لنز نیکون Nikkor Z 24-120mm F4 S معرفی شد

لنز نیکون Nikkor Z 24-120mm F4 S معرفی شد

 

کمپانی نیکون به تازگی لنز جدید Nikkor Z 24-120mm F4 S معرفی نموده است . این لنز به طور خاص برای استفاده به همراه دوربین های میرولس فول فریم مانت Z طراحی شده است و جایگزین لنز قدیمی تر 24-105mm F4 در خط تولید محصولات نیکون خواهد بود. این لنز باافزایش دامنه تله فتو ، مورداستقبال بسیاری از کاربران محصولات نیکون واقع شده است.

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

لنز جدید Z 24-120mm F4 S به عنوان لنز کیت همراه با دوربین های سری Z نیکون به کاربران ارایه می شود و بنا بر اعلام کمپانی نیکون در ساختار اپتیکال آن از 16 المنت در 13 گروه استفاده شده است .از جمله المنت های موجود در درون بدنه آن به سه عدسی ED و و سه عدسی نیم کروی و یک عدسی کروی ED باید اشاره نمود . حداقل فاصله فوکوس دهی این محصول 0.35 متر در تمامی فواصل کانونی بیان شده است و حداکثر نسبت بازتولید تصویر در 0.39x در بالاترین حالت تله فتو آن به دست آورده می شود.

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

در طراحی این لنز از دو موتور اتوفوکوس STM برای ارایه یک فوکوس نرم و روان در طول زمان های فیلمبرداری استفاده شده است . همچنین نیکون اعلام نموده است که این لنز با کمترین خطای فوکوس در طول زمان های فیلمبرداری مواجه می باشد و وجود یک حلقه کنترل کننده کاملا نرم و روان ، کنترل لنز  در پارامتر های دیافراگم و جبران نوردهی را بدون هرگونه صدا یا پرش در طول زمان های فیلمبرداری را امکان پذیر نموده است.

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

همچنین بنا بر اعلام نیکون، لنز Z 24-120mm F4 S سبکترین لنز در کلاس خود است و با توجه به تعلق آن به رده S حالت مهر و موم در برابر نفوذ رطولت و گرد و غبار را از آن باید انتظار داشته باشیم . این لنز از اواخر سال جاری با قیمت 1099 دلار در بازار های جهانی در دسترس قراردارد.

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

برخی از ویژگی های اصلی لنز نیکون Z 24-120mm F4 S عبارتند از :

ساختار اپتیکال بهینه شده برای هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری

بیشترین نسبت باز تولید تصویر در 39x

حداقل فاصله فوکوس دهی 0.35 متر در تمامی فواصل کانونی

دارای دو موتور فوکوس دهی STM برای دستیابی به اتوفوکوس سریع و بدون صدا در عکاسی و فیلمبرداری

جبران موثر حالت های آبیراهی کروماتیک بااستفاده از عدسی های ED

استفاده از کوتینگ های Nano Crystal و ARNEO برای کاهش حالت های روح و فلیر

حلقه کنترل بدون کلیک برای تنظیم جبران نوردهی و دیافراگم لنز

 

 

لینک مفید : آشنایی با بخش تعمیر دوربین نیکون

نظرات