ارائه نسخه‌ی جدید برای آپدیت دوربین Nikon Z50

ارائه نسخه‌ی جدید برای آپدیت دوربین Nikon Z50

نیکون فریمور دوربین  Z50 خود را منتشر نمود:

این فریمور عملکرد AF را بهبود می‌بخشد و فوکوس خودکار تشخیص چشم را به ضبط ویدیو اضافه می‌کند

 

کمپانی نیکون فریمور جدیدی را برای به روزرسانی  دوربین بدون آینه Z50 خود معرفی نموده است. این فریمور که در تاریخ 4/11/1401 رونمایی شده است ، امروز (پنجم بهمن‌ماه) به صورت رسمی در سایت بین‌المللی  نیکون آپلود گردید.

کد نسخه‌ی این فریمور جدید 2.40 می‌باشد که طبق گفته‌ی کمپانی نیکون ، در اصلاح موارد ذیل موفق‌تر از نسخه‌ی پیشین بوده است:

1-   عملکرد بهتر اتوفوکوس در تشخیص چشم ، در زمانی که فوکوس خودکار را در حالت منطقه‌ای قرارداده باشیم

2-   افزوده شدن، قابلیت فوکوس خودکار تشخیص چشم در زمان ضبط ویدیو

3-   بهبود ، عملکرد نقاط فوکوس چهره و چشم ، در حالی که لایو ویو را روی مد ردیابی سوژه تنظیم کرده باشیم،

کمپانی نیکون دوربین Z50 را به عنوان یک دوربین میرورلس ارزان قیمت و مقرون به صرفه، در اختیار عکاسان و فیلمبرداران قرار داده است  وفریموری که دیروز رونمایی شد ، دوربین Z50 را گزینه‌ی بسیار مناسبی برای محتواسازان و کسانی خواهد نمود که از امور روزمره‌ی خود تصویربرداری می‌کنند.

البته این مورد را نیز باید گفت که دوربین Z50 دارای نمایشگر سلفی (همانند آنچه که در دوربین Z30 می‌باشد) نیست و قابلیت تصویربرداری سلفی به راحتی Z30 را ندارد و شاید به همین دلیل است که در جریان محتواسازی  تصویربرداری روزمره‌،  کمتر مورد توجه کاربران عمومی قرارگرفته است و بیشتر خریداران این دوربین ، از آن برای تصویربرداری سنگین‌تر و حرفه‌ای‌تر استفاده می‌کنند اما با این وجود نیز ، افزوده شدن ، اتوفوکوس جهت تشخیص خودکار چشم در حالت رکورد کردن ویدئو بسیار حائز اهمیت است، چرا که این قابلیت در زمانی که توانایی و شرایط استفاده از فوکوس دستی را ندارید برای همگان بسیار ارزشمند خواهد بود.

دوربین میرورلس 20.9 مگاپیکسلی Z50 دارای سنسور APS-C می‌باشد که در سال 2019 به دنیای عکاسان عرضه شد. این دوربین در حالت 4K قابلیت تصویربرداری با 30 فریم را دارد و همچنین قابلیت تصویر برداری آهسته (اسلوموشن) را با کیفیت Full HD دارد. این منطقی است که این دوربین بهترین دوربین میرورلس نیکون نباشد ، اما نسبت به قیمت پایینی که دارد ، بسیار ارزشمند و با امکانات مکفی ارائه شده است.

در حال حاضر کمتر از 1000 دلار با لنز Z 16-50mm قیمت دارد. می توان آن را با دو لنز، از جمله زوم طولانی تر 50 تا 250 میلی متر، با قیمت حدود 1250 دلار خریداری کرد. این که نیکون همچنان به بروزرسانی سیستم عامل دوربین را ادامه می دهد، حتی این مدت پس از انتشار اولیه، بسیار چشمگیر است.

این دوربین را در حال حاضر به همراه یک لنز واید  16-50mm می‌توان با قیمتی کمتر از 1000 دلار خریداری کرد و یا می‌توان آن را با یک لنز تله زوم مثل 250-50 با قیمتی حدود 1250 دلار خریداری کرد.

نکته مهمی که در اینجا بسیار چشمگیر است ، خدمات نرم افزاری کمپانی نیکون است که در راستای این خدمات حتی دوربین‌های رده پایین‌تر خود را هم همانند دوربین‌های رده بالای نیکون پشتیبانی می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد به‌روزرسانی و آپدیت فریموردوربین Z50 خود می‌توانید به نمایندگی نیکون در ایران مراجعه کرده و دوربین خود را به صورت کاملاً رایگان به روز رسانی کنید.

نظرات