روزجهانی هنرمندان مبارک‌باد

روزجهانی هنرمندان مبارک‌باد

"روز بین‌المللی هنرمندان" که در تاریخ 25 اکتبر گرامی داشته می‌شود، به افتخار هنرمندان و تمامی مشارکت‌های آن‌ها در سراسر جهان نامگذاری شده است.

همچنین این روز،‌روز جشن تولد یکی از معروف‌ترین هنرمندان تاریخ، یعنی پابلو پیکاسو نیز هست. این هنرمند اسپانیایی در تاریخ 25 اکتبر 1881 متولد شده است.

 

روز بین‌المللی هنرمندان

هنرمندان برای ایجاد آثار خود تلاش بسیاری می‌کنند و سختی‌های زیادی را تحمل می‌نمایند. آن‌ها زیبایی به دنیای ما افزوده و جهان را زیباتر می‌کنند.

هنرمندان برای خلق آثار خود از ابزارهای متنوع و متفاوتی بهره می‌گیرند، بوم، قاب، قلم ، دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری و...

کلمه "هنرمند" نیز شامل تمامی نقاشان، عکاسان، مجسمه‌سازان، موسیقی‌دانان، نویسندگان، بازیگران، هنرمندان دیجیتال و غیره را شامل می‌شود. هنگامی که کسی با دارا بودن یک استعداد خلاقیت به دنیا می‌آید، این خلاقیت به انواع زمینه‌ها جریان پیدا می‌کند. به عنوان مثال، پیکاسو نقاش، مجسمه‌ساز، سفالگر، شاعر و نمایشنامه‌نویس بود.

هنرمندان تاریخ ما را به طور غیرقابل انکاری ثبت می‌کنند. آن‌ها همچنین حقایقی را از طریق آثار خود آشکار می‌سازند و سنت‌ها را به نسل‌های بعد منتقل می‌کنند. هنرمندان به روش منحصر به فردی به مردم اطراف خود متصل می‌شوند و در یک جهان پر از اخبار بد، یکی از مهم‌ترین نقش‌های آن‌ها ارائه پیام‌های امید است.

 

چگونه می‌توانید روز بین‌المللی هنرمندان را جشن بگیرید:

یک نقاشی جدید برای خانه‌تان بخرید.

از یک گالری عکاسی بروید و عکسی را برای یکی از عزیزانتان خریداری کنید.

به یک کنسرت سمفونی بروید.

در یکی از کلاس‌های هنری ثبت‌نام کنید.

یاد بگیرید چگونه یک ساز موسیقی نواخته شود.

صفحات مجازی هنرمندان محلی خود را به دیگران معرفی کنید

و یا حتی یک نقاشی کودکانه‌ی یک کودک با استعداد را که داری خلاقیت است از خودش خریداری کنید.

خلاقیت در اطراف شما وجود دارد، این به معنای این است که می‌توانید این روز را به عنوان "روز هنرمندان بین‌المللی" به افتخار آن‌ها جشن بگیرید.

حتی گرفتن یک عکس با تلفن همراه نیز، اگر خلاقانه باشد به نوعی هنر است. مهم نیست چه کاری برای جشن گرفتن انجام دهید، این روز را در رسانه‌های اجتماعی با #روز_هنرمندان_بین‌المللی به اشتراک بگذارید.

 

تاریخچه‌ی بین‌المللی روز هنرمندان

هنرمند کانادایی، کریس مک‌کلور، روز بین‌المللی هنرمندان را در سال 2004 آغاز کرد. از آن زمان، 25 اکتبر به عنوان روزی اختصاص یافته به جشن گرفتن تمام مشارکت‌های هنرمندان در جامعه است.

 

برای شرکت در این جشن ، هدیه شرکت ایده‌آل دوربین به تمامی هنرمندانی که با دوربین عکاسی و فیلمبرداری کار می‌کنند موارد ذیل خواهد بود:

سرویس رایگان دوربین عکاسی و فیلمبرداری  و لنز

رفع پیکسل سوخته دوربین عکاسی (در صورتی که ناشی از لیزرخوردگی نباشد)

به روز رسانی دوربین عکاسی  و لنز

تعین وضعیت سلامت دوربین عکاسی و شاتر 

سرویس هد و بازدید مکانیک دوربین فیلمبرداری برای کلیه تصویر برداران و آتلیه داران سراسر کشور به صورت رایگان

 تخصیص 30 درصد تخفیف برای هر گونه تعمیر در دوربینهای فیلمبرداری

 

 

 

 

نظرات