لنز Canon RF 100mm f/2.8L Macro به زودی معرفی می شود

 لنز Canon RF 100mm f/2.8L Macro به زودی معرفی می شود

اولین لنز واقعی ماکرو کانن برای دوربین های میرورلس فول فریم به زودی رونمایی  می شود . به تازگی تصاویر جدیدی از این لنز ارایه شده اند و بر اساس این تصاویر می توان نتیجه گرفت که گزارش های پیشین مبنی بر تولید یک لنز ماکرو اختصاصی برای سیستم های میرورلس فول فریم این کمپانی ، واقعیت داشته اند .

در حالیکه نخستین تصاویر به دست آمده از لنز کانن Canon RF 100mm f/2.8L Macro IS USM بسیار مبهم می باشند اما در هر صورت ما می توانیم به این نتیجه برسیم که این محصول جدید نیز همانند مدل مشابه در سری دوربین های DSLR دارای سه سوئیچ کنترل برای AF / MF و استابیلایزر و محدود کننده فوکوس می باشد.  اما در  هر صورت علاوه بر حلقه کنترل استاندارد ؛ یک تفاوت بارز و آشکار دیگر نیز در این لنز دیده می شود که این تفاوت وجود عاملی به نام "SA control" می باشد .

تعمیر لنز کانن - تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر کانن

کمپانی کانن تاکنون هیچ توضیحی در رابطه با این عملکرد جدید ارایه نکرده است و گزینه spherical aberration نیز به احتمال زیاد مد نظر کانن برای ارایه این کنترل مخصوص نبوده است . اما از سوی دیگر ، کارشناسان مرکز تعمیر دوربین کانن بر این باورند که گزینه SA به احتمال زیاد به عملکرد فوکوس نرم در لنز های ماکرو ، مرتبط می باشد .

از نخستین روزهای تولید سیستم های میرورلس فول فریم در کمپانی کانن؛ تا بدین لحظه هیچ لنز مخصوص ماکروگرافی برای این سیستم ها تاکنون ارایه نشده است و اگر چه پیش از این دو لنز Canon RF 35mm f/1.8 Macro IS STM

 و Canon RF 85mm f/2 Macro IS STM با قابلیت عکاسی ماکرو در دسترس قرار داده شده اند اما به هر روی باید توجه داشته باشیم که این لنز ها تنها قادر به ارایه نسبت بازتولید 1:2 می باشند.

از مدتها قبل زمزمه تولید یک لنز مخصوص ماکرو برای دوربین های EOS R شنیده شده است و مشخصا Canon RF 100mm f/2.8L Macro IS USM به عنوان این محصول جدید نامگذاری شد .

تعمیر لنز کانن - تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر کانن

یک لنز با کیفیت محصولات سری L

بنا بر اعلام نمایندگی دوربین کانن ، این محصول جدید در رده محصولات سری L قرار داده می شود و از تمامی ویژگی های کیفیت محصولات این رده بندی برخوردار خواهد بود.با توجه به کیفیت ارایه شده محصولات سری L برای دوربین های DSLR ، اکنون نیز این انتظار وجود دارد که لنز جدید کانن نیز کیفیت بسیار خارق العاده ای را ارایه نماید .

تعمیر لنز کانن - تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر کانن

بیشترین بزرگنمایی

یک لنز ماکرو واقعی نسبت بازتولید 1:1 را ارایه می دهد که این حالت باعث می شود تا سوژه مورد عکاسی از همان اندازه منعکس شده بر روی سنسور ، در درون تصویر نیز برخوردار باشد .

از سوی دیگر بر اساس مشخصات به دست آمده چنین به نظر می رسد که لنز جدید کانن Canon RF 100mm f/2.8L IS USM Macro دارای نسبت بازتولید 1:1.4x است که این حالت بزرگنمایی بیشتر و نسبت بازتولید بزرگتر به میزان 1:1.4 را ارایه می دهد . این امر بدان معناست که با یک لنز ماکرو برخوردار از حالت بازتولید 1:1 ، شما باید به مقدار بیشتری به سوژه خود نزدیک شوید .

 

لینک های مفید

 

آشنایی با بخش تعمیر دوربین
آشنایی با بخش تعمیر دوربین کانن
آشنایی با بخش تعمیر لنز کانن 

 

نظرات