لنز جدید سونی FE 24–70mm F2.8 GM II معرفی شد


لنز جدید سونی FE 24–70mm F2.8 GM II معرفی شد

کمپانی سونی جدید ترین نسخه از لنز های محبوب 24–70mm F2.8 را با نام FE 24–70mm F2.8 GM II معرفی نمود و این محصول در واقع نسل دوم لنز های زوم و کوچکترین و سبکترین محصول F 2.8  در خط تولید محصولات GMaster کمپانی سونی می باشد . این لنز  شصت و هفتمین لنز مانت E کمپانی سونی  است و نسبت به نسل اول آن که در سال 2016 تولید شد ، پیشرفت های قابل ملاحظه ای را به دست آورده است .

تعمیر لنز سونی - تعمیر دوربین سونی

در ساختار اپتیکال لنز سونی FE 24–70mm F2.8 GM II از یک ساختال اپتیکال تماما جدید استفاده شده است که شامل 20 المنت در 15 گروه می باشد و از جمله این المنت ها به وجود 5 عدسی نیمه کروی و 2 عدسی ED به همراه دو عدسی Super ED باید اشاره نمود. بنا بر اعلام کمپانی سونی بر روی عدسی های اصلی این لنز از کوتینگ های Nano AR Coating II برای کاهش حالت های روح و شعله ،‌استفاده شده است .

 

مکانیسم فوکوس دهی داخلی این لنز دارای یک ساختار شناور است که به وسیله 4 موتور XD خطی به حرکت در آورده می شوند. عملکرد این موتور ها به همراه هم موجب می شود تا سیستم اتوفوکوس لنز و دوربین از قابلیت های بسیار بهتری برای به دست آوردن و تعقیب نقطه فوکوس برخوردار باشند. به طور خاص سونی اعلام نموده است که انجام همزمان اعمال زوم و فوکوس کردن در این لنز هیچ مشکل خاصی را به وجود نمی آورد .

تعمیر لنز سونی - تعمیر دوربین سونی

همچنین کارشناسان نمایندگی سونی اعلام نموده اند که در طول زمان های فیلمبرداری حالت تنفس فوکوس ، فوکوس شیفت و تغییر محور فوکوس دهی در طول زمان زوم کردن ، تا حد قابل ملاحظه ای کاهش داده شده اند . این لنز از سازگاری کامل با تمامی دوربین های سونی سری آلفا برخوردار است و تمامی تکنیک های فوکوس و ترکیب بندی مجدد را به همراه این دوربین ها می تواند انجام دهد.

گزینه مخصوص سونی با نام Linear Response MF که بر روی این لنز نیز وجود دارد و با توجه به این موضوع قفل حلقه فوکوس دستی در طول زمان های استفاده از آن ،‌امکان پذیر  می گردد. همچنین حلقه کنترل دیافراگم موجود بر روی بدنه خارجی لنز نیز دارای عملکرد بدون صدا در طول زمان های فیلمبرداری می تواند باشد .

وجود یک دیافراگم مدور 11 تیغه ، بهبود مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار ، استفاده از کوتینگ فلورین بر روی عدسی اصلی جهت دفع ذرات چربی و رطوبت ،‌از دیگر ویژگی های این لنز بر شمرده شده اند . حداقل فاصله فوکوس دهی این لنز به ترتیب 21 و 30 سانتیمر در حالت های واید و زوم می باشد.

در طراحی این محصول جدید ، کمپانی سونی تلاش نموده است که حجم بدنه لنز تا حد قابل ملاحظه ای کاهش داده شود و از این روی  این لنز تنها دارای قطر 87.6mm و طول 120mm با وزن 695g می باشد. در این شرایط این محصول 22 درصد سبکتر از مدل قبلی خود در خط تولید سونی است .

بنا بر اعلام رسمی نمایندگی سونی ،‌لنز جدید Sony FE 24–70mm F2.8 GM II از تابستان 2022 با قیمت 2300 دلار در نمایندگی های مجاز سونی در سراسر جهان در دسترس  خواهد بود .

تهیه و تنظیم :‌ ایده آل دوربین - نمایندگی تعمیر دوربین و لنز سونی در ایران

نظرات