به روز رسانی دوربین D850 نیکون با فریمور 1/30

به روز رسانی دوربین D850 نیکون با فریمور 1/30

 

با وجودی که 6 سال از ارائه‌ی دوربین D850 می‌گذرد اما همچنان کمپانی نیکون  در حال به روز رسانی سیستم عامل این دوربین قدرتمند خود است.

 

خدمات پس از فروش نیکون با ارائه نرم افزار جدید با ورژن ۱.۳۰ توانسته است چند ویژگی مطلوب را به دوربین دوست داشتنی D850 اضافه کند و آن را کمی به روز تر نماید.

بعد از گذشت این همه سال همچنان گروهی از عکاسان این مدل دوربین را همچنان یکی از بهترین دوربین های نیکون  حرفه‌ای(که تا کنون ساخته شده) میدانند. عکاسان زیادی این دوربین را دوست دارند به استفاده از آن تعصب نشان می‌دهند. 

 

این دوربین ۴۶ مگاپیکسلی با کیفیت رنگ عالی، اتوفوکوس شگفت انگیز و کیفیت تصویر باورنکردنی،  قادر است که حتی در شرایط نوری بسیار بسیار کم نیز بی‌نظیر عمل کند و می‌توان گفت که D850 یکی از بهترین دوربین هایی است که نیکون تا به امروز ساخته است و همین امر موجب شده تا همه‌ی دوست‌داران نیکون امید داشته باشند تا این کمپانی یک نسخه بدون آینه را نیز از آن بسازد. 

در این به روز رسانی جدید می‌توان وایت بالانس D850 نیکون را همانند دوربین های بدون آینه Z6 II و Z7 IIدر پیکچر کنترل پرتره ، تنظیم کرد و همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از طیف و میزان روشنایی رنگ پوست، تنظیمات داخل دوربین را تصحیح کنند. 

 

برای اعمال این تنظیمات بایستی به منوی اصلی دوربین ، بخش تنظیمات رفته و گزینه زیر را پیدا کرد:

 

Picture Control: Portraits

 

با تنظیمات این بخش کاربران می توانند رنگ های پوست را در نتیجه‌ی نهایی عکس‌هایشان، بسیار دقیق‌تر ایجاد و اعمال کنند همچنین قادرند که این تنظیمات را تبدیل به پیش‌فرض‌ دوربین کرده و آن‌ها را به صورت پیش فرض‌های ۱ ، ۲ و ۳ اعمال ذخیره کرد.

البته لازم به ذکر است اگر تصاویر به صورت سیاه و سفید با استفاده از کنترل خلاقانه تصویر برداشت کنیم ، وایت بالانس در حالت پرتره در دسترس نخواهد بود و همچنین در این حالت، خروجی N-Log یاHDRنیز در  در ویدئوها به عنوان یک گزینه خروجی ، غیر قابل استفاده خواهد بود. 

در این فریمور جدید (نسخه ۱.۳۰) مشکلاتی که در گذشته  باعث شکایت بسیاری از کاربران شده بود حل شده است و آن غیر فعال شدن اتصال شبکه است در زمانی که کاربر قصد داشت از منو تنظیمات، آینه را برای تمیز کردن قفل کند.

این اولین بار نیست که نیکون با یک به‌روزرسانی سیستم‌عامل در یک دوربین قدیمی ما را شگفت زده می‌کند این کمپانی در ژوئن سال ۲۰۲۲ نیز پس از پنج سال که از تولید دوربین D7500 یک فریمور بروزرسانی برای آن ارائه داد و قابلیت های خوبی به آن افزود تا نشان دهد که نگاه این کمپانی، تمام و کمال به سمت دوربین های بدون آینه معطوف نشده است و دوربینهای DSLR را نیز هنوز به طور کامل فراموش نکرده است و این خبر خوبی است برای دارندگان دوربینهای DSLR که همواره تولید ، استفاده و عملکرد این دوربینهای دوستداشتنی را نسبت به دوربین‌های بدون آینه ترجیح می‌دهند.

اگر شما هم دوربین نیکون D850 دارید ، بدون معطلی به شرکت ایده‌آل دوربین مراجعه کنید تا به صورت کاملاً رایگان ، این آپدیت را توسط کارشناسان ایده‌آل دوربین ، روی دوربینتان اعمال کرده و از امکانات جدید آن لذت ببرید.

نظرات