین کانن قصد دارد بین رونمایی یکی از محبوب‌ترین مدل حرفه‌ای و پرچمدار اصلی خود یک  فاصله‌ی زمانی کوتاه را قائل باشد، از طرفی معرفی EOS R5 Mark II  نیز برای المپیک 2024 خیلی طولانی و دور ذهن می‌نماید و احتمال رونمایی EOS R5 Mark II  در سه ماهه آخر امسال و رونمایی EOS R1 به سیاست مورد انتظار کانن بسیار نزدیک است.

 

در بین بزرگان دنیای عکاسی ، شایعاتی نیز وجود مبنی بر این که  EOS R5 Mark II  احتمالاً در دو نسخه ارائه می‌شود، یک نسخه استاندارد و یک گزینهی دیگر نیز، دوربینی از همین قسم اما با وضوح بالا،  مشابه آنچه که در سری دوربین‌های DSLR 5DS شاهد بودیم. اما نکته‌ای که باید مدنظر داشت این است که با توجه به اینکه R5 در حال حاضر دارای سنسور 45 مگاپیکسلی است، آیا باز هم تقاضای بازار برای یک سنسور با وضوح بسیار بالاتر از آن وجود دارد یا خیر.

در جواب باید گفت به احتمال زیاد پاسخ بله است و بازار تقاضای وضوح بالاتر را نیز خواهد داشت  همانطور که سونی وقتی به نزدیکی 50 مگاپیکسل می‌رسید به یکباره سنسور 61 مگاپیکسلی خود را رونمایی نمود.

R5S وضوح بسیار بالایی برای یک دوربین فول فریم لازم دارد و انتظار می‌رود که وضوح این نسخه افزایش قابل ملاحظه داشته باشد که این افزایش وضوح آن را از نظر ساختار نیز با استانداردهای موجود متمایز خواهد کرد، انتظار می‌رود که کانن  R5S را با وضوحی در حدود 70 مگاپیکسل را ارائه دهد.

 عدسی‌های RF کانن نیز ، همانطور که میدانید عملکرد قابل توجهی داشته‌اند، بنابراین احتمالاً لنز‌های RF  جدیدی نیز هم زمان با رونمایی این دو دوربین رونمایی خواهد شد که با قابلیت‌های این دو دوربین متناسب بوده و با چنین سنسوری هم راستا باشد و این می‌تواند یک نقطه مهم در شهرت بیشتر لنزهای RF باشد.

 

امیدوارم که به زودی اطلاعات بیشتری را در این خصوص بشنویم!"

نظرات