لنز جدید نیکون Nikkor Z 400mm F4.5 VR S معرفی شد


لنز جدید نیکون Nikkor Z 400mm F4.5 VR S معرفی شد

 

کمپانی نیکون ، جدید ترین لنز خود با نام Nikkor Z 400mm F4.5 VR S را معرفی نمود . این محصول در واقع یک لنز پرایم سوپر تله فتو است که با برخورداری از یک بدنه کوچک و کم حجم برای استفاده به همراه دوربین های میرورلس سری Z طراحی شده است .

در درون بدنه لنز جدید نیکون Nikkor Z 400mm F4.5 VR S از 19 المنت در 13 گروه استفاده شده است و از جمله این الممنت ها به یک المنت ED و دو المنت Super ED و یک عدسی SR میتوان اشاره نمود. المنت SR در این لنز قادر است تا پرتوهای نور آبی را به مقدار بیشتری پراکنده کند و از این روی در کنترل حالت های آبیراهی طولی تاثیر گذاری بیشتری را به وجود می آورد. همچنین بنا بر اعلام نیکون ،‌استفاده از کوتینگ Nano Crystal بر روی عدسی اصلی این لنز موجب می شود تا حالت های روح و شعله وری در آن کاهش یابند و قرار گیری کوتینگ فلورین بر روی عدسی جلویی لنز موجب برای دفع ذرات چربی و رطوبت و گرد و غبار موثر می باشد.

استابیلایزر داخلی بدنه این لنز قادر به کاهش لرزش تصویر به میزان 5.5 استاپ سرعت شاتر است و زمانی که از آن به همراه سیستم لرزشگیری داخلی دوربین Z9 استفاده می شود ، قدرت کاهش لرزش تصویر آن به 6 استاپ کامل افزایش می یابد. سیستم اتوفوکوس این لنز با استفاده از یک موتور استپی به حرکت در می آید و بنا بر اعلام کارشناسان کمپانی نیکون ، این لنز دارای یک عملکرد ویژه برای جبران حالت تنفس فوکوس نیز می باشد.

بدنه خارجی لنز نیکون Nikkor Z 400mm F4.5 VR S دارای حالت مهر و موم در برابر شرایط محیطی است و از این روی در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار محیطی تا حد موثری مقاوم سازی شده است.

از دیگر ویژگی های اساسی این لنز به وجود یک دیافراگم 9 تیغه ای مدور ،‌حداقل فاصله فوکوس دهی در 2.5 متر و گستره دیافراگ از F4.5-F32 با قطر دهانه فیلتر 95mm میتوان اشاره نمود. قطر بدنه این لنز 104mm و طول بدنه آن 235 میلیمتر می باشد و به همراه یک حلقه نگهدارنده بر روی سه پایه وزن کلی آن به 1245 گرم خواهد رسید .

لنز جدید نیکون Nikkor Z 400mm F4.5 VR S از اواسط تابستان سال جاری با قیمت 3295 دلار در بازار های جهانی در دسترس می باشد.

 

نظرات