به روز رسانی جدید برای دوربین کانن EOS R6 منتشر می شود .

به روز رسانی جدید برای دوربین کانن EOS R6 منتشر می شود .

 

در تاریخ 30 ماه مارس کمپانی کانن یک به روز رسانی جدید برای فریمور دوربین های 1DX Mark III, EOS R5 و EOS R6 منتشر نمود و بلافاصله مدت زمان کوتاهی بعد از این به روز رسانی یک مشکل جدی در فیلمبرداری فول اچ دی با دوربین کانن EOS R6 مشاهده گردیده شد و به همین دلیل کمپانی کانن تصمیم گرفت تا برای رفع این مشکل نیز یک به روز رسانی جدیدتر برای کانن EOS R6 ارایه نماید .

تنها پس از 24 ساعت از ارایه به روز رسانی نسخه 1.3.0 کانن به سرعت این نسخه را از روی وبسایت خود حذف نمود و بر اساس اعلام کارشناسان نمایندگی کانن ، دلیل حذف این به روز رسانی اشکالاتی بود که در اثر استفاده از آن برای فیلمبرداری فول اچ دی در دوربین EOS R6 به وجود آمده بود .

چنین به نظر میرسید که بر اثر استفاده از به روز رسانی قبلی و در حالت فیلمبرداری فول اچ دی سرعت بالا ، دوربین قفل کرده و پیغام “Err 70” روی صفحه ال سی دی مشاهده می شده است. برخی از کاربران تلاش کرده بودندتا با خارج نمودن و جا زدن مجدد باتری این مشکل را برطرف کنند اما درهر صورت بعد از انجام فیلمبرداری سرعت بالا در کیفیت فول اچ دی ؛ این وضعیت مجددا تکرار می گردید .

تعمیر دوربین کانن

کمپانی کانن تلاش نموده است تا با ارایه یک به روز رسانی جدید تر به نام فریمور نسخه  1.3.1 این مشکل را برطرف نماید و از این روی فریمور نسخه 1.3.0 از وبسایت کمپانی حذف شد.

بر اساس اعلام نمایندگی دوربین کانن ، دراین به روز رسانی جدید گزینه IPB (Light) low-bitrate 4K video و حالت  full-time manual focus به منو تنظیمات دوربین افزوده می شود . با استفاده از امکانات موجود در این به روز رسانی کاربران دوربین کانن EOS R6 قادر خواهند بود تا تنظیمات فوکوس دستی را در هر دو مود One-shot AF و Servo AF انجام دهند . همچنین با استفاده از این به روز رسانی زمان تقریبی حالت انتقال با FTP نیز نمایش داده می شود .

سه مشکلی که بر اثر این به روز رسانی برطرف خواهند شد نیز عبارتند از :

بر طرف شدن پدید خرابی تصویر در ویزور

بر طرف شدن پدیده خاموشی دوربین در زمان اتصال به شارژر USB در یک زمان طولانی

بر طرف شدن مشکل متوقف شدن دوربین درزمان فیلمبرداری سرعت بالا در کیفیت فول اچ دی

بر اساس اعلام نظر نمایندگی تعمیر دوربین کانن، در صورتی که کاربران به روز رسانی نسخه 1.3.0 را در دوربین خود نصب نموده اند ، به سرعت باید نسبت به نصب نسخه 1.3.1 اقدام نمایند .

 

نظرات